Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a neve gyermeke (i) dnek...

Mi a neve gyermeke (i) dnek és mi alapján választottátok?

Figyelt kérdés
Fontos volt-e, hogy ne essen egybe a szülinap és a névnap vagy épp ellenkezőleg, figyelembe vettétek a jelentését is vagy csak a hangzását, passzol-e a vezetéknévhez stb. Ki "dobta fel" először a nyertes nevet? Még a fogantatás előtt eldőlt a név vagy csak a szülőszobán véglegesítettétek? És végül egy, kettő vagy több (külföldi születés esetén) keresztnevet kapott gyermeked?
2010. jún. 9. 16:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%

Bence Márk és Szonja Jázmin, mind a kettő gyerek nevét az alapján választottuk, hogy tetszik.

Nem érdekelt hogy sok van belőle.

2010. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam Andris,apa kérése volt ez a név.

Volt egy öccse,aki sajnos csecsemő korában meghalt,szeretne ezzel a névvel tisztelegni előtte.

Szerintem nagyon szép gesztus!

Tervben van a 2. baba,ha lány akkor Noémi,évek óta tervezem,hogy így hívják,ha fiú akkor Balázs lesz.

2010. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Vilmos, Vince, Antal, Bertalan-nem tudom csak ugy jött. Vilmossal 20 hetes terhesen keltem fel az agybol ejjel, hogy VILMOS!!! megvan a nev, mivel apuka lanyt vart neki mindegy volt a fiu nev igy megegyeztünk, hagyha lany akkor ö adja a nevet es 3-3 vetonk lehet egymas ellen, ö a Vilmost elfogadta engem meg nem erdekeltek a lanynevek, mert tudtam, hogy fiu lesz.(csak 32 hetesen derült ki hogy tenyleg fiu, addig takargatta magat:D ) Es mindegyikkel ugyanigy voltam, egyszercsak almomban megüzente a baba, hogy mi a neve :D
2010. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Katrin(Ketrin)és Petra,jól passzol a családnevünkhöz!
2010. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Bálint - édesapja választotta. A Simon névhez ragaszkodott, amit én nagyon nem akartam. A Kisfiúnk megszületée előtt pár nappal tudtam nagy nehézségek árán végre rábeszélni, hogy válasszunk másik nevet - így lett Bálint; ez mindkettőnknek tetszett. Aztán csak később tudatosult bennünk, hogy a névnapján van a házassági évfordulónk!
2010. jún. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Anna Tünde

ebben már jó 10 éve megegyeztünk, sanos időközben elég gyakori név lett, de sebaj... ez így jól hangzik a családnevünkhöz is ami nehéz ügy volt ,mert kevés név illik hozzá. És bár előtte nem vettük számításba, elég távol esik időben a szülinapjától.


Botond Mihály - nagy harcok voltak, mert a férjem családjában sok generációra visszamenőleg mindenki Mihály. Végül az én érvelésem ért célt, hogy nem egy 15. Misi lesz, hanem egy individum és ha mégis ez tetszene neki felnőttkorában, akkor még mindig használhatja azt is majd - így lett a második név Mihály (anyós-após azóta is utál érte, de pont lesz*rom). Az első név is nagy csörte volt, mert kevés illik a családnévhez és azokból is foglalt már jópár, amit én dobtam fel az neki nem tetszett és fordítva... végül nagy nehezen megegyeztünk a Botondban.

Egyébként szempont volt a kimondhatóság is, mivel nem tudhatjuk hogy mit hoz majd számukra az élet, ne röhögjék ki egyiket sem ha külföldre kerül...


Ha minden igaz ikreink születnek majd, név ötletnek egyenlőre a Zalán, Szabolcs, Bálint, Sára, Jázmin, Izabella van a listánkon - aztán majd meglátjuk mi alakul.

2010. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
andrea lett apa kérésére én utánam kapta
2010. jún. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Az elsőszülött fiunk neve már akkor fix volt,mikor ő még tervben sem volt.Bendegúz Krisztián(utóbbi apa után).Úgy gondoltuk,hogy a génkeveredés után igazi Bendegúz lesz,és nagyon eltaláltuk a nevét :-) Születésnapja előtt 3nappal(is) van névnapja,de hogy ne essen össze,mi a május 7.it tartjuk.

a 2.fiunk névválasztása kicsit bonyolultabb.Valamikor a 38.hét környékén lett fix,hogy Aladár Ede lesz.Ebben az Aladár az én(anya)ötlete volt,és végre egy név ami apának is tetszett.Az Ede úgy jött,hogy mindenképp E betűset szerettem volna,úgy jobban hangzik,és a vezetéknevünkből "asszociálni" lehet rá.Mellesleg mivel(úgy gondoltam akkor) hogy szorít az idő,a nagy fiunk segített kiválasztani.4név kombinációt leírtam papírra bele egy tálba és ő húzott belőle.Ő most született,és a neve napja meg februárban van,így megint pont jó,hogy nem esik egybe

2010. jún. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
52%

Mi abszolult az alapján választottunk hogy a vezetéknévhez illő legyen.Mivel az elég hosszú cifra sváb eredetű,tehát a magyar nevek eleve ki lettek zárva.

Mind a ketten leirtunk egy egy listát a névkönyvből, és egyetlen egy azonos volt köztük.

Igy Lola lett a kislányunk:)

2010. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányom 9 éves lesz a jövő héten, ő Kinga. A neve már évekkel korábban megvolt, és egy kedves munkatársam lányát is így hívják, ez csak megerősített. A kicsi most lesz 6 hónapos, ő Zoé. Ez a név görög eredetű, jelentése: élet. Amikor rátaláltam, rögtön tudtam, ez a favorit. Mind a két csajszlihoz szerintem nagyon illik a nevük, a nagyobbik szereti is, remélem a kicsi is fogja majd.
2010. jún. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!