Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikorra szoktatok össze az...

Mikorra szoktatok össze az újszülött babával? Mikor jött az anyaság érzése?

Figyelt kérdés

9 napos a babám, még 1 napot sem aludtam át, mivel éjjelente órákat fent van, sokat sír, vot hogy délután 5-től hajnali 2-ig nem aludt.

Nagyon szerettem volna már babát és örülök is neki, de most úgy érzem, hogy mintha elveszett volna az eddigi életem. Emiatt viszont haragszom magamra, hogyan gondolhatok ilyet, önző dög lennék?

Mikor jön meg az igazi anyaság érzése?


2010. jún. 22. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam az 5. napon. Olvasd el az Ölelj át! című könyvet, és pihenj amennyit lehet! Sok boldogságot nektek!
2010. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3-4 hónap után. Nem elírás... Nagyon akartuk őt, mégis pokoli nehezen ment az elején :((((
2010. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Nekem jó 1hónap kellett mire élveztem a dolgot, pedig nagyon rendes babám volt, aludt, evett, nem sírt. Ne haragudj magadra, meg kell szokni, hogy van egy kis ember, aki csak rád számíthat és akármennyire rossz is hallgatni, hogy sír, ő csak így tudja még kifejezni magát. Ez természetes dolog, hogy nem érzed a kötődést, majd kialakul és akkor már el sem engeded egyedül sehová. :-) Kitartás!!!

4hós kisfiú mamija.

2010. jún. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónap kellett, hogy hozzászokjak. Az eddigi életednek tényleg annyi, de minden nap picit könnyebb. Kemény tanulási folyamat ez, de ők az Élet.
2010. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2010. jún. 22. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Bizony nekem is kellett kb. 6 hónap. Örülök, hogy más is volt ezzel így, mert azt gondoltam hogy ez nem normális. Aztán napról-napra egyre erősödött, ahogy egyre könnyebb lett vele. Most 3.5 éves és még mindig napról-napra erősödik a kötődésem.
2010. jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az első 2-3 hétben mindent mechanikusan csináltam, fáradt voltam, folyton az órát néztem, hogy mikor mi következik. Kb. 1-1,5 hónap után kezdett tudatosulni bennem, hogy nem vagyok egyedül, de néha még ma is átfut bennem a gondolat, hogy olyan a picibaba, mint valami „ajtó, amit Gyurka cipel a hátán”. Most 5 hónapos, mindenhova hordom magammal. Mintha egymagam másfélszeres volnék... Nem tudom, érted-e. Különben imádom, csak mindenhova jön velem, mint valami bónusz ajándék :)
2010. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!