Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszi az összes kismama,...

Miért hiszi az összes kismama, babakocsis, hogy minden körülmények között neki van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

#kismama #babakocsis
2018. máj. 8. 20:19
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
57%

Ezt a sok bunkót! Nektek nem voltak szüleitek? Mi az hogy az "ő baja,hogy szaporodott"? Anyádék is ezt tették...


Természetesen minden fiatalnak lehet aktuális problémája, ami miatt épp nem adja át a helyet. Fájhat a lába, lehet komoly fejfájása stb, ami miatt ő bizony aktuálisan nem adja át a helyét. Ezzel semmi gond.


De 20 életerős diákból, fiatal felnőttből egy sem képes átadni a helyét?


Én nem gondolom, hogy kismamaként előre kell engedni a boltban, a postán vagy bárhol. Ha nehezemre esne a sorban állás, akkor inkább már nem mennék és menne a párom.


De tömegközlekedésen igen is élvezzenek előnyt a kismamák. A ti anyukátok is volt kismama és nekik még átadták a helyet gond nélkül. A megváltozott súlypont miatt sok kismama egyébként is többet van a földön, mint korábban összesen. Egy váratlan fékezés különösen veszélyes.


Más társadalmakban ez teljesen normális és megszokott dolog. Idősek, kismamák, kisgyermekes szülőknek átadják a helyet.

Kínában a buszokon a busz eleje mind elsőbbségi hely nekik, ahova persze mindenki leülhet, de ha jön egy idős néni, vagy kismama akkor azonnal felállnak.


Itt még az elsőbbségi helyek sincsenek tiszteletben tartva. Pedig ott a piktogramm.


Én 24 órás kórházi ügyelet után is átadom a helyem időseknek, kismamáknak, kisgyerekeknek. Pedig én is kismama vagyok, bár még nem látványosan.


De én nem tudnék elszámolni a lelkiismerettemmel ha egy idős néni, vagy egy pocakos kismama miattam esne el egy fékező buszon.

Egyébként pedig borzasztó hálásak tudnak lenni az idősek és a kismamák is, olyan aranyosak. Az én lelkemnek ez is jól esik, hogy tettem valamit, ami igazán nem nagy dolog, de valakinek könnyebb lett a napja.


Engem erre tanítottak a szüleim. Már 12 éves gyerekként is átadtam a helyem. Persze én sem mindig, ha épp volt valami bajom.


Az itt háborgók nagytöbbségének meg üzenem, hogy az ő szüleik is lesznek idősek, illetve ő maga, vagy párja is lesz majd állapotos. És ti lesztek a legjobban felháborodva ha nem adják át a helyet.

2018. máj. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
31%

41. Tévedsz. Nem mindenki/ vagy mindenki pàrja lesz àllapotos, ugyanis nem minden pàr akar gyereket.

Valamint nem mindenki hàborodna fel azon ha nem adjàk àt a helyet. Mivel nem mindenki gondolja úgy, hogy a magànügye, magànélete bàrmely oka miatt (pl terhesség )előjogokat követelhet magànak.

2018. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
55%

Hogy is van?!

Egy tàrsadalom àllapotàt meghatàrozza,hogy viszonyul az idősekhez,betegekhez,ràszorulókhoz,gyengékhez.

#42-nek üzenem,hogy Te is kerülhetsz bàrmikor a fenti kategóriàkba,és majd akkor meglàtjuk ilyen nagy lesz e a szàd.

2018. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
55%

39 hetes terhes vagyok. Mindig mindenkivel szemben én adtam elsőbbséget. Boltban, szűk folyosón, stb...

Sokszor ha nincs a kezem előtt a pocakom, simán letarolják. Ekkor sem szólok semmit..


Az egész terhességem alatt egyetlen egyszer adta át a helyét 30 perc állás után a kórhában egy 40-es nő, úgy, hogy számtalan férfi ült a váróban. (Szemészet) Ezt sem vártam el, de megköszöntem és elfogadtam, mert már nagyon fájt a hátam.


Szóval én az ellenkezőjét tapasztalom, mint amit a kérdező kiírt. Egyébként elég megdöbbentő...

2018. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!