Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 18 évesen baj, hogy rettentően...

18 évesen baj, hogy rettentően foglalkoztat a baba gondolata?

Figyelt kérdés
A párommal 3,5 éve vagyunk együtt. Ő katona, én épp az érettségire készülök. Nem azt mondom, hogy most és azonnal gyereket akarok, de teljesen el tudom képzelni néhány éven belül. (Szakma, meló...utána) De ha most becsúszna akkor sem pánikolnék egy percig sem, a párom sem (23) Úgy érzem, hogy az én életem értelme nem a karrierben található hanem szép nagy családot szeretnék, boldog, fizikailag és mentálisan is egészséges gyerekeket szeretnék felnevelni. Igen, minimum hármat ha az anyagiak is adottak lesznek. Ezt elmeséltem egy barátnőmnek és teljesen kiakadt, hogy én nem vagyok normális. Hogy én megtartanám ha úgy alakulna... miért ne? Ha anyagi lehetőségek adottak, saját lakásunk van, kocsi van, hitel nincs, eljegyeztek, jól alakul az életünk.. Miért baj ha én nem 30 évesen akarok szülni?

2018. febr. 15. 23:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off

Mindig örülök, ha valaki bevallja a negatív oldalt is!

Bizony nem mindig rózsaillatú vattacukorfelhő az anyaság. Aki ezt beismeri, az nem rossz anya, inkább nem álszent.

Mondom ezt úgy, hogy imádom a két lányomat, viszont pl tegnap mindketten megkattantak, vadultak, vitatkoztak, felszáltak a hisztivonatra... Front lehet :)

Este viszont hallottam, ahogy a pici suttogja a nővérének: Félek az ágyamban. Mire a nagy: hozd ide a takaród, alhatsz velem. Én meg az ajtó előtt álltam, csordultig szeretettel. ❤

De nem lesz több gyerekem, az hétszentség!

2018. febr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel semmi baj sincs, foleg hogy irod, hogy nem ogton szeretned, eloszor tanulni akarsz meg. Par dolgot azonban erdemes figyelembe venni, sajat tapasztalatbol irom:

eloszor is gondold at, vagy e olyan anyagi helyzetben, hogyegyedul felneveld a babat. Ha 18 vagy es keszulsz az erettsegire, gondolom, nem dolgozol, es a lakas, kocsi a parod neven van. Sajos rengeteg peldat latni, mikor x ev utan villamcsapaskent jon a hir, hogy a oasi le akar lepni, szoval erre is kell gondolni, meg ha el se tudnad kepzelni a parodrol.

A masik, hogy mindketten nagyon fiatalok vagytok, es meg fogtok valtozni. En a legtobbet 24 eves korom ota valtoztam, kinyiltam,maskepp latom a vilagot, elvezem a jelenlegi eletem/ez nem bulizast jelent/, most lassan 28 vagyok. Szoval elkepzelheto, hogy amire most vagytok, par ev mulva maskepp latjatok...en tizenevesen ugy kepzeltem, 21 evesen gyereket szulok majd. Ennek ellenere23 evesen volt eloszor kapcsolatom, es akkoriban ugy terveztem, 27-30 kozott fogok szulni. Mikor 26 voltam, mar el se tudtam kepzelni, hogy akkor lassan mar teherbe kene esni...lattam, menny onfelaldozast, mennyi energiat igenyel egy baba, igen faraszto volt szamomra a hiperaktiv unokaocsem, es nem tudtam volna elkepzelni, hogy mar gyerekem legyen. Pexig en is csaladcentrikus vagyok, a karrier masodlagos es szeretem a gyerekeket. Orulokviszont, hogy nem vallaltam korabban gyereket, esaz utobbi evekben vilagotlattam, kiprobaltam uj dolgokat, elmenyeket gyujtottem, mindez gyerekkel nehezebb let volna.Most, masfel evvel kesobb, es szereto tarssal, mar realisnak tartom, hogy 30 evesen szuljek, sot, ha most besikerulne, nem panikolnek. Mindezzel csak azt akartam mondani,hogy ez meg nalad is valtozhat.

A masik dolog, noverem is anno 4 gyereket akart, viszont miota az elso megszuletett, es nem egy nyugodt gyermek / attol meg imadnivalo, de ketseg kiul nehez vele/, azota nem akarnak tobb gyereket, pedig unokaocsem 6eves mar.


Kivanom, hogy jol alakuljon az eleted, boldog legy a paroddal, es sikeruljon amit szeretnel - boldog, kiegyensulyozott embereket nevelni a leendo gyerkocokbol :-)

2018. febr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%
9-es: csodálatos anya vagyok, igen. És mint olyan beleteszek mindent, amire a gyerekeimnek szüksége van, idő, energia, pénz, odafigyelés, sorolhatnám. Ezért mondom, hogy ez nem bájos-habos-babos édelgés, hanem kőkemény fizikai és mentális terhelés, ami valahogy még mindig nem megy át a fiatal fejekbe. A gyerekvállalás nem játék és nem is könnyű dolog. Mármint ha nem teszed le a gyereket 5 órára a mesefilm elé, és néha foglalkozol is vele. Akkor nem könnyű dolog. És igen, lóg a belem, mert egyszerre nevelek kettő 4 év alatti gyereket, dolgozom, tanulok, háztartást vezetek és mindez együtt még egy megértő és maximálisan támogató férj mellett sem gyerekjáték. 18 évesen, ha valaki gyerekről álmodozik, nem tudja elképzelni, milyen az a felelősség és terhelés, ami ezzel jár. Főleg akkor nem, ha erre senki nem figyelmeztetni, mert csak azt mondogatja neki mindenki, hogy a babavállalás a legszebb dolog a világon. Az hát. Sokezer más dolog mellett szép is, igen. Csakhogy brutálisan komoly dolog, és nem lenne szabad játszani vele. Jobb világban élnénk, ha nem lennének lehazudva a nehézségek, mert rögtön milyen anya az ilyen, aki bevallja, hogy kva fárasztó is, nem csak csodálatos?
2018. febr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Én majdnem 16 voltam mikor össze jöttem az akkot 18 éves barátommal. Hamar rájöttünk hogy családot szeretnénk. Úgy terveztük hogy majd ha le érettségiztem utána már bármikor jöhet a baba. Aztán úgy alakult hogy érettségikor már várandós voltam, 6 hetes. Eleinte a párom nagymamájánál éltünk. Aztán vettünk saját házat. Az én párom is katona. Az első baba mellett tanultam estin egy szakmát. Amikor a fiam ovis lett akkor dolgoztam három évig, aztán ismét terhes lettem. Otthon is végezhető munkám volt. Aztán utána érkezett még két baba. Fiatalok vagyunk de nem is lehetnénk ennél boldogabbak.

2018. febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha foglalkoztat. Teremtsétek meg a megfelelő feltételeket (házasság, lakhatás, anyagi tartalék) és ha mindketten szeretnétek vágjatok bele. ☺️
2018. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!