Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után, segítség nélkül...

Szülés után, segítség nélkül lehet? Olyan nők válasza érdekel, akik egyedül (a férjükkel oldották meg az első heteket)

Figyelt kérdés

Kis lakásban élünk, több száz km-re a nagyszülőktől.Nem szeretném, ha valamelyik családtag ideköltözne hozzánk. Szerencsére férjem sokat segít a házimunkában, kifőzdében dolgozom, a napi menüt onnan tudnánk hozni, ameddig nem erősödöm meg.

Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, anyósom kikötötte, hogy szülés után hozzánk költözik 2 hétre. Elmondtam neki is, hogy miért nem szeretném, de nagyon szívesen várjuk látogatásra, erre ezen megsértődött. A fejemhez vágta, hogy amikor fel leszek vágva tokától bokáig, akkor igenis szükségem lesz rá. Alapjáraton rossz a kapcsolatunk, anyukámmal pedig nagyon jóban vagyok, tehát, ha valakit elviselnék pár napra, akkor az az édesanyám, de még ő is csak készenlétben lesz.

A kérdésem az lenne, hogy megoldható a lábadozási időszakban, hogy a férjem meg a barátnőim segítségével minden gördülékenyen menjen, vagy feltétlenül szükséges valakinek a 0-24-es felügyelete? Ti hogy oldottátok meg?



2018. jún. 12. 17:29
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
80%
1 császár és 1 sima szülés után oldottam meg szinte egyedül. Persze a muszáj nagy úr, de őszíntén szólva én igenis örültem volna ha anyukám tudott volna segíteni, vagy olyan valaki aki közel áll hozzám. Anyósnak pl nem.. meg lehet oldani mindent, nyílván egy olyan segítség aki tényleg segít és nem akadékoskodik, szuper tud lenni. Elsőnél alig aludtam hónapokig, max 4 órát, azt sem egyhuzamban. Apa külföldön, ennem kellett, takarítanom szintén. Másodiknál többet aludtam, de ott volt az első gyerkőcöm is. Azóta is megoldom, boldog kiegyensúlyozott gyerekek, én is boldog vagyok segítség nélkül is, de néha igazán jól esne egy nagyszülő (egy pár) akik rajonganak a gyerekeimért és ők is értük.
2018. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
50%
Miért kéne bárki más a férjeden kívül? Mi be sem engedtünk az első 2 hétben mást, a második héten már a férjem is dolgozott. 😊
2018. jún. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt más, császárom volt, megoldottuk. Aludtam, mikor aludt a baba. Sokkal jobban tudtam pihenni, mintha valaki még ott lett volna. Ha főznöd nem kell, az már nagy segítség. A házimunkába nekem besegített a férjem.
2018. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!