Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos a gyerektartás fizetése?

Jogos a gyerektartás fizetése?

Figyelt kérdés
Párom előző házasságából van egy fia, fizeti a gyerektartást rendesen, most emeltetni akarja a volt párja, de a gyerek egyik hétvégén itt , másik hétvégén anyósomnál van, hétfőn , szerda délután nálunk van , megfürdik aludni viszük haza. Ha valami kell a gyereknek, rögtön hívja a párom. Most több gyerektartást akar, tudom az jár, de nem , hogy többet szerintem még azt se költi a gyerekre mert mikor. Amikor gyakorlatilag otthon sincs. Mi a véleményetek?

#Gyerektartás fizetése #gyerektartás emelése
2018. máj. 25. 15:04
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
30 a jelenlegi és 40 ezret akar. De mi azt se tudjuk biztosra, hogy az a 30 is a gyerekre megy el.
2018. máj. 25. 15:27
 12/46 A kérdező kommentje:
A ruhákat, játékokat párom, ha oviba kell valami páromnak van szólva.
2018. máj. 25. 15:29
 13/46 anonim ***** válasza:
64%
Persze hogy a gyerekre megy el! Szted 40 ezer olyan sok penz? Nemcsak a kajat, ruhat kell nezni, hanem a rezsit is! Futes, melegviz(ok most nyar van, de osztol kell futeni), áram, gyogyszer, jatek, elmenyek(fagyizas) ovodai koltsegek, oke ingyenes az etkezes nehol, de csoportpenz, tisztasagi csomag, gyumolcsnap, hamarabb el kell hozni az ovibol, ergo munkakieses... Ha kell szemüveg, kulon foglalkozas...
2018. máj. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
63%
Mennyit keres a párod? Neked van fizetésed?
2018. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ilyenkor nem arra kéne hajtani, hogy a lehető legkevesebb gyerektartást kelljen fizetni.

Érdekes, hogy MINDEN ilyen esetben az az indok, hogy mert az exfeleség/exbarátnő tuti nem is a gyerekre költi...

Nem hinném, hogy abból a havi +10 ezer forintból akarna meggazdagodni...

Azt sem értem soha, hogy miért nem tudnak ilyenkor a szülők leülni egymással és értelmesen megbeszélni, hogy akkor ki mire mennyit fizet és stb.

A gyereket össze tudták hozni, de hogy utána mi történik vele, arra már tojnak...

Téged is csak a pénz érdekel, hogy nehogy neked kevesebb jusson.

2018. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
80%

Kérvényezheti az anya a gyerektartás emelését bírói úton akkor, ha lényegesen magasabb a jövedelem. Akkor viszont a párod is elmondhatja az indokait.

Vagy:essél teherbe, szülj te is, a párod meg fizessen neked 30 ezres gyerektartást. Majd meglátod, mennyit ér?

Attól tartok, fáj neked a párod pénze...

2018. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
56%
"páromnak van szólva" Ne szenvedj már ennyire!
2018. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Mindent kifizetünk, én spórolok a közös házunk miatt és van , hogy abból vesz el a pátom. Csak ennyi a bajom, én jól keresek de vannak céljaim amire költeni akarom.
2018. máj. 25. 16:07
 19/46 anonim ***** válasza:
43%

Ha nem tetszik, hogy a gyereke az elso, es mindig is az lesz, ra mindig is tobbet fog kolteni, akkor ne kezdj gyerekes pasival !!!


Hogy a gyerek az anyosnal van hetvegen ahhoz meg rohadtul semmi kozotok!

2018. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Most , ahogy elterveztük ahhoz tartja magát kifizeti a gyerektartást , mást nem ad, ezért is akar emelést az anya.
2018. máj. 25. 16:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!