Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszi az összes kismama,...

Miért hiszi az összes kismama, babakocsis, hogy minden körülmények között neki van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

#kismama #babakocsis
2018. máj. 8. 20:19
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
64%
Beleesek a kategóriádba, de nem hiszem, hogy nekem van elsőbbségem "minden körülmények között". Ehhez mit szólsz? Talán megdőlni látszik az elméleted az "összesről". Amúgy meg halkan kérdezem: honnan ismered az ÖSSZES kismamát, hogy ilyen "jól" tudod, mit hisznek???
2018. máj. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
85%

Én nem hittem kismamaként,hogy bárkivel szemben nekem elsőbbségem van. Ha valaki átadta a helyét leülltem,de senkire nem néztem szúrós szemmel,hogy én állok ők meg ülnek. Ha álltam akkor kapaszkodtam vigyaztam a hasamra eleve kerültem a tömegközlekedést,ha lehetett sétáltam. Nem várom el,hogy átengedjenek a zebrán babakocsival jobb szeretek akkor átmenni,ha nem jön semmi. Mert jártam már úgy gyerektől függtlenül,hogy az egyik oldalt átenedtek a másikon majdnem elcsaptak. Kisvárosban élek nem nagy forgalom mellett

szóval kivitelezhető. Nem kéne általánosítani,aki azt hiszi övé a világ az gyerek nélkül is olyan amilyen.. Az tény,hogy jól tud esni,ha átadják a helyet,de nem elvárás. Szerintem mindenki szívesen ül,aki fáradt vagy éppen baja van beteg stb. Emlékszem diakként nagyon beteg voltam és betaláltak idősek,hogy ez a csitri foglalja a helyet mibe fáradt el..stb. Mégsem állítottam,hogy minden idős p@raszt... Mert engem megneveltek. Némelyik itteni válaszolót meg kommentelni sem érdemes. Ebben az országban annyi mocsok szájú ember van,hogy ezért tart itt az ország ahol tart. 'Mindenkibe bele kell rúgni" Gratulálok

2018. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
25%
Làtom némelyik hàborgó vàlaszolónak igencsak betalàlt a kérdés azért mérgelődnek és nyomjàk le az ilyen tapasztalattal rendelkező hozzàszólókat. Magyaràzni a bizonyítvàgyt felesleges. Aki nem tartozik bele az említett bunkó , magukról sokat képzelő ,előjogokat követelő terhesek, gyerekesek kategóriàba, azt nem zavarnà a kérdés. Akinek nem inge nem venné magàra ugye:)
2018. máj. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
75%
Én nem is teljesen értem a kérdést. Miben nyilvánult meg számodra, hogy az anyukák, kismamák elsőbbséget várnak? Nekem egyetlen ilyen sztorim van, pont kismama voltam és lázas beteg, mikor a patikában sorban állva elém sétált egy nő a három gyerekével, mintha mi sem lenne természetesebb, ráadásul nem betegek voltak, hanem vitaminokat vettek. Emlékszem, akkor lepergett bennem, hogy hogy fogom kezelni az ilyen parasztmamikat a játszón, oviban stb, de képzeld, azóta egyetlen ilyennel sem találkoztam sehol, pedig ennek már több mint négy éve. Én magam sose vártam el, hogy előre engedjenek. A helyátadást igen, mert féltettem a gyerekemet, de nem cibáltam fel senkit az üléséből, csak meglehetősen kínos volt pl kismamaként, hogy egy idős néni akarta átadni a helyét... Sokszor csak azt az egyet nem értem, miért kell nyomós indoknak lennie azert, hogy valaki kedves legyen egy emberhez? Ha nem MUSZÁJ segíteni, előre engedni, átadni stb, akkor nem is teszed meg, mert mindenhol ez a “rohadj meg k*csog” hozzáállás dívik. Szomorú
2018. máj. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
60%
Kismamakent nem hiszem azt,hogy mindenhol elonyt kellene kapnom.. Ugyanugy sorban allok mint mas,barhol. Persze legalabb az jol esne ha a buszon mondjuk nem konyokolnenek bele a hasamba mert vaksik. De ott igazabol ha nincs hely,se varom el ,hogy nekem valaki adja at az ovet. Vagy jolesne ha eppen nem fujnak a fustot a kepembe a buszmegallo kozepen a kistinik,meg a nyanyak es nem nekem kene emiatt felkelnem a padrol:D
2018. máj. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
92%

Hát én megmondom őszintén sosem vártam, hogy kivételezzenek velem akár terhesség alatt, akár később, de néha furcsállom, hogy tolom a babakocsis gyereket, fogom a nagyobbik kezét és MINDENKIT az ég világon ên kerülök ki, én állok félre. Itt sem arról van szó, mert én felsőbb rendű vagyok, hanem csak arról, hogy nem egyszerűbb egy felnőtt embernek 2 lépéssel arébb menni, mint nekem a babakocsit oddébbnavigálni egy kézzel, a gyereket ide-oda terelgetni? Egy hazaúton a boltból kb 20x.

Volt, hogy kipróbáltam mi lesz, ha én sem megyek arrébb, hát mikor már nem tudott menni a hölgy a babakocsitól, megállt és megkérdezte, hogy na mi lesz? :D

Tényleg nem azt panaszolom, hogy nem engednek előre a sorban, nem segítenek buszra szállni, mert ezek megértem, hogy a másiknak is időt, energiát jelentenek. De ami tényleg az illetőnek semmit nem jelent, nekem viszont nagy segítség az azért rosszul tud esni.

2018. máj. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
76%

Elvárni én nem várom el a helyátadást elsőbbséget de azért lássuk be nem minden ilyen illemszabály a "semmiért" alakult ki.

Az orvosnál nálunk a doki (nem a kismamák kérték) influenzaszezonba előre vette a terhes nőket. Így is nagy az esély a váróban h fertőzik egymást a betegek, a kismamáknál az influenza sokkal súlyosabb szövődményekkel járhat. (Mondjuk én ilyenkor maszkban kézfertőtlenítővel mentem)

A buszon azért szerintem logikus h bármikor lehet egy döccenő ahol azért nagyobb a veszély h egy esetleg szédelgő kismama esik el és súlyosabb baja lesz.

A bolt meg gyerek témára nem tudok mit mondani ott szerintem nincs is ilyen szabály.

De ezek nem kötelességek senki felé és kismamaként én sem kezdenék el erre hivatkozva senkit "felállítani" (én sem tudhatom az illető beteg e stb) de nyilván jól esik és udvaruasnak tartom ha valaki ilyen előzékeny. (Az ilyen " csakazértsemadomátahelyem" embereken max röhögök egy jót)

2018. máj. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
90%

23-as "Aki nem tartozik bele az említett bunkó , magukról sokat képzelő ,előjogokat követelő terhesek, gyerekesek kategóriàba, azt nem zavarnà a kérdés."


De zavar, jogosan, mivel a kérdésben az ÖSSZES kismama volt megjelölve bunkó parasztnak, akik előjogokkal rendelkeznek. Ha azt írta volna a kérdező, hogy "NÉHÁNY kismama", akkor lenne igazad.


De mivel az összeset minősítette, ezért akik nem tartoznak bele az ÖSSZESBE, had világosítsák már fel az itt köpködő, kismama gyűlölő népet, hogy nem minden kismama olyan bunkó, mint ők.

2018. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is pontosan ez a bajom ami az előttem szóloknak is.

Nem várom el hogy bárki is kivételezzen velem, kivárom a sorom mindenhol és állok ha úgy adódik. Ennek ellenére amikor a 35 fokos buszon egyedül állok miközben az ülő utasok bámulnak és senkinek nem jut eszébe hogy jól esne leülni az rosszul esik. Nem azért mert sokszor olyan marhára szenvedek és magamban az összeset elhordom egy köcsögnek hanem mert szörnyen kiábrándító hogy mennyire nemtörődömök az emberek és mennyire nem érdekel senkit hogy a kismama áll miközben az erős férfi emberek az ülésen tespednek. Én nem nézegetek senkit szúrós szemmel és nem szólok be de ettől függetlenül meg van a véleményem.

Hozzáteszem pont tegnap láttam egy kisgyerekes/babakocsis anyukát aki a 2 éves gyereke mellett dohányzott a megálló közepén majd amikor megállt a busz betolta a kocsit az ajtóba a leszállóknak át kellett mászniuk rajta majd amikor felszálltak odatolta a kocsit egy nő elé és mivel az nem pattant azonnal elkezdett csapkodni meg pofákat vágni, erre szegény felállt, az anyuka egy köszönöm nélkül letespedt a helyére a gyerek kezébe adta a gumicukrot meg a jegesteát és elkezdte nyomkodni a telefonját. Valahol tehát van létjogosultsága a kérdésnek de kikérem magamnak és a normális anyukatársaimnak hogy általánosságban tüntessük fel így ezt a társadalmi réteget.

2018. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem csak rosszul van megfogalmazva a kérdés. Nyilvàn nem az összesre gondolt a kérdező.

Amúgy én nagyon sok ilyen típussal talàlkoztam. Volt egy terhes nő aki a buszon konkrétan azt a szöveget nyomta le nekem a helyem àtadàsàra, hogy" takarodj innen mert le akarok ülni, add a helyet, terhes vagyok". Az ilyeneknek nem adom àt ahelyem akàrmennyire terhes. A terhessége az ő baja ( amúgy nem làtszott rajta, az is lehet hogy csak le akart ülni), és a paraszt stílus is az ő baja. Ha valaki nem követelőzik, csak àll , és vàr, annak én magam ajànlom fel. Egyértelmű terhességnél. Ha nem vagyok biztos mert amúgy is telt akkor meg akàr sèrtődés islehet belőle ha nem baba csak pörkölt nokedlivel. Akkor ha normàlisan kèr àtadom de ez ritka.

Vàsàrlàskor szintén akadnak bugris gyerekesek akik szerint azért kéne előreengedni őket mert gyerekkel vannak. Őket pl nem engedem előre. Vàrjàk ki a sorukat. Legközelebb majd nem viszi vagy megoldjàk a felügyeletet, avagy kivàrnak mint mindenki màs. Èn is pont annyira sietek mint mindenki.

2018. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!