Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos a gyerektartás fizetése?

Jogos a gyerektartás fizetése?

Figyelt kérdés
Párom előző házasságából van egy fia, fizeti a gyerektartást rendesen, most emeltetni akarja a volt párja, de a gyerek egyik hétvégén itt , másik hétvégén anyósomnál van, hétfőn , szerda délután nálunk van , megfürdik aludni viszük haza. Ha valami kell a gyereknek, rögtön hívja a párom. Most több gyerektartást akar, tudom az jár, de nem , hogy többet szerintem még azt se költi a gyerekre mert mikor. Amikor gyakorlatilag otthon sincs. Mi a véleményetek?

#Gyerektartás fizetése #gyerektartás emelése
2018. máj. 25. 15:04
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
72%

A gyerek az anyjánál van elhelyezve? Akkor az apa fizet gyerektartást. Pont.

A fizetése 20-25%-a szokott lenni a gyerektartás. Ha magasabb a fizetése, akkor jogos, hogy több gyerektartást fizet.

A te terveidhez ennek semmi köze. A bíróságot se fogja érdekelni.


Nem tetszik? Vegyétek magatokhoz.

2018. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos igen is vannak olyan anyák, akik egyáltalán nem költik a pénzt a saját gyerekükre.

Ott van pl-nak a volt sógornőm:


Kijátszotta a bátyámat meg a megállapodásukat.. még anno közösen vettek fel hitelt, viszont a nő nem fizette egyáltalán, ráhárult bátyámra az egész.

30-40 ezer forinttal törlesztett.

Felvettek egy másik hitelt, bocsánat ha rosszul írom, vagy nem az a neve, de ilyen hitel egyesítő hitelt és így már csak egyet kell törlesztenie.

Ezt megtudta ex sógornőm és egyből ment a bírósághoz, hogy követelje a két gyerekre a gyerek tartást.

Bátyám körülbelül keres úgy 100-120 körül és 50 ezer lett a gyerektartás összege amit fizetnie kell, plusz ott van hogy fizetheti a hitelt is; továbbá fizetheti az albérletet, ami megint ott van vagy 30-40 körül.

Van barátnője, aki szintén ilyen 100 körül keres.

Van egy gyereke a nőnek. Viszont ezt a bíróság nem vette figyelembe.

Visszamenőleg megítéltek annak a hülye pitcsának 600 ezer forintot, meg ugye az 50 ezres gyerektartást.

A nő egyáltalán nem költött a gyerekeire.

Ahol laknak kb olyan mint egy cigányputri.

Minden tiszta retek, nem takarít. A gyerekei degeneráltak. Undorító dolgokat csinálnak.


A nő is felvett egy hitelt, amit ebből a pénzből törlesztett.

Azért tudjuk hogy a gyerekekre semmit nem költ, mert a mostani sógornőmnek a fia, az osztálytársa bátyám fiának és ugyan azokba a szar ruhákba járnak mint eddig.

Plusz ugyan ott dolgozik az a retek nőszemély ahol most sógornőm, és mesélte a sógornőm, hogy van egy munkatársa, aki szokta látni, hogy valami 600 ft-os kaját zabált egész héten. Úgy hogy bemajszolja mielőtt hazaérne. És nem vesz többet, hogy a gyerekeinek is vinne. Csak magának veszi.

2018. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Erre annyit 11 laknak egy házban, a nevelésére inkább semmit,most úgy néz ki közös babánk lesz azért húzott meg egy határt a férjem.
2018. máj. 25. 16:33
 24/46 anonim ***** válasza:
53%
Ha nálunk fenn állna ez a helyzet tutira odaadnám a gyereket egy pár hónapra úgy ,hogy láthatásra elviszem magamhoz... és nem szabadna csak annyi pénzből gazdálkodj amennyi az én bevételem ... És akkor kiváncsi lennék ,hogy menne e a hiszti ,hogy jaj de ez meg az kell a gyereknek +kevés a tartás díj ... számoljunk úgy,hogy anyuka fizetése kb 120eFt... +12eFt csp +30gyt ebböl ha van hitel vagy albérletben él minimum a 40eFt.. (van tető a fejük felett) rezsi összességében kb 35eFt ( én legalábbis egy egyszobás lakásra fizetem ennyit ..ebbe még nincs kábel tv stb..) az ,hogy a gyerek esetleg mesét nézzen neten vagy tv n plusz 10 eFt... A bevásárlásnál szintúgy számít a gyerek .. ( egy kis nasi, gyümölcsök,zöldségek, húsok,joghurt. stb) minimum 30eFt (sztem még keveset mondtam ) és ez messze nem elég egy hónapra.. Biztos vagyok benne ,hogy nem apu vett az utolsó gatyáig mindent ... szóval ruha is kell a gyereknek ... 10eFt ot számoljunk csak egy hónapra... ha van autó akkor annak a fenntartási költsége legyen csak egy 10eFt ( ha nincs auto anyukának akkor is dolgozni kell menni és oviba vinni a gyerkőcöt) .. és ezután jön a gyógyszer ha netán kell , szórakozás a gyereknek (játszóház ,fagyi stb ... ) mekkora lesz a hisztid ha érettségizik majd az a gyerek? sokkal többe fog kerülni ahogy nő
2018. máj. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
84%
Öcsém, a legjobb mikor az új lány osztja be a pasi pénzét. Ha ennyire zavar, minek akartál gyerekes pasit? Pláne minek huppanttattad fel magad vele? Majd dob neked is 30ezret,aztán oszd be!
2018. máj. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
82%

Hát, ha ilyen kevésből kijön egy gyerek, akkor vegyétek magatokhoz, és jól jársz.


Gyerekes pasival kezdtél. A gyerek nagykorúságáig a pénzének-idejének jó része el fog menni a gyerekre, akinek ez jár.

2018. máj. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy te is úgy gondoltad, hogy elszedted a pasit, akkor dobja el a gyerekét is az anyjával együtt. Egy gyereke lesz: a közös. A fizetését meg majd te elköltöd.

Őszintén megmondom: Én se tudnám elfogadni más gyerekét, meg hogy tízezreket fizet gyerektartásra. De én pont ezért nem is kezdek elvált pasival. Nőssel meg elvből se...


Ilyenkor azt bírom a legjobban, hogy elnézi az édesapa, hogy a gyereke milyen fosh körülmények között él, de eszébe sincs magához venni hivatalos úton. Beéri annyival, hogy megvonja az anyagi támogatást és köpköd az exére, akit ő választott.

Na nekem ilyen kan se kéne...


Te ettől szülhetsz neki évente kettőt is, nem érdekel.

2018. máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
17 évesen megtudta, hogy apa lesz,nem akarta a gyereket, amióta dolgozik fizet rendesen , előtte anyósom fizetett, nem vettem el senkitől. Most 7 éves a gyerek, majd most lesz elsős. Nem magyar származású az anya, 11en élnek 2 szobás házban abból 5 gyerek. Tudom ezek nem mentségek , de még gyerek volt mikor történt, de a nő családja elvetetni nem hagyta. Mi itt vagyunk 24 évesen saját házunk van, együtt értük el, 2 év alatt, 160at keres én is. 4 éve vagyunk együtt.
2018. máj. 25. 18:08
 29/46 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, valaki nem "megtudja, hogy apa lesz", hanem nem használt óvszert és csinált egy gyereket.


Az meg elég sokat elmond rólatok, hogy elnézitek, hogy a párod vére ilyen körülmények között éljen.

2018. máj. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Mit tudunk tenni? Mondom neked a ci...k akármit megtehetnek és szarnak rájuk.
2018. máj. 25. 18:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!