Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után, segítség nélkül...

Szülés után, segítség nélkül lehet? Olyan nők válasza érdekel, akik egyedül (a férjükkel oldották meg az első heteket)

Figyelt kérdés

Kis lakásban élünk, több száz km-re a nagyszülőktől.Nem szeretném, ha valamelyik családtag ideköltözne hozzánk. Szerencsére férjem sokat segít a házimunkában, kifőzdében dolgozom, a napi menüt onnan tudnánk hozni, ameddig nem erősödöm meg.

Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, anyósom kikötötte, hogy szülés után hozzánk költözik 2 hétre. Elmondtam neki is, hogy miért nem szeretném, de nagyon szívesen várjuk látogatásra, erre ezen megsértődött. A fejemhez vágta, hogy amikor fel leszek vágva tokától bokáig, akkor igenis szükségem lesz rá. Alapjáraton rossz a kapcsolatunk, anyukámmal pedig nagyon jóban vagyok, tehát, ha valakit elviselnék pár napra, akkor az az édesanyám, de még ő is csak készenlétben lesz.

A kérdésem az lenne, hogy megoldható a lábadozási időszakban, hogy a férjem meg a barátnőim segítségével minden gördülékenyen menjen, vagy feltétlenül szükséges valakinek a 0-24-es felügyelete? Ti hogy oldottátok meg?



2018. jún. 12. 17:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%

Császárral szültem, az első napokban a páromnak dolgoznia kellett, de mindent szépen meg tudtunk oldani.

Nem kell oda okoskodni senki. Örültem, hogy lehetek melltartó nélkül pl, és senki sem zavar minket.

2018. jún. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb szülőpár simán megoldja kettesben a szülés utáni heteket! Egy rossz anyóst pedig semmiképpen nem ajánlanék frissen szült anyukának, lelkileg nem könnyű időszak, teljesen ki fog borítani, vagy jól össze is vesztek.
2018. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
82%
hát ha alapvetően nem vagytok túl jó viszonyban, akkor főleg nem kéne ezt erőltetni, mert szerintem csak rontaná a hangulatot, főleg úgy, hogy te már most nem szeretnéd. ezt ő is beláthatná. az után, hogy egy ilyet a fejedhez vág, meg ne is számítson arra, hogy majd te tárt karokkal várod őt
2018. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint nem én vagyok felelőtlen, aki bele sem tud gondolni abba, hogy mi vár rá szülés után. :) Mindenkinek ment a zöld pacsi.


7-es. Anyósomról regényt lehetne írni, hogy mit miért gondol és hogy milyen szinten tudja terrorizálni/manipulálni/zsarolni a családot. Nem hiába költözött el a fia 14 évesen és azóta is csak évente kb. 2-szer megy haza...de ez egy másik kérdés lenne. :)

2018. jún. 12. 18:00
 15/33 anonim ***** válasza:
84%

Sokkal jobb, ha ti magatok alakítjátok ki a napi rutint már a kezdetektől.

Ismerősömnek 2-2 hétre mentek segíteni a nagyszülők. Eggyet nyikkant a baba és valaki már ugrott és ringatta. Amikor 4 hét után egyedül maradt a babával, teljesen kikészült az anyuka, mert a baba állandóan kézben akart lenni.

Sokan, köztük én is a nagyobbik gyereket is gondozzuk szülés után. Szóval megoldható, főleg ha a férjed is segít.

2018. jún. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, ebben biztos voltam, hogy nem véletlenül nem akarod, már eleve az, hogy ő erőszakoskodik, mutatja, hogy ilyen idegesítő, kontrollmániás nő. Nekem amúgy baromi jófej anyósom van, szívesen láttam bármikor, de beköltözni ne akarjon senki, anyám se.
2018. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
88%

Simán meg lehet oldani két embernek. A férjem nekem is itthon volt egy hetet, és ennyi. Nekem annyi segítségem volt, hogy anyukám hozott ebédet pár hétig, de ha ez nem lett volna, akkor rendeltünk volna.

Nem is nagyon értem, miért gondolja némelyik leendő nagyszülő, hogy egy gyerekágyas nő mellé felügyelet kell, ha amúgy minden rendben van vele. Pihenni kell szülés után, igen, de ez nem azt jelenti, hogy fel se kelhet. Az jó, ha nem a frissen szült anyának kell boltba mászkálni, naponta főzni, és nyilván ne ilyenkor álljon neki nagytakarítani, de a babát ellátni simán tudja, ha problémamentes volt minden.

2018. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
80%

Mi direkt kertuk, hogy ne jojjon senki az elso hetekben segiteni, max latogatni. Utobbi pedig nem volt kivitelezheto, mert kulfoldon elunk, igy maradt az, hogy a gyerek 4 hetes kora utan jott eloszor ket hetre Anyukam, majd ket hetre Anyosom.

Addigra mar kialakult a napi rutin, belejottunk mindenbe, igy a nagyiknak mi mutattuk, hogy mit-hogy szoktunk es ok alkalmazkodtak. Nem forditva. Igy szuper volt.

A masodik gyereknel is igy csinaltunk.

Azert volt jo, mert igy egyutt szoktunk bele az egeszbe, a ferjemmel egyszerre tanultunk meg pelenkazni, furdetni, stb, Nem az volt, amit sok helyen lattam elotte, hogy a nagyi kivette az apuka kezebol a csecsemo koruli teendoket, aki hatterbe vonult igy es ott is maradt akkor is, amikor mar nem volt ott a nagyi es igy az anyara maradt minden.

A fejtem egy-masfel hetig volt otthon, ennyi eleg volt.

Mivel konnyu szulesem volt, igy en pl mar aznap hazamentem a babaval a korhazbol. De igy sem hianyzott mas a ferjemen kivul egy percig sem, sot, nekem sokkal de sokkal jobb volt, hogy csak harmasban, masodik gyereknel pedig negyesben voltunk. Eleg intim idoszak fizikalisan is az egesz napos szoptatas miatt, lelkileg pedig a hormonok miatt en siros voltam es neha “zizi”, nagy hangulatvaltozasokkal. Orulok, hogy nem volt ott mas, aki elott feszengenem kellett volna.

2018. jún. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
75%
Augusztus végén lesz a 3. császárom. Férjem lesz itthon egy hetet ahogy haza jöttünk a kórházból. Utána jön anyukám néha de nem költözik ide. A család alapból anya apa gyerek. Legalább is nálunk.
2018. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
88%

Mi várna rád?? Egy kisbaba nem egy hisztikorszakos 3éves,akivel aztán tényleg nehéz időnként. Max.sír, de akkor meg úgyis neked kell próbálgatni, hogy most éhes, szomjas, tele a pelenka, fáj a hasa stb.

Nem mászik sohova, ott marad, ahová tetted, szóval még az sincs, hogy rohanni kéne utána.

Miért lennél tokàtól bokáig vágva? Szülés lesz (vagy ilyen vagy olyan) nem boncolàs.

2018. jún. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!