Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a neve gyermeke (i) dnek...

Mi a neve gyermeke (i) dnek és mi alapján választottátok?

Figyelt kérdés
Fontos volt-e, hogy ne essen egybe a szülinap és a névnap vagy épp ellenkezőleg, figyelembe vettétek a jelentését is vagy csak a hangzását, passzol-e a vezetéknévhez stb. Ki "dobta fel" először a nyertes nevet? Még a fogantatás előtt eldőlt a név vagy csak a szülőszobán véglegesítettétek? És végül egy, kettő vagy több (külföldi születés esetén) keresztnevet kapott gyermeked?
2010. jún. 9. 16:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Az első gyermekünk lánynak indult és nem volt kétséges hogy Hanna Amina lesz. 30. héten mondták meg hogy kisfiú. Először Dánielt akartuk adni neki, de nekünk csak úgy tetszett a név hogy ha nem becézték. Ettől függetlenül a még meg nem született fiunkra mindenki azt mondta hogy Danika. Na gyorsan választottunk másikat így lett Bence Dániel. A második babánk lány lett így ő megkapta a Hanna Amina nevet.

Teljes egyetértésben voltunk a párommal a neveket illetően. Ahogy megszülettek, egyből azt mondtam, hogy a nevük illenek hozzájuk.

2010. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Még nem született meg a gyermekem, de a neve már el van döntve! Ha minden igaz fiú: így Gábor lesz.

Az apukája javasolta ezt a nevet, mert így hívták az anyai nagyapját is.

Nekem az volt a fontos, hogy nemzetközi legyen, jól becézhető, távol essen a szülinaptól, jól hangozzék a vezetéknévvel (kb. 6 ilyen van az iwiw-en) és az sem árt, ha van védőszentje.

Bónuszként megtudtam a védőnőmtől, hogy a környékünkön mostanában nem született Gábor nevű kisfiú. Így számomra tökéletes:)

2010. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

A lányom Csenge,a férjem amint meglátta ezt a nevet,onnantól más név nem érdekelte.

Én nem voltam kibékülve a Csenge névvel,de már megszerettem

Nekem Nóra lett volna a favorit,de a sógornőm is Nóra.

Még tetszett a Flóra,Hanna,Kincső,Abigél,Luca és Anna

Ha fiú lett volna:a férjem meg volt veszve a Koppány névért,nekem meg a Zalán,Csanád,Zétény tetszett

Nem akartunk szappanoperás nevet

Csenge nap februárban van,májusban van pedig a születésnapja

A 18.ik héten tudtuk meg,hogy lány,kb. 1 hónap múlva "akadt rá" a férjem a Csengére,így azóta tudtuk

Szerencsére a családban mindenkinek tetszik a neve,így nem ment a kavarás,illik is a vezetéknévhez,mert az Cz-vel kezdődik

2010. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! Olyan szép neveket írtatok le, valahogy mindnél éreztem egy kis csábítást, hogy "lenyúljam", de persze elsősorban nem ezért kérdeztem a neveket, csak érdekelt, mik a legfontosabb kritériumok és hogy anyuka, apuka vagy más ötlete volt-e a kicsi végleges neve. Én októberben szülök, így a Gyöngyit jól át kell gondolnom (okt. 23.). Habár igaz, májusban is van Gyöngyi nap, de az nem az igazi, pedig nagyon tetszik a név, ráadásul hosszú a férjem vezetékneve plusz mély hangrendű. De majd még meglátjuk!
2010. jún. 10. 14:44
 25/26 anonim ***** válasza:

Emese a lányunk. Én dobtam fel a nevet, a férjem egyből rábólintott. Amíg nem voltam terhes, soha eszembe se jutott ez a név. Szép, egyszerű, kevésbé gyakori magyar nevet szerettem volna, ami jól hangzik a családnevünkkel.

Megint babát várok, neki még nincs neve. De amit kitaláltunk első terhességnél fiúnevet, pl az most nem tetszik már. Bár lány lesz, szóval ezen nem is gondolkodunk. Csak fura, hogy első babánál -ha fiú- Attila lett volna, de ha most fiú lenne a pocakban, ő már nem lenne Attila.

2010. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Mi mindkétszer közösen döntöttünk.Elővettük a naptárat,mindketten kiírtunk kb. 10-10 lány és fiú nevet.Elcseréltük a listát,kihúztuk ami a másiknak nem tetszett.Maradt 5-6 név,megnéztük,hogy hogy megy a vezetékévhez,mikor van a névnap,és közös nevezőre jutottunk.A terhesség 20 hetében már megvoltak a nevek.

Egy keresztnevet választottunk,mert nekünk is csak egy van.

Az elsőnél Boglárka és Lénárd volt a befutó,Lénárd lett.:)

A másodiknál Ágota és Ágoston volt a befutó,Ágota lett.:)

Ja és kifejezetten olyan nevet akartunk,amit nem lehet becézni.Van egy neve ezt használja,nem kell,Léni,Béni,Ági,Ágica stb...

A teljes nevükön szólítjuk őket,sosem rövidítünk.

2010. jún. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!