Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szokjunk hozzá az új...

Hogy szokjunk hozzá az új élethelyzethez?

Figyelt kérdés
Mielőtt terhes lettem, szinte minden nap mentünk a férjemmel a barátainkhoz. Van egy közös törzshelyünk ahol kártyázni, beszélgetni szoktunk. A fiúk, volt hogy becsíptek, én is mindig megittam pár pohár bort, mivel mindkettőnk szülei meghaltak, testvéreink sincsenek, a barátaik a családunk, velük voltunk így általában. Én nem iszom, nem dohányzom mióta babát várok, párszor lementem így a barátaikhoz a férjemmel, de nem volt jó érzés, hogy isznak körülöttem, kijárnak cigizni, én egyedül maradok bent...nem is tudtam valahogy olyan jól érezni magam velük mint azelőtt. Nem tudom mit csinálhatnék ezek helyett a a találkozók helyett munka után. Kismamák, ki hogy viselte a megváltozott élethelyzetet?
2018. márc. 14. 08:02
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
30%
Kedves utolsó! Én is egy otthnkás anyuka vagyok! Hát bocs hogy szerintünk egy nőnek otthon van a helye a gyerek mellett!!! Igenis az első a gyerek! Inkább főzök a gyerekemnek egészséges ételeket, felmosok minden nap hogy ne legyen tiszta baci a padló, mosok és vasalok ahelyett hogy egy kocsmában lógjak és amiatt sírjak hogy nem cigizhetek és nem piálhatok! Kíváncsi lennék Te mit csináltál az első egy évben?! Mert egy idősebb gyerekkel könnyebb, előbb találsz felvigyázót! De egy kisbabát kire hagysz ott hogy lemehess kártyázni meg piálni a haverokkal?! Mert sajnos a kérdező szülei nincsenek már, sem rokonok! Szóval üdv az otthonkás anyukák klubjában! Tessék felnőni a feladathoz!
2018. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
89%

9!


Attol nem lesz senki "besavanyodott mutter" hogy nem lóg mindennap kocsmában kártyázni meg inni. A kérdezőnek és a párjának ez az életformája, ebből nagyon nehéz lesz kilépnie, kilépniük. Mert ki kell, hiszen ott lessz egy csecsemő, akit nem lehet mindennap hurcolni a haverokhoz. Nem kell lemondani a barátokról, a szórakozásról, de nem is kell, higy ez mindennapos program legyen

2018. márc. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
65%

Terhesen még volt merszed a szórakozásra gondolni?! Jézusom, add örökbe a gyereket. Hát milyen anya leszel így?

Neked maximum a bejáratig szabad menni mostantól, vagy maximum a helyi kisboltba, biokajáért. A nőknek terhesen, vagy gyerekek mellett nem is szabad arra gondolni, hogy esetleg beüljenek valahová a barátaikkal, vagy mozizzanak, koncertre menjenek. Sőt, ha észreveszed, hogy olyan helyen vagy mégis, ahol alkoholt is adnak, gyorsan el kell jönnöd!

Na, csak viccelek amúgy, de az egyik válaszolóra muszáj volt reagáljak. :D



Én is ilyen voltam, de nekem a szülés után valahogy már nem is volt annyira igényem arra, hogy bulizzak mindig... Meg a baráti társaságunk is valahogy "felnőtt" velünk, már inkább egymáshoz jártunk át, ahová vittük a gyerekeket is, vagy ha csajos estét tartottunk, a férjem simán maradt velük itthon.


Amúgy a Kérdező nem azt mondta, hogy hiányozna neki az ivás (mert pár pohár bor aztán hatalmas alkoholizálás:DDD), de én sem szerettem soha olyan közegben lenni, ahol a többség már részeg kicsit, vagy túl jókedvű, én meg színjózan.

2018. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
41%

Kedves utolsó! Tökéletes programokat ajánlottál! Séta, mozi, színház! De a kérdező a kocsmába járás után sír!!!!! Hogy nem tud a többiekkel inni kártyázni meg cigizni!

Nem kell otthon bezárkózni! Én sem teszem( az én hozzászólásokra reagáltál), vannak csajos napok, eljutok körmöshöz, ki szoktam mozdulni! DE NEM A KOCSMÁBA MEGYEK! 26 vagyok, fiatal! A második babát várom és soha nem fájt a szívem a bulik után! Egy anyának igenis a gyereke az első, az ő jóléte! Utánna jön minden más!

2018. márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
77%

És miért ne mehetne akár kocsmába?

Vannak normális helyek is, nem csak olyanok, ahol ragad a padló és az asztal, a pultot alkoholisták támasztják. Még sehol nem láttam olyan feliratot kirakva, hogy akinek gyereke van, az nem mehet be. Plusz ha valaki bemegy egy kocsmába/bárba, az nem egyenlő azzal, hogy lerészegedik teljesen és a lépcsőn nem bír utána felmenni.

2018. márc. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
55%

Utolso!

Nem azzal van a baj, higy hova megy, hanem azzal, hoyg mindennap menne.

2018. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
60%

Pedig eddig nagyon a kocsma volt a gond... :D:D

Azt sem tudjátok már, mibe kössetek bele.

2018. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
70%
7. hozzaszolo vagyok. 5honapos terhes,ikrekkel es tegnap egy kocsmabab kaveztunk:D akkor mar melto sem vagyok az anyasagra? :D tenyleg nemtudjatok mibe kossetek bele mert nektek nem igy alakult hanem az otthon ucsorges maradt.:)
2018. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
25%

Van baj rendesen!


Felénk nem normális babával beülni egy kocsmába. Nem, még igényesebb helyre sem.


Egy kávé, egy üdítő pár havonta oké, de ténylegesen beülni?!


NE is haragudjatok, de ha valaki anya lesz, meg kell változzon az élete. Ebbe pedig nem fér bele a kocsma meg a minden napos barátokkal való talizás sem.

Vagy ti kisgyerekkel mentek pl minden egyes nap a rokonokhoz is?!

2018. márc. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
66%
Továbbra is a mindennapossággal van baj, bár mondjuk az is igaz, hogy nekem eszembe nem jutna gyerekkel kocsmába menni.
2018. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!