Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet győzni egy nőt,...

Meg lehet győzni egy nőt, hogy szülés után ne rohanjon vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
Elvileg még 2 hét és megszületik a kislányunk. A párom szereti a munkáját, nem stresszes, de sok futkározással jár. Kijelentette, hogy 3 hónapot akar csak kiesni belőle, aztán megy vissza... Nekem ez nagyon nem tetszik. Bébiszittert szeretne fogadni, de én jobnak látom, ha egy ilyen kicsi gyerek mindig az anyukája mellett van. Jól élünk, egyáltalán nem szorulunk rá arra a pénzre, ami így kiesne neki, de ő nem akar engedni... Valahogy meg lehet győzni szerintetek?
2018. febr. 2. 15:26
1 2 3
 11/23 babyboom567 ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!

Nem tudom milyen ellátást fog a párod kapni,gondolom CSED-et utána meg GYED-et.

A baba fél éves koráig ,szóval a CSED alatt NEM dolgozhat(hivatalosan).

Szerintem megfog változni miután megszületik a baba.

Én is munkamániás vagyok.A kisfiunk születése előtt megbeszéltük ,hogy 15 hónaposan megy bölcsibe,most ott tartunk,hogy lehet egyáltalán nem megy,csak oviba majd.

Különben fél éves kora óta járok dolgozni,részmunkában,és olyankor a férjem van a gyerekkel.

2018. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
47%
Én nem értem miért baj, ha az anyaság mellett ugyanúgy szeretne dolgozni. Szerintem attól, hogy nincs úgymond szükség az általa keresett pénzre, még nyugodtan dolgozhat. Lehet, hogy nem szeretne "csak anyuka" lenni. Erre nem gondoltál? Vagy lehet, hogy örül annak hogy ő is hozzá tud tenni az anyagiakhoz, szeretné ilyen téren is egyenlő félnek érezni magát a kapcsolatotokban továbbra is. + büszke arra amita munkájában elért, és folytatni szeretné. De ez nem jelenti azt, hogy a kicsivel nem foglalkozna, vagy nem szeretné eléggé. :)
2018. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, miért olyan elképzelhetetlen, hogy te maradj otthon a babával, és te menj gyed-re? Ha a feleséged ennyire ragaszkodik a munkájához, akkor gondolom elég jó benne, és nem kereshet vele olyan rosszul (plusz ha te gyed-re mész, te is megkapod a fizetésed 70%-át). Persze csak a csed lejárta után, amit csak az anya vehet igénybe, amellett viszont nem lehet kereső tevékenységet folytatni, szóval a feleséged vagy lemond kb 3 hónapnyi járandóságáról, ha visszamegy dolgozni, vagy mégis ennyivel tovább marad otthon.

De amúgy tényleg én sem értem, ti ezt nem beszéltétek meg még a gyerekvállalás előtt?

Megjegyzem, szerintem semmi elvetemült nincs a feleséged elképzelésében, csak itthon nem ez a szokás. Nagyon sok külföldi országban, ha egy nő meg akarja tartani a munkahelyét, akkor kb ennyit tud otthon tölteni szülés után. És akinek jó munkahelye van, jól dolgozik, elért már a szakmájában ezt-azt, az meg akarja tartani a helyét, és nem akar évekkel később mindent újrakezdeni.


Nálatok ráadásul, még ha nem is mész gyed-re te, akkor sem lesz egy "idegennel" egész nap a baba, ettől függetlenül te azért otthon leszel, és ha nem is tudsz folyamatosan vele foglalkozni, azért időről időre tudsz majd te is vele lenni.

2018. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

CSED esetében nem lesz akadály, nem fejteném ki, hogy miért.

Én egy nagy céget vezetek, nem eshetek ki értelemszerűen, más helyettem nem csinálhatja.

Nem beszélünk erről, az tény. Nem tudom... olyan evidens volt számomra, hogy babázni fog.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, abban bízok, amit többen is írtatok és meggondolja még ezt a dolgot, ha látja, hogy a gyereknek szüksége van rá.

2018. febr. 2. 19:16
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
Várd ki a végét,lehet meggondolja magát.Azért az,hogy éjszakázik egy 3 hónapos mellett,majd másnak 8 órát dolgozik,nem egy nagy kaland...DE inkább dolgozzon mint hogy depressziós legyen.Nekem is volt ismerősüm aki 3 hónapos gyerek mellől már egy hétre elutazott munka ügyben meg amúgy os dolgozott.1 évesen már bölcsis volt a gyerek,előtte volt aki vigyázott rá.Nekem mondjuk ez nem opció,de tény,hogy aranyos,okos gyerkőc lett,nem sérült ettől.
2018. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
35%
Fél éves kor után lehet dolgozni. Ha előtte visszamegy valaki, nincs gyed..
2018. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%
Illetve csed..utáns lehet olyan, hogy te mész gyedre és visszamész dolgozni utána kapod a gyedet és a fizudat így mindenki jól jár.
2018. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
85%

"plusz ha te gyed-re mész, te is megkapod a fizetésed 70%-át)"


Dehogy! A gyed az sajnos csupán a minimálbér 1,4x-nek a 75%-a, azaz 144900Ft MAXIMUM. Ennél csak kevesebb lehet, ha a minimálbér kétszeresénél kevesebb volt a fizu. De a kérdező írásából nekem úgy tűnik, hogy bőven több a fizuja mint a minimálbér kétszerese. Szóval neki a gyed az igencsak kevés lenne.

2018. febr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, hidd el ha gyerek majd óránként fent lesz éjjel, vagy hasfájós lesz és ez miatt éjjel-nappal üvölt megváltozik a feleséged véleménye.
2018. febr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Hagyd rá egyelőre majd ha meglesz baba esetleg megváltozik véleménye.ha nem kössetek kompromiszumotmajd .
2018. febr. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!