Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyagiak mennyire fontosak...

Az anyagiak mennyire fontosak nektek a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

Biztos anyagi háttér nélkül nem is vállaltok gyereket?

Ha nincsen sok pénzetek és mégis terhesek lesztek, akkor elmentek abortuszra? Megtartjátok és kértek segítséget rokonoktól, ismerősöktől? Vagy esetleg örökbe adjátok?


És azt is magyarázd el, hogy miért.



2018. febr. 13. 11:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
45%

Fontos. Semmiképp sem vállalnánk úgy gyereket, hogy nincs rá pénzem. Ha a havi kiadások miatt kell aggodni, mert pelenkát kell venni a gyereknek például. Ha nincs elég pénz akkor egyszerűen nem vállalok gyereket. Mert mint tudjuk a szeretettől nem lesz befizetve a fűtésszámla, és nem lesz megetetve sem a gyerek, sőt, ruhái sem lesznek pénz nélkül.


ÉN úgy vagyok vele, hogy akik hónapról hónapra élnek, nem tudnak pl megtakarítani sem, azoknál felelőtlenség a gyerekvállalás.


Nálunk megvan a megélhetésre és havi megtakarításra is a pénz, és külön a gyerekre is lenne havonta, viszont mégsem vállalunk gyereket. Így alakult, megszoktuk, hogy kettesben vagyunk és a kutyusunkkal, és így döntöttünk.

Ha véletlen teherbe estem volna úgy, hogy nincsenek meg a feltételek amiket szabtunk, akkor elvetettük volna a gyereket, nem másoktól várom el, hogy megoldják a mi problémánkat.

Én amúgy, ha rajtam múlna, semmilyen támogatást nem adnék gyerekvállalásra azon kívül amit az kap aki megfelelő időszakot ledolgozott. Ha valaki gyereket akar, előtte dolgozzon, + teremtse elő rá a pénzt munkával. Nem adnék se családi pótlékot, se gyest, se semmilyen más támogatást.

2018. febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%

"Nem adnék se családi pótlékot, se gyest, se semmilyen más támogatást."


Oké, rendben de akkor nyugdíj se legyen ám a gyerek nélkülieknek. Azt is oldja meg mindenki ahogy tudja!

Mert a magad fajták arra ugye nem gondolnak, hogy a nyugdijukat majd a jelenlegi gyerekek fogják kitermelni, akiknek a felneveléséhez ugye te nem akarsz hozzájárulni.


Azzal persze egyetértek, hogy az alanyi jogon járó gyes és csp ne legyen túl magas, de ezeket évek óta nem is emelték. A családi adókedvezmény viszont szuper dolog. Aki egyébként is dolgozik azt támogatják.

2018. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Jó látni egyébként hogy itt csak jómódú, pénzügyileg nagyon tudatos emberek vannak. Fura, hogy egy kattintással odébb viszont a mikor jön a csp kérdések vannak. Mintha nem ugyanazok olvasnák a kérdéseket. Vagy ők nem is mertek válaszolni?
2018. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
47%
Gondolom nem akarnak dicsekedni azzal, hogy munka helyett inkább szültek, és most nem telik semmire.
2018. febr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Azért szerintem sokan vagyunk a kettő között is. Magán kórház például nekünk nem fért bele, de fogadott orvos az volt. Egyelőre autónk sincs, de van házunk minimális hitellel.
2018. febr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
39%

Nekem nagyon fontos.

Aki nem ad magánra, az nem érti, más miért dobàlja a pénzét orvoshoz és fordítva. Aki meg inkàbb gyermeket szül és nem dolgozik, ott meg apuka látástól vakulásig dolgozik, és így is nehezebben élnek. Én azt látom, hogy hasonló anyagi szinten inkább csak 1 gyerek van, ahogy nálunk, nagyon max 2. Fel nem sorolnám, mi van, de jóval az átlag felett élünk.

Más meg azt mondja, inkább havi 150-200 -at oszt be 2-3 gyerekkel, nekik ez megfelel.


Nagyon különbözünk, de ez így a jó! Ahol mi élünk, van olyan aki 4 gyereket szült, apuka külföldön, így is alig jönnek ki. Az is igaz, hogy van olyan barátnője a lányomnak, aki egyke és szerényen élnek.

2018. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
42%

Aki dolgozik, az fizet nyugdíjjárulékot, plusz lehet félretenni azokra az évekre. Egyébként ez az egész gyerek termeli ki a nyugdíjat rendszer úgy szar ahogy van. Igazságtalan azokkal szemben, akiknek pl nem lehet gyerekük, vagy nem találták meg a párjukat és ezért nem tudtak gyereket vállalni.

Amúgy meg igen, az ember gondoskodjon magáról, ahogy írtam is (megtakarítás), és ne azért csináljon gyereket, hogy majd rá tukmálja magát, eltartassa magát vele. Ennél undorítóbb, önzőbb dolgot nem nagyon tudok elképzelni amit egy gyerekkel csinálni lehet.

Tetszik vagy sem, én kimondom, hogy ha nincs rá elég pénzem, nem vállalok gyereket. Minek? Hogy nélkülözve kelljen felnőnie? Milyen élet lenne az? Szerintem fontos, hogy a gyerek ne szenvedjen amiatt, hogy nem kaphat meg alap dolgokat amiket mások igen, ne kelljen nemet mondani egy jobb telefonra, osztálykirándulásra, táborra, vagy tankönyvekre, ne adj isten ha szeret olvasni akkor egyéb könyvekre a sulitól függetlenül, mert nem telik rá.


Persze igényesség kérdése, van aki a penészes putriba is halomra szüli a purdékat aztán megy kuncsorogni a tv-be, hogy nincs mit enni. Nálam ez nem játszik, de még a közelében sem akarnék lenni ennek.

2018. febr. 18. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
48%

"Aki dolgozik, az fizet nyugdíjjárulékot,"


Igen, amiből fizetik a JELENLEGI nyugdíjasokat. Ezt ugye tudod? Nem a saját nyugdíjadra fizetsz! Azt majd a jelenlegi gyerekek termelik ki neked. Azok a gyerekek akiknek felnevelését te semmivel se támogatnád államilag. Valamint a nyugdíjon felül az egész államot ők fogják fenntartani majd egyszer.

Szerintem teljesen normális dolog, hogy a gyerektelenek rovására kicsit támogatják a gyerekes családokat.

2018. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
46%
Oké, hogy majd a gyerekeid termelik ki a nyugdíjam. De elég megállni egy gyereknél és nem sorra szülni.
2018. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
54%
Légyszíves ne te döntsd el hány gyerekünk legyen, köszi. Mi hármat szeretnénk.
2018. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!