Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szokjunk hozzá az új...

Hogy szokjunk hozzá az új élethelyzethez?

Figyelt kérdés
Mielőtt terhes lettem, szinte minden nap mentünk a férjemmel a barátainkhoz. Van egy közös törzshelyünk ahol kártyázni, beszélgetni szoktunk. A fiúk, volt hogy becsíptek, én is mindig megittam pár pohár bort, mivel mindkettőnk szülei meghaltak, testvéreink sincsenek, a barátaik a családunk, velük voltunk így általában. Én nem iszom, nem dohányzom mióta babát várok, párszor lementem így a barátaikhoz a férjemmel, de nem volt jó érzés, hogy isznak körülöttem, kijárnak cigizni, én egyedül maradok bent...nem is tudtam valahogy olyan jól érezni magam velük mint azelőtt. Nem tudom mit csinálhatnék ezek helyett a a találkozók helyett munka után. Kismamák, ki hogy viselte a megváltozott élethelyzetet?
2018. márc. 14. 08:02
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
A férjem nem jár el amióta kiderült hogy babànk lesz. Pont azért tettem fel a kérdést mert otleteket vártam miket csinàlhatnànk helyette. A normàlisabbak felfogtàk és nagyon jó válaszokat, véleményeket kaptam
2018. márc. 14. 13:59
 32/40 anonim ***** válasza:
89%

"Hát bocs hogy szerintünk egy nőnek otthon van a helye a gyerek mellett!!! Igenis az első a gyerek!"

Vágod, hogy a kérdező még csak terhes, és nincs otthon semmiféle gyerek? Minek üljön otthon? De semmi gond, hiszen illendően bocsánatot kértél :D Én megbocsátom, hogy ilyen hülyeséget találsz ki, mert szerencsére az én életemre nincs hatással, hogy szerinted (szerintetek?) egy nőnek hol van a helye.

2018. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
16%
Ne haragudj, de egészen mást sugallt a kérdésed, hiszen kiemelted a kártyázást, iszogatást, cigizést... Emellett vadidegenek honnan tudnák, higy neked mihez lenne kedved? Én pl szeretek olvasni, horgolni, rajzolni, lehet nyelvet tanulni, vagy bármi mást. Miután én soha nem töltöttem szinte minden napomat barátokkal, nem volt semmi egetrengeto változás, amit el kellett volna viselnem
2018. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
46%
Mindegy szerintem, hogy mit sugall a kérdése. Sokkal gázabb, hogy felnőtt nők, anyák (?) képesek így viselkedni az interneten másokkal. Oké, hogy név nélkül, de valószínűleg az életben is ugyanekkora paraszt megmondóemberek.
2018. márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
20%
Hát nem tudom, utolsó, lehet higy elkerülte a figyelmemet, de én nem láttam egy paraszt hozzászólást sem. Az meg amúgy egyértelmű, higy egy fórumon nem cskkmahholja az ember vattacukorba a mondandóját
2018. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Igazából kicsit attól is félek hogy a férjem fog unalmasnak tartani, hogy nem jàrok majd el velük...
2018. márc. 14. 14:14
 37/40 anonim ***** válasza:
69%

Jézusom... És ha kocsmába járnának, akkor mi lenne? Jó, a ti kis világotok akörül forog, hogy mások mit szólnak, de higgyétek el, nem mindenkinél van ez így. Terhesen miért ne lehetne beülni valahová barátokkal? Mert benneteket behülyítettek az önjelölt erkölcsrendészek, hogy ez valami bűnös dolog?

Ráadásul ahova a kérdező és a barátai járnak, nem is klasszikus kocsma, hanem egy játszós hely felnőtteknek, ahol történetesen iszogatni is lehet (jééé, épp, mintha otthon társasoznának), ez ám az erkölcsi fertő.


Kérdező, továbbra is csak azt tudom javasolni, hogy a férjeddel, és a barátaitokkal beszéljétek meg, hogy hogyan tovább, mert te így kényelmetlenül érzed magad, de azért a társaságról nem mondanál le, amíg nem muszáj, hiszen még egyelőre a baba meg sem született, nyugodtan eljárhatsz te is, csak meg kellene oldani, hogy te is feloldódj, és ne érezd magad kívülállónak pusztán azért, mert te nem ihatsz alkoholt és nem dohányozhatsz. Ha meg majd a baba megszületik, úgyis adja a helyzet, hogy mikor lesz ismét igényetek társaságba járni, de amíg még pici, simán hívhatjátok a barátokat magatokhoz is, ha nem vagy(tok) nagyon fáradt(ak), egy bizonyos kor alatt a babákat még abszolút nem zavarja egy normál hangerejű beszélgetés zaja, és még viszonylag sokat alszanak. Hozzánk is sokszor jöttek a barátaink, mi is szeretünk játszani, rengeteget társasoztunk, amikor a fiunk még csak 2-3 hónapos volt, vígan aludt közben. Akkor lett problémás a dolog, amikor nagyobb lett, és már nem aludt olyan simán lazán, akkor csak késő éjjel tudtunk játszani, amikor már biztosan aludt, így már lecsökkentek ezek az alkalmak, de azért így is jó.


Ezekkel a savanyú mammerekkel meg ne foglalkozz, ne hagyd, hogy bebeszéljék neked, hogy ti vagytok rosszul bekötve, csak mert mertek társasági életet is élni. Ha meglesz a baba, úgyis érezni fogjátok, hogy mire van kapacitásotok mellette, de most, hogy még meg sem született, használjátok ki az időt, hogy még szabadon ki tudtok mozdulni.

2018. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
46%

A gyerekvállalás ezzel jár, egy csomó lemondással. Szokj hozzá, mert még csak most kezdődik, majd egyre több és több lesz. Főleg mikor megszületik a gyerek, és te 0-24-ben ott leszel vele, a férjed meg éli a korábbi életét, dolgozik, eljár, szórakozik... Gyerekes ismerőseim szoktak mesélni azért négyszemközt.

Persze a rózsaszínködös köztudatban a dolognak ez a része annyira nincs benne, hogy mivel is jár valójában egy gyerek, csak a cukormázat reklámozzák.


Most komolyan semmi hobbid, vagy olyan szabadidős tevékenység sincs az életedben amivel szeretsz foglalkozni????? Csak haverokkal lógás, cigi, pia??? Jesszus! Hány évesek vagytok?


Én bevallom, nem vagyok kismama szerencsére, de soha egy percet sem unatkozom, elfoglalom magam. Amikor épp nem a férjemmel csinálunk valami közös programot, vagy néha-néha barátit, akkor imádok olvasni, szeretem a könyveket, rendszeresen nézek online sorozatokat, illetve van kreatív hobbim is, amivel csak úgy repül az idő!


Próbálj találni valami elfoglaltságot, mert be fogsz golyózni az unalomtól. Előbb-utóbb a barátaitok is elkezdenek felnőni, és élni a maguk életét. A mindennapi haverozás azért nem normális dolog.

2018. márc. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Mi megprobálnánk a baráti találkozot átrakni hozzánk,nyilván nem mindennap, de rendszeresen. 3 gyerekünk van, családunk és barátaink is rendszeresen jönnek hozzánk. 3 gyerek után is még mindig csak nekünk van gyerekünk,de azért vannak a jobarátaink,mert megértik és elfogadják sőt szeretik a gyerekeinket. Pl sose gond ha a szilveszteri bulira nem sielni megyünk, hanem nálunk társasozunk, de tavaly pl szerették volna ha kiveszünk a nyáron egy házat a balatonon, akkor meg mi oldottuk meg ugy,hogy a férjem ment én meg itthon a gyerekekkel, mert ott az ivás volt a lényeg.


De tavaly pl megtartottam az egyik lány lánybucsuját is a lányaimmal együtt, mert bár megszerveztem mindent persze,hogy betegek lettek, felajánlottam alternativát az ünnepeltnek de azt mondta az lesz a legjobb ha ott lesznek a lányok is. Ezért vagyunk barátok. Mi egyébként 8-an vagyunk barátok,mindenki párban már tizenéve és elötte minden este találkpztunk...


Sajnos ezek ritkultak(cserébe más örömök érnek :) ) de a havi-heti talik megvannak, és a gyerekeim is imádják a sok keresztanyut-keresztaput mert nekik mindenki az

2018. márc. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
24%
Ugyhogy felnősz a feladathoz gyerekválalás ezel is jár hogy kezdetben lemondunk a bulizásrol ha nincs segitség ,az alkoholrol és cigiröl is .
2018. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!