Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » To rákérdeznétek? Játszótéren...

To rákérdeznétek? Játszótéren anyuka egy 2 év körüli kislánnyal, a lábán vágási hegek az anyukának.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Voltunk ma lent a játszótéren, és egy elég fiatal forma anyuka (20-as évei közepén volt max) lejött a kislányával a játszótérre. Térdig érō szoknya volt rajta, és mikor leült a homokozó szélére akkor láttam, hogy a combján sok fehér heg volt. Legalább 20-30 darab kisebb és nagyobb is. Szerintem vágta magát. Nem friss hegek voltak egyáltalán, fehérek voltak és kidudorodtak. de azok egyértelmûen vágások voltak.

Ti finoman odamennétek beszélgetni, hogy minden rendben van-e, van-e szüksége valami segítségre, esetleg abuzív kapcsolatban él-e? Úgy gondolom figyelnünk és törōdnünk kell egymással, nem csak szemet hunyni minden felett. Lehet, hogy komoly baja van. Mit gondoltok errōl?


2018. máj. 22. 21:42
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Oké, tévedtem azzal kapcsolatban, hogy a lábon nem csak belül lehet stria. Nem tudtam, nem vagyok bôrgyógyász, az ismerôseimnek csak belül van. Ha emiatt piszok sötét vagyok, ám legyen.

Viszont a striát meg tudom különböztetni a vágási hegekkel. Aki nem tudja, arra én inkább mondanám, hogy piszok sötét.

És nem kotnyeleskedni akartam! SEGÍTENI! Aki vágja/vágta magát, azzal valami nem oké! Független attól, hogy anyuka-e, vagy nem! Láttam egy (volt) depressziós embert, és ahelyett, hogy úgy csináltam volna, mintha semmit nem láttam volna azon gondolkoztam, hogy menjek-e oda hozzá beszélgetni! Szerintem az embereknel figyelniük KELL egymásra, fôleg ha már látható jelei vannak a (volt) depressziójának! Ha nem kér belôlem, akkor oké, elfogadom. Legalább megpróbáltam segíteni, nem csak magammal törôdni.

Aki a híd szélén áll és ugrás elôtt odamennek hozzá beszélgetni nagy eséllyel visszfordult.


SEGÍTENI AKARTAM! Nem kíváncsiskodni. De persze én vagyok a rossz ember meg a rohadt sötét meg mit tudom én. Nem az, aki elfordul mintha mi sem történne.


Egyébként azóta megint láttam az anyukát, és odamentem CSAK beszélgetni hozzá. Nagyon örült és közvetlen volt velem az elsô perctôl, megbeszéltük, hogy holnap is egyidôben megyünk le a játszótérre. Pedig nem is egyidôsek a gyerekeink, nem játszanak együtt, de ennyire örült, hogy van kivel beszélgetnie. Errôl ennyit.

2018. máj. 25. 15:58
 32/33 anonim ***** válasza:
44%
Na, tökjó, veregesd vállon magad, hogy sikerült az anyukára ráerőszakolni a beszélgetést. De ne lepődj meg, ha majd egyszercsak eltűnik a gyerekkel együtt, mert én és a legtöbb anyuka ismerősöm az ilyen nyomulós szülőktől menekülünk, ahogy bírunk.
2018. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
#32 nem rányomultam és a közös játszóterezés az ô ötlete volt. Az meg, hogy ilyenek vagytok a barátnôiddel titeket minôsít. Ha valaki nyomulós anyuka az nyilván azért van, mert nincs senki más, akivel beszélgethet. de ti csak hordjátok fent az orrotokat, a ti gyerekeitel biztos azok a nagymenôk a suliban, akik klikkesednek, és kiközösítik az osztálytársaikat, akik nem tartoznak a klikkbe. Büszke lehetsz magadra. Menekülj csak, nehogy egy értelmes ember is valaha véletlenül az utadba akadjon. Lehet, hogy 10bôl 2 anyuka aki elôl menekültök nagy igyekezetekkel normális volt, de nehogy adjatok valakinek is egy esélyt.
2018. máj. 26. 21:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!