Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kihívhatják a gyerek védelmet,...

Anneee25 kérdése:

Kihívhatják a gyerek védelmet, ha kiabálok a gyerekemmel? Szaranya vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos már naponta elpattan a cérna és kiabálok. A szomszédok ( panel) már tuti idegbetegnek gondolnak. Sose ütöttem meg, de kiabálok, ha többedszer is szófogadatlan.2 éves és semmilyen tekintetben nem tudom fegyelmezni, nem fogadja el azt, hogy ha valamire nemet mondok.

Félek,hogy kihívják egyszer a gyámügyet.:(


2018. febr. 26. 19:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
62%
Ültesd be egy gyerekmese elé, amíg végzed a házimunkát, akkor nem azzal lesz elfoglalva, hogy leamortizálja a lakást. A hideg vizes csappal játszhat egy kicsit, nem kell mindent megtiltani neki. Esetleg a zuhanyrózsából irányítsd rá a hideg vizet játékból, miután ő magára nyitotta a csapot, akkor majd elmegy a kedve a dologtól. Vagy legközelebb legyél te a gyorsabb, mondd neki, hogy tudom, hogy most is szeretnél játszani a hideg vízzel, és nyisd rá te a csapot. És nevess rajta. Hamar leszokik róla, ha épp akkor is rá lesz nyitva a csap, mikor ő épp nem akarja.
2018. febr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
25%
Ha boltba mentek tegyél rá gyerekpórázt vagy hámot. Ha kimész a vécére, vidd magaddal, semmi baja nem lesz, ha lát téged pisilni, és legalább nem rugdossa az ajtót.
2018. febr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
69%

Az a büntetés, hogy berakod a kiságyba? Majd ne lepődj meg, hogy egyszer majd nem fog tudni egyedül elaludni, vagy azért fog üvölteni éjjel, mert a kiságyban alszik. Oda zárod be büntetésként, ahol pihennie kéne.

Magára nyitja a hideg vizet: el kellene neki magyarázni, hogy Azért nem szabad, mert hideg, és megfázol, vagy mert elhűl a többi víz, és nem lesz jó meleg a fürdővíz (és megfázol). Csomó ilyet látok, "nem szabad, nem szabad", de hogy Miért? azt senki nem mondja el a gyereknek. Nem buta, meg fogja érteni. Nekem úgy tűnik, hogy nagyon sok szülő van, aki semmit nem magyaráz el a gyereknek, csak elvárásai vannak, meg tilt. Ha vázolod neki, hogy neki lesz rossz, ha elhűl a fürdővize, kicsit nőnek az esélyeid.

Miért nem láthat pisilni?

A két éves kort dackorszaknak hívják. Pont ezért, mert a gyerek egója akkor kezd éledezni, és ő ezt próbálgatja. Neki ez újdonság, a saját egója.

És igen, be vagy zárva, az is baj.

2018. febr. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
76%
Utolsónál a pont. Kiegészitve azzal h apuka beleszarik az egészbe te meg be vagy vele zárva,a gyerek ezt a feszkót is érezheti már a levegőben..
2018. febr. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

#23-as válaszoló.

Ez a hidegvíz engedés probléma mar3(!) Hónapja tart. Hűlt már ki a vize, sőt egyszer át állítottam zuhanyra,mert azt gondoltam,hogy ha rájön,hogy jön a nyakába a hideg zuhany,akkor nem fogja magára nyitni.Helyette engedte a fejére 🙂

Szóval tudja,hogy tilis,azt is hogy kellemetlen,de azért is csinálja.

A kiságy. Más büntetési módot nem tudok, 2 percre megy be,ha olyat csinál. Sarokba még nem állíthatom, túl kicsi. Ütni nem fogom.

Ha elveszem egy játékát, akkor játszik mással. Ezt az egyet utálja,mert korlátozza. Se a délutáni se az éjszakai alvásába nem zavar be, szét tudja választani a szituációt.

A Hám jó ötlet.!

2018. febr. 27. 00:41
 26/32 A kérdező kommentje:

#24 apuka nem szarik bele, estènkènt és hétvégén is sokat segít.

Könnyebb lesz, ha jön a jó idő és nem leszünk 4 fal között, mehetünk sétálni,játszótèrre.

2018. febr. 27. 00:44
 27/32 A kérdező kommentje:
#20-as válaszoló, nagyon nagyon köszönöm ❤️
2018. febr. 27. 00:46
 28/32 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi időd marad a regenerálódásra? A nagyszülők tudnának segíteni neked abban,hogy több szabadidőd maradjon? A kiabálás inkább a fáradtság jele.Vedd lazára gyermeked alkotásait:ha hideg vizet akar fürdésnél akkor kapjon hideg vizet. Nekem bevált a gyerekeknél,ha többszörösen próbálkozott akkor Szabó Lőrinctől elszavaltam a Lóci Óriás Lesz című versét.Együtt kacagtunk a vers felénél ami nekem pluszenergiát adott a nap többi részéhez.Gyermeked most próbálkozik veled,meddig mehet? Csak azt tiltsd meg neki ami életveszélyt okoz a többiben segíts neki megismerkedni a környezete tanulmányozásával.Ő nem akar rosszat azzal,hogy mindent megvizsgál,kipróbál,ez adja az alapokat a következő szinthez.Adjál neki való feladatokat.
2018. febr. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
71%
Első körben a hidegvízes csap nyitogatására adnék javaslatot, ha elfogadod. Ha legközelebb is csinálja,szólj rá, mondd el a következményeket, hogy ha nem fejezi be kiveszed és ezentúl zuhany lesz. Ezt tartsd is be. Ha kinyitja mégis, lemosdatod, kiemeled és annyi. Másnap estétől gyors zuhany, mosdás, ami kell, 1-2 perc alatt végeztek, semmi pancsolás, ez legalább 1 hétig. Ha annyira szeret pancsolni, meg a fürdővízben ücsörögni 2 perc alatt rájön, hogy nem lesz móka, ha nem fogad szót és valószínűleg belátja, hogy jobb a csap nyitogatással felhagyni. Következetesen gyors zuhany egy hétig, utána egy kádas/habfürdős pancsi és megnézed mire jutott. Ha újra kezdi, megint csak zuhany egy hétig (nem, nem megenyhülni 2 nap után), ha van egy kis esze (már pedig tutira van) az első alkalom elég lesz. Minden más területen is következetesség, dackorszakos, nyilván nem egyszerű, pláne ha még alapból is "elevenebb" természete van. Kisággyal én sem büntetném, de mindenképp kell valami helyette (büntizsámoly, akármi) és arányosan a korának és az elkövetett csínynek megfelelően szankcionálni, ha olyat tesz amit nem szabad. Az ordításnak semmi értelme, te is látod, hogy teljesen hatástalan, max téged merít ki és neked okoz lelkiismeret-furdalást, a gyerek meg ugyanúgy letoj. Próbálgatja a határait, türelemmel és kőkemény következetességgel azért kezelhető ez is,bár tény, hogy iszonyú fárasztóak tudnak lenni ebben a korban, hiába imádja őket az ember.
2018. febr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
30%
Először azt hittem kamaszról van szó....2 évessel napi szinten üvöltözni....ne a gyerekvédelemtől tarts hanem attól, milyen lelki sérüléseket okozol neki.
2018. febr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!