Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az alábbi helyzet...

Mit gondolsz az alábbi helyzetről, egy vadidegen beszól, hogy BÁNTALMAZOM a gyerekem?

Figyelt kérdés
A fiamról (6 éves nagycsoportos) tudni kell, hogy amellet, hogy hihetetlen okos és szeretetreméltó, tud irtó szemtelen és provokatív lenni és ha vmi nem tetszik neki visít mint akit nyúznak, ami megint csak hatásvadászat mint valós "kín". Ebben a bizonyos helyzetben is ez történt, nekiállt ilyen eszementen visítani, mert rászóltam, hogy ne a földön húzza a pulóverét (szerinte vicces volt, ahogy korábban az óvónénivel feleselni is). Mivel az ovi egy lakótelep közepén van, visszhangzik minden a házak között, a kezemmel befogtam a száját és már ugyan elég mérgesen közöltem vele, hogy ideje lenne befejezni, hallgasson már el. Közben dobálta magát, kiszabadult még jobban üvöltött, és ekkor jött oda okoskodni az a nő, hogy reméli nem csinálom túl gyakran szegény kisfiúval mert ez bántalmazás meg minek ennyi gyerek (3 amiből 2 mint ha ott se lett volna)n ha nem bírok velük meg ha ő nincs most ott ki fogja tőlem megvédeni... Annyira lefagytam hirtelen ettől, hogy csak annyit tudtam mondani, hogy akkor ha szerinte én bántom a gyereket nyugodtab jelentsen fel, amúgy meg ne szóljon bele, mert semmi köze hozzá, és fogalma sincs az előzményekről. Erre annyit tudott mondani, 'ja há én lexarom...'. Nagyon dühös vagyok, mert ezzel a belepofázásával akkora lovat adott az amúgy is manipuláló gyereknek, hogy csak na. Ugyanis a fiamnál arra megy ki a játék, hogy ő nem szépen viselkedik, rászólok, nekiáll hisztériázni, hogy az idegen emberek szemében én legyek a gonosz ő meg a szegény kisgyerek. Az óvónénik már átlátnak ezen, mert velük is ezt csinálja. Egyébként nem szoktuk bántani, bünti van ha kiharcolja. Mit tennétek én teljesen kétségbe vagyok már esve.
2018. máj. 23. 05:46
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulnod ignorálni az idegeneket, a beszólogatókat meg pláne. Kisfiaddal kapcsolatban én nevelési tanácsokat nem adok, nem vagyok szakember, de egy kis dühkezelési "tréning" lehet jót tenne neki, szerintem "A csodálatos 5-pontos skála" című szakirodalom kifejezetten hasznos, sok helyzetben valóban működik. Nos, az én példám, ha konkrétan nem is segít, de tán vigasztal kicsit. Kisebbik fiam nem egyszerű eset, de ezt most nem fogom ragozni, olyan 4-5 éves korában történhetett az alábbi eset. Állatkert, négyesben, apa, 2 fiam és én. És akkor jött a csúszda, ott a barlang oldalában. Sosem fogom elfelejteni, amíg élek, hogy konkrétan 57 (ötvenhét!!!)perc után mondtam a gyereknek, hogy akkor most már elég lesz és szeretnék menni, eskü elviszem másnap játszótérre és csúszdázhat napestig, szeretném élvezni a többiekkel az állatkertet (addigra rég elmenetek férjem és a nagy nézelődni). De még egyet, na még egy utolsót, mnet a könyörgés. Elegem lett. Éktelen visítás, tombolás, földön elfekvés, rugkapálás (ez alapon nem volt és azóta sem jellemző rá, itt valami elszakadhatott). Kézen fogtam, el akartam hozni. Aztán minden valaha hallott, olvasott és elismert "praktikát" bevetettem, Vekerdy és Ranschburg tanár urak is eskü büszkék lettek volna rám, tényleg mindent megtettem. Még jól bokán is rúgott, soha azóta és ez előtt ilyet nem tett. Számoltam magamban, próbáltam megőrizni a józan eszem, aztán mikor már kékült a hisztitől a gyerek, angyali nyugalom szállt meg, laza karmozdulattal letekertem a fél literes mentes vízemről a kupakot és egy finom mozdulattal ráborítottam a teljes tartalmát a gyerekre (volt vagy 28-30 fok). Én lettem az antikrisztus a környéken lébecoló szülők szemében, elhordtak mindennek, megvető pillantások, lenéző tekintetek, hangos ciccegések, megjegyzések. A gyerek persze elhallgatott (ha nem válik be az lett volna a következő, hogy kiviszem és hazamegyünk), megszeppent, meglepődve pillázott felém, odaadta a kezét és megirányoztuk a kijáratot. Megbeszéltem a "beengedő emberrel", hogy kimennénk a kocsihoz, visszajöhetünk-e, miután ruhát cseréltünk. Mikor a gatyáját húztam már bocsánatot is kért a gyerek, bevert a nagy drámára ő maga is vagy fél liter vízet és szépen kézenfogva visszasétált velem és utána angyali mosollyal, szófogadó "mintagyerekként" abszolválta velünk a hátralévő napot. Sosem volt ilyen hiszti többet. Nem mondom, hogy az a fél liter Szentkirályi csodát tett és ezentúl szenteltvízként megmerítem benne mindkét gyereket, de akkor és ott működött és pont nem érdekelt, hogy ki mit gondolt. Nem tudtam a helyzetből kimozdítani a gyereket, eszköztelenként csak ez a megoldás maradt. Ha valaki szerint ettől sz@ranya vagyok, hát isten neki fakereszt, tökéletesen hidegen hagy.
2018. máj. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem egyszerű eset a fiam, ez tény. Jártunk pszichológushoz is, aki semmi rendkívüli problémát nem talált. Kb annyival zárult le több alkalom közös és csak vele játék vagy csak velem beszélgetés után , hogy ő ilyen impulzív és vibráló természet, el kell fogadnunk. Eddig rendben is van a dolog, a gond ott kezdődik, hogy van 2 kisebb, akik nem ilyenek alapból, de kezdenek utánozni, amit szeretnék megakadályozni, természetesen azzal együtt, hogy ő is tartsa be az alapvető viselkedési szabályokat.Az óvónénik szerint is az a célravezető, hogy nagyon következetesen és határozottan kell vele mindent, mert remekül manipulál. Nehéz ügy, mert ma valahogy tényleg azt látom, hogy sok szülő lelkesen asszisztál a legnagyobb zsarnoksághoz és idiótasághoz is, köztük még a a tanárnő ismerősünk is a saját gyereke kapcsán. Ha a mi időnkben lennénk, anyukám, akit amúgy imádok, úgy felképelt volna az első ilyen műsornál, hogy egy hétig egy irányba futottam volna, igaz nem is viselkedtünk ennyire féktelenül. Szoktam látni más anyukákat én is, akik szóban osztják a gyerekeiket, és igen olyankor vhol megnyugtat, hogy nem vagyunk egyedül. Nekem még soha nem jutott eszembe beleokoskodni más dolgába. Köszi még egyszer mindenkinek!
2018. máj. 23. 09:50
 13/38 anonim ***** válasza:
71%

#4 Válaszoló!

Szerintem ebben nincsen megfélemlítés. Ez egy következmény, amire egy következetes szülő előre fel is hívja a figyelmet.


Én még nem vagyok szülő, csak a saját emlékeimből táplálkozom. De engem mindig figyelmeztettek, hogy ha ezt vagy azt nem hagyom abba, akkor kapok egy jókora nyaklevest. Ettől ez még nem szülői bántalmazás, és nem is aggresszió. Hanem a tetteim következménye volt, ami ellen tehettem ha akartam, hiszen szóltak előre.


Amúgy a félelem egyáltalán nem rossz tanácsadó. (Nyilván most nem a végletekről beszélünk, amikor a gyerek retteg a szüleitől) De gondold el, te is azért nem nyúlsz bele a tűzbe, mert félsz, hogy megégeted magad. Nem szívesen sétálsz ki egy szikla szélére, mert félsz, hogy leesel. Hiszen valamikor már megtanultad, hogy magasról lehet nagyot esni.


Arról nem beszélve, hogy azért bármilyen fenyítés is történik - legyen ez fizikai, vagy csak hangos kiabálás - egy jó szülő később, ha a gyerkőc már lenyugodott akkor elmagyarázza miért történt.


Én is emlékszem egy ilyen esetre. Elkezdtem valami határt durván feszegetni, mire apa szigorúan rám szólt, hogy azonnal hagyjam abba és ha nem teszem, akkor az áruház közepén képel fel. Én meg nem hittem el, és folytattam. Nem telt bele két perc, már csattant is az atyai pofon. Ne félj mindjárt újra jó kislány lettem, csak kicsit pityeregtem. Majd mikor megnyugodtam, apa beszélgetni kezdett velem. Hogy tudom-e miért kaptam, és tudom-e hogy megakadályozhattam volna, ha már az első figyelmezetetésére hallgatok. Megkérdezte mit kellett volna másként tennem, és mit fogok tenni máskor hasonló helyzetben.

És persze gyerek voltam, nem hülye. Pontosan tudtam a válaszokat, és azt is hogy nagyon is igaza volt.


Klassz ha a gyerek és a szülő szinte baráti viszonyban vannak. De azért érezze az a gyerek, hogy a szülő hozza a szabályokat és nem fordítva.

Valamint meg kell tanulnia, hogy a tetteinek következményei vannak.


Én a magam részéről sokkal inkább vetek megvető pillantást azokra akik a hisztériázó gyerek mellett halálos nyugalommal telefonálnak, mint azokra akik akár hangos szóval, akár egy seggreveréssel nevelni próbálnak.


Az az anyuka aki pedig leírta az állatkertes sztoriját, az különösen tetszik. Ha szemtanúja vagyok, biztos egy életre megragadt volna bennem, hogy majd ha szükségem lesz rá, én is alkalmazom :D

2018. máj. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
38%

Nulla pontos leszek. Nem érdekel.


A gyereket nem ütjük. Egyszer sem és százszor sem. Anyádat sem képeled fel vagy húzol rá egyet jó szándékból, ha már idegesít.


"atyai pofon"

"képel fel"

"seggére verés nem bántalmazás"

"a gyerekem manipulatív hisztigép"

" a gyerekem nyivákol"

"befogtam a száját, miközben üvöltött és dobálta magát"


Bántalmazás-e mindez? Ártasz-e vele a gyerekednek? Ha a fenti idézeteket elképzeled, hogy a legjobb barátnőddel/anyáddal csinálod vagy veled teszi a férjed, és AKKOR bántalmazásnak tűnik, abban az esetben az.


Akkor is az, ha nevelésnek hazudod a bántalmazó cselekményt.

2018. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
46%

Senki nevelési elve ellen nem szállok veszekedésbe, de építő érvekkel teli vitába viszont szívesen. Hátha tanulok valamit.


A felnőtt emberek tudnak viselkedni így értelemszerű, hogy nem húz a seggemre egy nagyot a párom, ha nyűgösködök egy nagy adag mekis kajáért :)

Plusz szerintem nem jó a párhuzam. Ugyanis felnőtt emberek esetében már valóban bántalmazás, illetve aggreszió. Hiszen mindkét félnek megvan a megfelelő kommunokációs készsége, vagyis meg lehet beszélni a dolgokat.


De egy gyerek épp attól gyerek, hogy még nem ismeri a határokat, viszont meg akarja ismerni és próbálkozik. Addig megy el, míg anya hagyja. És ha anya már nem engedi, akkor tudni fogja, hogy hol vannak a határok. Amit nyilván időnként ismét megpróbálom feszegetni.


De ha ne kiabáljon a gyerekkel senki, és ne csapjon a fenekére, akkor mi a jó megoldás egy hisztijébe beleragadt gyerek kimozdítására?

Mert a "szépen kérlek" sokszor édes kevés.


Szerintem senki nem kezd rögtön kiabálni a gyerekkel, senki nem úgy kezdi hogy lekever egy pofont...


Egyébként én már kamaszként is tudtam, hogy jogosak voltak a pofonok amiket kaptam. Felnőttként pedig nincs olyan ismerősöm, aki ne kapott volna egyszer-kétszer anno. És mind elismeri, hogy jogosan kaptak.


Én 30 éves nőként hálás vagyok a szüleimnek. Mert mindig tudtam meddig vagyunk "barátok" és mikor lép életbe a szülői szigor. Szerintem kb 5-6 pofont kaptam összesen. És a mai napig emlékszem, hogy sokszor nem maga a pofon fájt, hanem az igazság, mert tudtam, hogy nincs igazam.


Mindennek ellenére, mindig bizalommal fordultam hozzájuk. És nem szenvedett hátrányt a viszonyunk.

2018. máj. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
64%

15-ös:

Ami felnőttel szemben bántalmazás és agresszió, az a gyerekkel szemben fokozottan az, mert védekezésre képtelen, gondozásodra bízott személlyel szemben követed el azt a bántalmazó cselekményt.


Ezek súlyosbító körülmények, tehát fordítva ülsz a lovon.


Igen, a szüleiddel jó lehet a viszonyod. Nem AZÉRT, mert megütöttek, hanem ANNAK ELLENÉRE. A bántalmazás SEMMILYEN KORÚ emberi lénnyel szemben nem megengedhető. A kutyádat sem verheted idomítás címén, a cirkuszi elefántokat is tilos. Egy értelmi sérültet sem veréssel terelünk a jobb élet felé.


Javaslom sok könyv olvasását a témában, mindenkinek, aki 0%-ra pontozott az igazság kimondása miatt, mert verték a szülei (pardon: atyai pofont adtak neki/rávertek a fenekére kezére, ahelyett, hogy vették volna a fáradtságot az érdemi cselekésre), vagy mert ők maguk alakalomszerűen ütlegelik a gyerekeiket.


Ez nem véleményes. NEM ütjük a gyerekeket, a kutyákat, a downos vagy autista kisfiút, a nagymamát aki idegesítően lassú.


Nem véleményes, hogy NEM kommunikációs forma a fizikai érőszak semmilyen formája.

2018. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
72%

Ja, és 15-ös:

A gyermek pszichéje baromi bonyolult a szülőkkel szemben. Még azt a beteg dolgot is átengedi, hogy hálás legyen az őt bántalmazónak vagy azt mondogassa: jogosan kapta.


De te sem a pofonok MIATT szereted a szüleidet. Hanem azok ellenére.


Soha nem vertek a szüleim. Én sem verem a gyerekeimet. És nem hazudom magamnak és másnak azt, hogy egy hiszibe beragadt gyereket fizikai erőszakkal lehet/kell kimozdítani, vagy azt sem, hogy az kommunikációs forma, esetleg nevelési eszköz lenne.

2018. máj. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Ha már ennyire belebonyolódtunk... Én megpróbáltam azt is, hogy az őrjöngés közepén levő gyereket megölelem, mert úgy "helyes". Hát nem nyugodott le, hanem ütött-vágott, rúgott, hogy kiszabaduljon. Ha nem lépek közbe, majd abbahagyja alapon, nem hagyja abba, elkezdi magát karmolni vagy vki mást provokálni. Ezért mentünk tulajdonképpen a pszichológushoz. Azóta azért jobb a helyzet, egy-két kirívó esetet leszámítva. Szerintem egyébként azért, mert érezte, hogy ezzel nagyon átlépett egy határt, hogy a "néni, akivel játszunk és beszélgetünk", azért van, mert nem oké, ahogy viselkedik. Erre mit mondanak a nagyon bölcs emberek? A másik két fiammal nem kell idáig eljutni. A középső soha nem hisztizett, amióta ovis, vannak próbálkozásai, de meg sem közelíti az ingerküszöbömet. A legkisebb, aki 2 éves, szintén próbálkozik, kiabál, csapkod, dobálózik, de ha látja, hogy már mérgesen szólok, abbahagyja és lenyugszik, tehát nálunk nincs ez a folyamatos provokáció és határfeszegetés. A hangsúly a folyamatos, nem alkalmanként. A két kicsit én is tudom tankönyv szerint kezelni, és nagyon bölcs szuper anyuka vagyok :). A legnagyobba úgy néz ki ezt elfelejtették beprogramozni, ezért általa szörnyeteg vagyok mások szemében, aki nem neveli, minek ennyi gyerek, ha nem bír velük, ha fékezni próbálom, bántalmazom. Nem tudom, szívesen megnézném ilyen helyzetben hogy áll helyt nap mint nap a rengeteg bölcs ember.
2018. máj. 23. 12:02
 19/38 anonim ***** válasza:
77%

Mint mondtam én elfogadom a nézeteid. Már csak arra nem válaszoltál, hogy egy nehezen kezelhető gyereket hogy mozdítasz ki?


Sikítva hisztizik egy harmadik gombóc fagyiért a cukrászdában...

Azon túl, hogy először megpróbálod neki elmagyarázni miért nem kaphat harmadikat. Próbálod megnyugtatni, csak ennyit kaphat, de jöttök máskor is és akkor megkóstolhatja azt amiről most lemaradt.

Ezt csinálod 10 percig, de ő csak hisztizik tovább, mit teszel?


Viszont a szüleim felé érzett szeretetem ne vond kétségbe. Nem annak ellenére szeretem őket, hanem azzal együtt, hogy kaptam néhány pofont.

Anyám meg nem annak ellenére szeret, hogy egy tapló bunkó voltam vele kamaszként, hanem azzal együtt.


Szerintem te túlgondolod. Azért azt sejted ugye, hogy a szülők normális esetben nem tiszta erőből sóznak rá arra a gyerekre. Apám két méter.. képzeld el mi lett volna velem ha tiszta erőből megüt. De mivel pont nem az volt a lényeg, hogy testi fájdalmat okozzon, hanem csak az észheztérítésem.. így egy kis suhintás is elég volt.


Eszemben sincs meggyőzni téged, vagy bárkit arról, hogy ez vagy az a jó nevelés. Mindenki tegyen úgy, ahogy jónak látja és ami az ő gyerekénél működik.


Én csak azt látom - és eszemben sincs rád célozni, mert lehet te vagy a kivétel - hogy sok szülő hagyja a fejére nőni a saját gyerekét. Inkább mindent enged és elnéz csak nehogy hisztizni kezdjen, ezzel nevelésre sarkallva a szülőt. Mert sajnos sokan inkább megveszik az 5-dik túrórudit, csak nehogy nyilvánosan kelljen rendre utasítani a gyereket.


És már csak egy dolog és részemről lezártnak tekintem a témát.

Nem biztos, hogy van összefüggés, hiszen ezt hosszassan kellene kutatni, hogy bizonyos legyen.

Sokat járok Kínában. Ott a gyerekeket szigorúan fogják, az hogy az utcán elcsattan egy pofon, azon senki nem lepődik meg. Ha gyerek tud már járni, ott nem kényeztetik őket babakocsis tologatással. Általában ott a babakocsi anyánál, de ritkán engedik beleülni, ha nagyon elfáradt a gyerek, akkor anya inkább kézbeveszi. Szóval keményen fogják őket (legalábbis abban a déli régióban, amit ismerek).

És a végeredmény pedig, hogy piszok fegyelmezettek. Nincs olyan fiatal aki ne adná át a helyét egy kismamának vagy idős néninek a buszon. És ez a világ legtermészetesebb dolga.


Itt meg az 5-dik túrórudit megkapó gyerek írja majd ki 10 év múlva azt a kérdést, hogy "miért kéne átadnom a helyem egy kismamának, mikor ő akart szaporodni"


Na jó, messzire mentem a témától. És írásban nem is hiszem, hogy erről jó vitatkozni.


Szép napot!

2018. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
A nagyfiam egyébként már akkor is keményebb dió volt, mikor még nem voltak a tesók (utólag tudom összehasonlítani ugye). Konkrétan amióta megtanult járni, nem volt egy nyugodt napunk. Akkor még ugye "belefért" az életkori sajátosságokba, de 6 évesen már probléma. Gondolom nem marad így örökre, de ha tőlem nem is, az élettől meg a nagyobbaktól bizos jönnek majd a pofonok, és ettől azért szeretném megóvni, mert egyébként nagyon nagy lelke van és a szívem szakad meg érte :(.
2018. máj. 23. 12:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!