Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszi az összes kismama,...

Miért hiszi az összes kismama, babakocsis, hogy minden körülmények között neki van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

#kismama #babakocsis
2018. máj. 8. 20:19
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
42%
Nemtudom de nagyon idegesítő tud lenni, nem kivételeznék velük az ő baja, hogy gyerekkel ment.
2018. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
69%

Felfokozott hormonkiválasztás, amivel megerősödnek a védelmező ösztönök, hogy a gyerekének legyen minden az első és így előnyhöz jusson. Ha az ősanya szarul gyűjtötte a bogyót, nem tudott eleget enni és nem volt elég teje, nem futott elég gyorsan a tigris elől, elpusztult az utód.

Ennek a modern változata, hogy engedjenek előre a sorban, biztosítsanak automatikusan ülőhelyet, az én gyerekem előbb tudja a színeket mint a tiéd, az orvosnál az én gyerekem kerülhessen be hamarabb, stb.

2018. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem hiszi azt mindegyikü(n)k. Lámpa nélküli zebránál alapból megállok és addig nem indulok el, amíg meg nem álltak az autók, mert nem adom meg az esélyt, hogy bár jelzi a sofőr, hogy mehetünk nem tud megállni vagy a mögötte lévő belecsattan. Sokszor én állok félre ha szűk a járda/folyosó/ hely a boltban. És ezt tapasztalom a környezetemben lévő anyukáktól is. Kismamák alatt nem tudom mit értesz, hogy azt hiszik elsőbbségük van.

Aki meg babakocsival megy mint a tank, az babakocsi nélkül is bunkó és fellök, vannak ilyenek.

Amikor kocsival megyek én minden esetben megállok és átengedem a kismamákat, babakocsis/kis gyerekes anyákat, gyerkőcöket és időseket akkor is ha nem zebránál mennek (nincs elsőbbségük) egyszerűen azért, hogy biztosan átérjenek.

2018. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
61%
Miután sajnos mindenórás kismamaként sem tudok leülni a buszon mert senkinek nem jut eszébe megkérdezni hogy leülnék-e sőt sokszor bevágnak elém és úgy ülnek le előttem az utolsó helyre így sajnos futnom kell fel a buszra minden udvariaskodást mellőzve ha nem szeretnék 20 percet állni ebben a fülledt melegben, egyszer konkréten egy hajszál választott el az ájulástól...
2018. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, elvégre sem a terhesség, sem a gyerek nem betegség. Én pont a múltkor beszélgettem egy ismerősömmel erről... Nálam a buszon is csak akkor van (vagyis volt) "hely átadás", ha idős nénike/bácsika, vagy testileg sérült ember jön. Persze manapság már nem kell elviselnem a tömegközlekedő terheseket és kisgyerekeseket, mert autóval járok (hurrá)!
2018. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
22%

Női betegség,még mindig abban a tudatban vannak,hogy csak azért előjogokat élveznek,mert nők.Ez már nem a 20. század,egyenlőség van.

Nem tehetek róla hogy szaporodott,ez legyen az ő gondja.

2018. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
38%
6. válaszoló! Mi lenne, ha kinyitnád a szádat és helyet kérnél? Úgy lehet, átadnák az ülést! De tudod "néma gyereknek híg a leve"... vagyis na "...anyja sem érti a szavát". Kérés nélkül csak nénik, bácsik és VALÓDI betegek kapják meg a helyemet. :D (Mint előbb is írtam.)
2018. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
57%
Paraszt! Gondolom egy kis suhanc vagy! Vagyis nem voltál még terhes és nem tudod milyen érzés “cipelni azt a terhet”!
2018. máj. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
20%

Jó kérdés, de nem valószínű, hogy érdemleges választ fogsz rá kapni, ugyanis még nekik áll feljebb, ha szóvá mered tenni ezt, ugyanis teljes mértékben meg vannak győződve róla a legtöbben, hogy elsőbbséget élveznek, csak mert szaporodtak.

Pedig egyébként nem. Semmivel sem többek, vagy előrébbvalók és semennyivel sem érdemelnek előbb ülőhelyet például, mint egy nem terhes, nem gyerekes ember.

Egyéni szoc.probléma, hogy gyereket vállalt, és vele ment vásárolni vagy ügyet intézni, vele száll fel a buszra, ez mindenkinek a magánügye. Annak nincs semmi köze hozzá akitől az ülőhelyet, vagy várakozóhelyet követelné mondjuk bankban, vagy pénztárnál.

Egyesek nagyon sokat képzelnek magukról. Egyáltalán nem jár nekik előjog, csak elvárják azt, de hogy mire fel? Azt nem tudni. AZ "azért mert terhes vagyok/gyerekkel vagyok" nem ok, nem indok.

2018. máj. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
84%
Nem az összes
2018. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!