Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kihívhatják a gyerek védelmet,...

Anneee25 kérdése:

Kihívhatják a gyerek védelmet, ha kiabálok a gyerekemmel? Szaranya vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos már naponta elpattan a cérna és kiabálok. A szomszédok ( panel) már tuti idegbetegnek gondolnak. Sose ütöttem meg, de kiabálok, ha többedszer is szófogadatlan.2 éves és semmilyen tekintetben nem tudom fegyelmezni, nem fogadja el azt, hogy ha valamire nemet mondok.

Félek,hogy kihívják egyszer a gyámügyet.:(


2018. febr. 26. 19:52
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Mondok példát,pl.az esti kiborulás okát. A fürdő kádból eléri a csapot és a hideg vizet magára nyitja.Elzárom,ránèzek,mondom,hogy nem határozottan.

Ezt eljátszottuk vagy négyszer. Az 5.-nél ordítottam,hogy :nem érted,hogy nem? És az arcomba nézve újra kinyitotta.

Az a büntetés itthon,hogy a kiságyba rakom.Előtte figyelmeztetem. De nyilván a fürdő kádból nem mehet a kiságyba.

Másik dilije,hogy rugdossa az üveg ajtót, ezért is kiságy jár. Ezt naponta 10* eljátszuk. Ha kimegyek pisilni, már rugdossa, a szomszéd meg veri a fűtés csövet.Ha mosogatnom kell és a kiságyba rakom,sikít, ha a szobába hagyom, rúgja az ajtót,ha kiengedem,lever,leránt mindent.

Ha boltba megyünk kirántja a kezét,a hatarozott álj meg!-re elszalad.

Az egész napom állandóan ebből áll.

És tényleg imádom,szeretem! Nem akarok üvöltözös anyuka lenni.

Megjegyzem kiröhög, úgyhogy hatástalan is.

A Nevelési Tanácsadó jó ötlet, hátha kapok tippet,hogy mit hogy tudok tenni.

Édesanyám bölcsődébe dolgozott,azt mondta a legnehezebb gyerektipust fogtam ki.

Nagyon ambivalens,mert közben imádok az anyukája lenni, büszke vagyok rá, csak kikészít,hogy egyáltalán nem fogad szót.

2018. febr. 26. 21:52
 12/32 A kérdező kommentje:

Amit még hozzá tennék,hogyha hisztizik,azzal teljesen hatástalan, vagy rá nézek kifejezèstelen arccal,vagy átölelem,ahogy az ajánlásokat olvastam.

Engem se úgy kell elképzelni,hogy reggeltől estig kiabálok, ma is 19 órakor akadtam ki,de heti 4-5* van egy ilyen kiabálás,ami nem jó és nem is hatásos.

2018. febr. 26. 21:57
 13/32 anonim válasza:
39%
Szerintem nagyon nem jó, amit csinálsz :(
2018. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
50%
Értelek, nem akartam bunkó lenni..
2018. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
50%
Meglepnek a válaszok.Mindenki megszólja az anyukát amiért kiabál,és vannak akik még verést is javasolnak...Akkor itt mindenki higgadt,türelmes szuperanya?Én megértelek kérdező,egy dackorszakban lévő gyermek el tudja úgy durrantani az ember agyát hogy kiabálsz még mielőtt belegondolsz hogy ez rossz pedagógiai módszer.Én sokszor csináltam azt ha még volt annyi lélekjelenlétem hogy átmentem a másik szobába,és pl könyvet a földhöz csapkodtam míg ki nem ment belőlem a düh.Amit még javaslok,ha van rá mód "emeld ki a gyereket a helyzetből".pl ha a gyerekem nem mászott le a korlátról 2. felszólításra,levettem.
2018. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő,nagyon köszönöm az empátiádat.

Sejtettem,hogy leszedik rólam a keresztvizet,de mivel én se tudok azonosulni a kiabálós énemmel,és cáltoztatni akarok,elengedem ezt most.

2018. febr. 26. 22:44
 17/32 anonim ***** válasza:
41%
Otthon nyugalom van? Az apjával jóban vagytok? Azért a rúgás-harapás-visítás túllép a dackorszakon, az már nyugtalanságból, feszültségből ered.
2018. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Jajj,nem egy neoritikus gyerek. Az ajtó rugdosásnál a hang tetszik neki,(csak a szomszédnak nem), sikitás,ha valami olyat teszek,ami elkenkezik az elkèpzeléseivel, harapni pedig nem harap ☺️

Apuka sajnos sokszor későn ér haza, más segítségem nincs.

2018. febr. 26. 22:50
 19/32 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen a szomszédban régebben. Én erősen gondolkoztam rajta, hogy ki kéne hívni a gyámügyet annyira durva volt az ordítás, ott mind a két szülő részéről, persze a gyerek is visított. De végül nem tettem. El is költöztek aztán, szóval mára aktualitását vesztette a dolog.
2018. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
65%

Értem én, hogy ne üvöltve neveljük a gyereket, de lassan már úgy érzem nekem kell szégyelnem magam azért, ha a gyerek a saját testi épségét veszélyezteti és egyáltalán nem hat 4-5 kedves " nem, nem szabad" aminek a végén már erőteljesebben hangzik el, amitől a szelektív hallás végre megszűnik és a gyerek sem öli meg magát azzal, ami addig érdekesebb volt mindennél.

Én is megkérem a két éves fiamat, ha kell akkor 10-szer, de van amikor a határozottabb, " hangosabb " tiltás eredményesebb.

Az enyém is ajtót csapdosna, mosógépet rugdosna stb, és nem azért mert bolond, hanem tetszik neki a hang.

Ismétlem, nem üvöltve kell gyereket nevelni, de azért a ló túloldalára se essünk át.

Itt egy anya, aki kérdez, aki sajnál, aki jobb akar lenni...támogatni kéne, nem rugdosni és azt éreztetni vele hogy szar anya...szerintem az messze nem itt kezdődik...

2018. febr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!