Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 éves fiam annyira fel tzd...

5 éves fiam annyira fel tzd idegesíteni, mint senki és semmi más. Ti is jártok így néha? Hogyan nyugtatjátok meg magatokat?

Figyelt kérdés

Szándékosan rosszalkodik, tudom, hogy figyelmet akar. Meg is kapja, de van, amikor más teendőm van. Minden áldott nap sorozatosan csinálja azokat a dolgokat, amikről tudja, hogy idegesítenek engem. Amikor pedig egyre feszültebb leszek, egyre ingerültebb, hangosan kinevet. Annyira fel tud húzni, hogy fáj a gyomrom és remeg a kezem és inkább otthagyom és a másik szobába megyek, mielőtr szájonvágom. Milliószor elmondtam már neki, hogy ez rossz nekem, hogy idegesít, hogy rossz viselkedés (pl dobogni éjszaka társasházban), de olyan mintha nem érdekelné igazán. Kapott büntetést már (állt sarokban, volt mesemegvonás is, pedig ennek nem vagyok híve), de csak megvonta a vállát es nem érdekli igazán.


A nagyobbik bajom, hogy fizikailag kezdek rosszul lenni. Múlt éjjel annyira fájt a fejem, hogy már sírtam. Nem vagyok fejfájós amúgy. De stresszként élem meg, hogy szivat a gyerekem. Visszaidézi azokat a rettenet osztálytársaimat még általánosból, akiknek az volt a hobbija, hogy másokat idegesítenek (tanarokat pl) és aztán kinevetik, megalázzák mert tudják hogy úgy sem tehet semmi érdemlegeset.


Mit tesztek ilyen esetben?

Miért ilyen velem?



2018. okt. 14. 20:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
36%

Apuka van?

Amúgy jár sportra?

2018. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
85%
Lehet hülye ötlet, de ha te is esetleg idegesíted és szívod a vérét neki lehet észreveszi, hogy nem olyan jó érzés átélni. Vagy próbáld meg nagy nehezen nem felkapni a vizet és tegyél úgy, mintha nem érdekelne és lehet rájön, hogy már nincsen hatása.
2018. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Sportra? Nem jár. Biciklizni, focizni, mászkálni, játszóterezni szoktunk délután.


Apuka van. Este ér haza. Ha ő rászól, rend van. De keveset látja hétköznap. Leginkább csak hétvégén. Őt is néha felidegesíti, de ő kevésbé feszül túl tőle, mint én.

2018. okt. 14. 21:11
 14/35 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóra jutottam, hogy valahogy nekem kellene lehiggadnom. Ezért is kérdeztem fent, hogy ti hogyan nyugtatjátok meg magatokat, ha mérgesek vagytok? Nekem a 10-ig számolás nem használ, van vagy egy negyed óra, mire lehiggadok.
2018. okt. 14. 21:13
 15/35 anonim ***** válasza:
80%
Arra nem gondoltál hogy csak délután mész érte az óvodába? Szerintem kevés vagy már neki, és unalmas, öt évesnek már a társaság kell , az hogy délután kimentek megint csak ketten vagytok szerintem ezt próbáld ki.
2018. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
48%
Járj el futni, ha a gyerek apja hazaér.
2018. okt. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Igazából még nem merült fel. Oviban örültek, hogy hazahozom, mert itthonról is tudok dolgozni és megtehetem, hogy elhozom. Sajnos van ott is panasz a viselkedésére. Túlpörög játék közben, sokat rohangál, kiabál, nehezen fékezik, a gyerekekkel sem mindig kedves (gondolom náluk is keresi mivel tudja piszkálni őket, de ez feltételezésem csak).


Köszi, azért megfontolom.

2018. okt. 14. 21:21
 18/35 anonim ***** válasza:
95%

Engem is egy nap többször felbosszant a négyéves lányom. Én rászólok háromszor normálisan ha nem hagyja abba kiabálok vele. Ilyenkor észhez tér a legtöbb esetben. De van hogy ez sem használ. Akkor ha otthon vagyunk átmegyek a másik szobába. Mellette van egy öt hónapos babánk.

Nagyon feszült vagyok már én is. Szedek magnéziumot hátha segit.

2018. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
A futás segít neked? Hányszor és mennyit futsz egy héten?
2018. okt. 14. 21:21
 20/35 A kérdező kommentje:
Magnézium az a Magneb6? Terhesség alatt szedtem keményedések miatt. Ilyenkor is használ?
2018. okt. 14. 21:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!