Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket hogy hívnak? Szeretite...

Titeket hogy hívnak? Szeretitek a neveteket? Ha van harmadik nevetek, használjátok, szerintetek van értelme?

Figyelt kérdés

2018. jún. 17. 16:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
80%
Éva a nevem, gyerekkoromban nagyon nem szerettem, most már tetszik. Nincs másik nevem, a gyerekeinknek is csak egy nevet adtunk a férjemmel, szerintem nincs értelme több névnek.
2018. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
80%

Tímea vagyok, végül is nem utálom. 1-2 becenevet igen, de gyorsan le szoktam állítani az illetőket.

Van 2. keresztnevem, de ezt a keresztségben kaptam a két dédszülőm után (mivel ugye Tímea nevű szent nincs): Anna. A személyimben nincs benne, viszont itthon szinte mindig így hívnak.

Én nem adnék második keresztnevet a gyereknek, teljesen fölösleges, hacsak nincs valami családi oka.

2018. jún. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:
Elnézést! A harmadik név = 2. keresztnév akar lenni
2018. jún. 17. 17:57
 14/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!
2018. jún. 17. 17:58
 15/64 anonim ***** válasza:
100%
Anna Ágnes, és én az Ágnest használom középiskolás koromtól. Örülök, hogy volt lehetőségem választani :)
2018. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
89%
Zsuzsanna. Régebben utáltam a Zsuzsi becézések miatt, mára viszont már megszerettem a nevemet nincs vele gondom egyáltalán. A 2.keresztnevem Annamária, na ettől a mai napig kiráz a hideg egyszerűen számomra túl nyers ès semmitmondó név. Megbékéltem hogy van de ennyi
2018. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
83%
Dóra vagyok és nagyon szeretem.
2018. jún. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
92%

Diána vagyok, nincs bajom vele. Dia a becenevem de a többit utálom, ha Diusnak becéztek, gyerekként is utáltam. Fruzsina volt a második nevem, értelmetlen és nem is tetszik, házasságnál elhagytam, így is épp elég hosszú a nevem.

Egyébként Dianás cukorral idegesítettek.

2018. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
98%

Demetria vagyok és utálom. Mindig bántottak a nevem miatt, ráadásul a vezetéknevemmel se szép, és sokszor azt hiszik kisebbségi vagyok, a nevem alapján.


Húgomnak két neve van, ő mindkettőt használja.

2018. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
82%

Brigitta vagyok, és szeretem a nevem. Nem tucat, és nem is földtől elrugaszkodott.

Második nevem nincs, és a gyerekünknek sem lesz. Felesleges nyűgnek tartjuk.

2018. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!