Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyagiak mennyire fontosak...

Az anyagiak mennyire fontosak nektek a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

Biztos anyagi háttér nélkül nem is vállaltok gyereket?

Ha nincsen sok pénzetek és mégis terhesek lesztek, akkor elmentek abortuszra? Megtartjátok és kértek segítséget rokonoktól, ismerősöktől? Vagy esetleg örökbe adjátok?


És azt is magyarázd el, hogy miért.



2018. febr. 13. 11:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
56%
18. Tudom, ezért mondtam, hogy szar az egész rendszer. Az egészet át kéne alakítani, hogy mindenki a saját nyugdíjját fizethesse, és akkor nem kéne folyton kivételezni a gyerekesekkel, plusz pénzelni, segélyezni azokat akik halomra szülik a gyerekeket akár a nagy semmire is, mert ennivalóra sem telik nekik és omladozó, hideg, penészes putriban laknak és pénzért kuncsorognak, asztalra csapnak, ha nem jön a családi, mert követelik, mert az jár nekik. Nagyon nem kéne, hogy járjon.
2018. febr. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
24%
Úgy is szülsz hármat, feltételezem, hogy ki lesz a feneketek is a nadrágból ahogy sokaknak. Hurrá.
2018. febr. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
40%

Erre egy élesen jó példa: nem tudom közületek ki ismeri facebookon a TB ellátások nevű csoportot. Igen csak érdekes hozzászólások vannak ott.

Jelen esetben múltkor egy anyuka írta, hogy nagyon kevés a GYES összege a határozat szerint, de nem érti miért. Leírta az összeget (ne haragudjatok, nem emlékszem), majd jött a "jajj szegény, ennyiből nem lehet megélni" "jajj a kormány tehet róla, hogy itt tartunk mi gyerekesek" stb. A végére kiderült, hogy közmunkás volt a szülés előtt 54.000 ft. jövedelemmel. Ezek után ne csodálkozzunk már, hogy semmit nem kap, de a gyereket tudja potyogtatni.

Igen, én termelem meg a mostani nyugdíjasok ellátását, és igen majd az én/mi gyerekeink a mienket. De ha ezek a gyerekeknek ezt a példát látják maguk előtt (anyám is segélyre szült én miért ne tenném), hát sok jót nem szavazok magunknak.


Aki meg 3 gyermeket szeretne, szíve joga. De azt se felejtsük el, hogy 3 gyermeknél (HA és AMENNYIBEN tisztességesen dolgoztál) igencsak szép állami támogatásokat kapsz (ingyen étkezés, ingyen tankönyv, adóvisszatérítés, stb.) Elismerem, a CSP nem emelkedett x idő óta, de nézzük meg az általunk olyannyira majmolt nyugatot, hány ország van ahol semmire szülnek az emberek? Éltem Svájcban, anyukának 3 hónap után kötelező volt visszamenni dolgozni, mert kirúgták volna. Csak nálunk lógathatod itthon a lábad 3 évig, és ha egymás után jönnek a gyerekek lesz abból 9 is :) És akkor már hova mész vissza? Ugyanott vagy, hogy segélyből élsz és azon keseregsz hogy nincs hova menned dolgozni (jelzem, ez csak egy lesarkított példa, nem mondom, hogy ez az általános!).

2018. febr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
55%

Ebbe ált.senki nem gondol bele. 3 gyerek után is otthon marad, míg apuka éjt nappallá téve..


És arra is gondolni kellene, hogy nem látjuk a jövőt.. mi lesz, ha egyedül marad 3 gyerekkel?? Egyet esetleg kettőt még mindig könnyebb egyedül eltartani gyt-sal mint hármat..

2018. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
23%

Így van, apuka kidolgozza a belét anyuka meg otthon kesereg, hogy 1. nem tudnak megélni, 2. nem tud dolgozni. Aztán jön a GYK-ra panaszkondi, hogy a férje már nem szereti, meg nem találkoznak meg stb.


Nem mondom, hogy a gyereknevelés nem munka, de valljuk be, azzal hogy 3-6-9 évig otthon vagyok, nem sokat teszek hozzá a családi kasszához.

2018. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
47%

Vagy jön és kérdezi hogy mikor jön a csp, vagy ki hogy bírja, kinek mennyit segít be apuka(de mégis mikor, amikor hazaesik, gyakorta 6 munkanap is dolgoznak, érthetô módon a 7.nap élni nincs kedve, nemhogy fején pörögve besegíteni) csak ugye erről nyíltan, névvel senki sem dicsekszik.


Én volt, hogy megkérdeztem, miért 3, vàlasz, ennyit terveztünk. Soha senki sem tudja megmondani, miért nem elég 2, miért pont három. De az is igaz hogy sokak a kívánt nemű miatt sorra..

2018. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
94%

Én apuka lettem, feleségem természetesen otthon a gyerekkel, lassan születik a második is, de én írtam, hogy hármat szeretnénk. Szerintem nem kell többet dolgozni apukának. Én ugyanúgy heti 40 órát dolgoztam gyerek előtt is, most is, és majd 3 gyerek esetén is így tervezem. Feleségem kap normális gyedet.

És szerintem ő többet dolgozik, mint én, mivel 24 órás szolgálata van velem ellentétben. És ez mostanában nagyon így van, alig alszik éjjel szegény.

Persze próbálok segíteni amit tudok de hétköznap éjjel muszáj aludnom, különben másnap nem tudok gondolkodni sajnos, szoftver fejlesztőként ez viszont elengedhetetlen.


Az lenne a legjobb ha sikerülne annyi fizu emelést elerni, hogy feleségemnek ne is kelljen visszamenni dolgozni.

Bár tuti akar, ismerem, de legalább ne a pénz miatti kényszerből kelljen neki dolgozni!

2018. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
25%

Te "szerencsés" vagy :) És ezt a feleséged is így gondolhatja.


Viszont nem is Rád/Rátok ment a célzás, hanem azokra az apukákra, akiknek nem ilyen a keresete, hanem pl 3 műszakot vállal a gyárban, csakhogy az éhes szájakat etetni tudja. Nyilván egy férfi tudja, meddig bírja, de mint írtad, Neked is szükséged van a pihenésre. A 3 műszakos, extra munkát vállaló apuka mikor pihen? amikor tud. Amit nem minden anyuka néz jó szemmel.

2018. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Ott a pont, kedves utolsó!
2018. febr. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

mi fiatalon vallaltunk gyereket,a csupasz fenekunkre.

aztan 2 gyerek mellett dolgoztunk,tanultunk,sporoltunk es mara megvan mindenunk plusz meg egy 3.gyerkoc is.

es anno a nagyokkal piszkosul elveztuk a fiatal szuloseget a maga lazasagaval egyutt.

oke,nem voltunk felelotlenek,de nem is gorcsoltunk semmin.

csupan megforditottuk a sorrendet.fiatalon sokkal jobban birtuk a strapat mint most a 3.nal.most eleg a munka is mellette,regen meg tanulni is volt energiank.

nem a szuleink nyakan eloskodtunk,alberletben laktunk.soha nem kellett penzt kernunk senkitol.

mostmar sajat lakasunk van hitel nelkul.2 autonk szinten hitelmentesen.soha egy fillert nem vettunk fel hitelt.addig nem vettunk meg semmit amig nem volt meg a teljes ara.

En 30,parom 33 eves.szoval meg boven elottunk az elet.lesz idonk utazgatni,pihenni,elvezni a kemeny munka gyumolcset.

megertem azokat is akik elobb az anyagiakat teremtik meg,de nem kell mindenkit lenezni aki sajat lakas es felretett milliok nelkul kezdi fiatalon a gyermekvallalast.

gyanitom jobban elunk par elottem valaszolonal,pedig anno semmink nem volt,de tenyleg semmink.

2019. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!