Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos a gyerektartás fizetése?

Jogos a gyerektartás fizetése?

Figyelt kérdés
Párom előző házasságából van egy fia, fizeti a gyerektartást rendesen, most emeltetni akarja a volt párja, de a gyerek egyik hétvégén itt , másik hétvégén anyósomnál van, hétfőn , szerda délután nálunk van , megfürdik aludni viszük haza. Ha valami kell a gyereknek, rögtön hívja a párom. Most több gyerektartást akar, tudom az jár, de nem , hogy többet szerintem még azt se költi a gyerekre mert mikor. Amikor gyakorlatilag otthon sincs. Mi a véleményetek?

#Gyerektartás fizetése #gyerektartás emelése
2018. máj. 25. 15:04
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
76%
Meg valahol a férjének is nevezi. Nekem is nagyon kamuszagú. 24évesen 2év alatt õsszehordtak a 160.000-es fizuból egy házat... Jah, persze
2018. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Hitelt vettünk fel, és igen a férjem, és elvetették vele a nőt, de ő nem bírta azt az életstílust. Sajnos ez van. De én tudom milyen ember és azt is miért szeretem. Azt hitte hogy a csaj majd felhagy ezzel az élettel de nem változott meg.
2018. máj. 25. 20:41
 43/46 anonim ***** válasza:

Ha rossz körülmények között élnek, akkor a 160-ból a 40 (25%) gyerektartás teljesen reális.

Ha két gyereke lesz, akkor maximum a fizetése 50% mehet gyerektartásra, ezt osztják a gyerekek számával, vagyis 25%, 40 ezer forint.

A bíróság is meg fogja ítélni.


Eddig fizetett 30-at és minden xart ő fizetett a gyereknek, mindent ő vett. Ebben az esetben jobban jártok, ha fizet 40-et, és nem vesz semmit.


Mi a probléma?

A gyerek ott van. Ha tetszik, ha nem, még 10+ évig fizetni fogja a gyerektartást. Így fogadtad el, így vállaltad, hogy megszülöd neki a második gyerekét, akit neki kell eltartania.

2018. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:
Hivatalosan 6 órában van bejelntve, csak ezt anyuka nem tudja. 7gyhogy jobban járna ha csendbe maradna.
2018. máj. 25. 20:50
 45/46 A kérdező kommentje:
Az a baja a nőnek, hogy az én szüleim tehetősek, de én se fogadok el mindent tőlük. Például most gyűjtünk egy autóra, pedig mondták hogy akármikor megveszik nekünk.
2018. máj. 25. 20:53
 46/46 anonim ***** válasza:
76%

Tipikus forgatókönyv! Kamukérdés, persze valami szaftos kis témával, majd valahol mindenkinek sántít a sztori, és ekkor a kérdezō vagy nagyon bizonygatja, hogy nem nem kamu, vagy épp bedurcizik, hogy hogy képzeljük azt, hogy ez kamu. Persze majd a sok részlet, amit figyelemelterelés okán idehânysz, szépen lebuktat.

Jó hétvégét!

2018. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!