Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után, segítség nélkül...

Szülés után, segítség nélkül lehet? Olyan nők válasza érdekel, akik egyedül (a férjükkel oldották meg az első heteket)

Figyelt kérdés

Kis lakásban élünk, több száz km-re a nagyszülőktől.Nem szeretném, ha valamelyik családtag ideköltözne hozzánk. Szerencsére férjem sokat segít a házimunkában, kifőzdében dolgozom, a napi menüt onnan tudnánk hozni, ameddig nem erősödöm meg.

Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, anyósom kikötötte, hogy szülés után hozzánk költözik 2 hétre. Elmondtam neki is, hogy miért nem szeretném, de nagyon szívesen várjuk látogatásra, erre ezen megsértődött. A fejemhez vágta, hogy amikor fel leszek vágva tokától bokáig, akkor igenis szükségem lesz rá. Alapjáraton rossz a kapcsolatunk, anyukámmal pedig nagyon jóban vagyok, tehát, ha valakit elviselnék pár napra, akkor az az édesanyám, de még ő is csak készenlétben lesz.

A kérdésem az lenne, hogy megoldható a lábadozási időszakban, hogy a férjem meg a barátnőim segítségével minden gördülékenyen menjen, vagy feltétlenül szükséges valakinek a 0-24-es felügyelete? Ti hogy oldottátok meg?



2018. jún. 12. 17:29
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

A fiam megszületése elôtt gyereket nem láttam közelrôl, mégis meg tudtuk oldani segítség nélkül.

Hozzánk is akart jönni anyósom „segíteni“, de hála Istennek nem kapott vízumot.

Nem nagy ördöngôssèg, csak figyeld a baba jelzéseit, belejössz majd. Ha anyósoddal nem túl jó a kapcsolatod, tuti meg is utálnád 2 hét után.

2018. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

A tokától bokáig felvágás onnan jött neki, hogy a családban most szült egy nő. Ő 150 kg-ról indult és a végére még jobban meghízott, vizesedett és magas volt a vérnyomása. Őt megcsászározták és nagy lett a vágás...de most könyörgöm...nem hasonlíthatja össze az én 50 kg-mat ezzel. Főleg, hogy lehet, sima szülés lesz, komplikáció nélkül (ezt nem tudhatjuk előre).

Egyébként ez a csaj szülés után hazaköltözött az anyukájához, hogy segítsen neki. Párja, anyukája meg apukája is 1 hónap szabit vett ki, hogy ellássák a kismamát.

Még csak 15 hetes vagyok, de már most azt hallgatom, hogy mit csinálok rosszul és ha visszaszólok, akkor jön az érzelmi zsarolás (annak meg a fia issza meg a levét). Szóval nem lesz egyszerű... :(

2018. jún. 12. 19:44
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor ennek most vége véget, gondolom a férjed melletted áll, onnantól kezdve ajtót becsuk, majd te eldontod, kit szeretnél segítségnek, ha egyáltalán szeretnél. Nekem nagyon jó a kapcsolatom a férjem szüleivel, de már most leszögeztem a férjemnek, hogy hagyja rám, majd kit akarok segítségnek, ha egyáltalán akarok. Hiába jó a viszonyom az anyosommal, nem ő lenne az első, akit idehivnek, hanem az édesanyám, aki jelenlétében nem feszengek, mert akarhogyis, az anyósom nem az anyám, nem érzem magamhoz annyira közel, hogy egy ilyen intim kornyezetben itt legyen. De egyébként is úgy tervezzük, hogy a férjemmel hárman leszünk itthon, két hét szabira jön, nekem rá van szükségem. Egy szülés után az ember egyébként is más lelki állapotban van, a hormonok, egy új jövevény, akit még kell ismernetek, össze kell szokni, én szeretek itthon egy szál bugyiban lenni, nem hiányzik ide senki, főleg az nem , hogy a stressztől akár tejem se úgy legyen... Ne hagyd magad, ez nem annak az ideje.


35 hkm első babás

2018. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tudtam vegre osszehangolodni a babammal, mikor mindenki elment, aki latogatni jott (tesom, anyukam, anyosom, mindharmukkal jo a kapcsolat, 1-1 hetet toltottek nalunk). Szeretem oket, de fizikailag is akkor lettem jobban, mikor vegre harmasban maradtunk (odemas, vadhusos gat a gatmetszes helyen, hetekig alig tudtam menni, ulni sem). Nagyon nem hianyzott a legkisebb tanacs sem.
2018. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám jött segíteni 2.héten. Nagyon örültem neki. Bevallom, h sírtam is. Külföldön élünk. Pici súllyal született a kisfiam és mellé

jól be is sárgult. Egyik nap szültem ès másnap haza. 2óránként kellett kelteni enni. Nem ébredt magától. Mindig bealudt evés közben is így keltegetni kellett. Mire megetettem nagy nehezen jött a következő etetés. Ez így ment éjjel-nappal. Nekem akkor jól jött a segítség...2.baba majd 4kg és szuper szülésem volt. Akkor anyósomék jöttek. Na én akkor tehernek éreztem. A kicsi evett, aludt. Simán megoldottunk volna mindent a férjemmel. Jobb lett volna 4gyesben lenni az első napokban... nem is az h ki jön, hanem az a kérdés szükség e lesz rá. Ha úgy érzed szólsz, h elkéne a segítség. Majd kiderül amikor meg lesz a pici.

2018. jún. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
75%
Külföldön élünk . Első naptól kezdve egyedül voltam a picivel (akicsi 2:30kor született este 10 kor már otthon voltunk ) .Párom bent volt a szülésnél utána dolgozni ment majd értünk a kórházba másnap megint dolgozni ment . Egy hosszúhétvégét volt otthon velünk. Mindent megoldottunk együtt .
2018. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
71%
Ilyenkor a gyerel eszik és alszik. Semm meló nincs vele.
2018. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Császárom volt. Nem is akartam segítséget. Csak Mi hárman. Tökéletes volt :)
2018. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is teljesen indokolatlan az effajta segítség. A baba enni és aludni fog, nem nagy művészet ellátni, felesleges erre külön személyzet. Engem pl még a látogatók is kifejezetten irritáltak nem hogy valaki (akivel ráadásul nem felhőtlen a viszony) a nyakamon ült volna. Mondd meg neki hogy köszönöd szépen de van két szép kezed meg egy férjed ne kotnyeleskedjen. A másik nagyit ne említsd mert abból majd csak jön a rivalizálás. :D
2018. jún. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyósomék a szomszédban laktak. Persze jöttek volna kézzel -lábbal segíteni, de nem engedtem. Nem kellett 1 mindenbe beleszólós anyós. Tökéletesen elláttam a gyereket, rendbe tartottam a házat. Férjem sokat segített.
2018. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!