Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 éves fiam annyira fel tzd...

5 éves fiam annyira fel tzd idegesíteni, mint senki és semmi más. Ti is jártok így néha? Hogyan nyugtatjátok meg magatokat?

Figyelt kérdés

Szándékosan rosszalkodik, tudom, hogy figyelmet akar. Meg is kapja, de van, amikor más teendőm van. Minden áldott nap sorozatosan csinálja azokat a dolgokat, amikről tudja, hogy idegesítenek engem. Amikor pedig egyre feszültebb leszek, egyre ingerültebb, hangosan kinevet. Annyira fel tud húzni, hogy fáj a gyomrom és remeg a kezem és inkább otthagyom és a másik szobába megyek, mielőtr szájonvágom. Milliószor elmondtam már neki, hogy ez rossz nekem, hogy idegesít, hogy rossz viselkedés (pl dobogni éjszaka társasházban), de olyan mintha nem érdekelné igazán. Kapott büntetést már (állt sarokban, volt mesemegvonás is, pedig ennek nem vagyok híve), de csak megvonta a vállát es nem érdekli igazán.


A nagyobbik bajom, hogy fizikailag kezdek rosszul lenni. Múlt éjjel annyira fájt a fejem, hogy már sírtam. Nem vagyok fejfájós amúgy. De stresszként élem meg, hogy szivat a gyerekem. Visszaidézi azokat a rettenet osztálytársaimat még általánosból, akiknek az volt a hobbija, hogy másokat idegesítenek (tanarokat pl) és aztán kinevetik, megalázzák mert tudják hogy úgy sem tehet semmi érdemlegeset.


Mit tesztek ilyen esetben?

Miért ilyen velem?



2018. okt. 14. 20:17
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tippet és választ! Tényleg!
2018. okt. 14. 21:23
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Magne B6 vagy magnerot.
2018. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Holnap veszek.
2018. okt. 14. 21:26
 24/35 anonim ***** válasza:
2018. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
98%

"...agy a játszótérről kis kupac homokot hozott haza a zsebében és a lábtörlőre öntötte. Míg ezt takarítottam, bekente a szekrényajtót a gyerekszobában krémmel."


Itt a nagy hiba.

5 éves, már elég nagy hozzá, hogy megfogja azt a lábtörlőt és lerázza róla a homokot, vagy akár seprővel leseperje. Lehet, hogy utána rá kell segítened, hogy alapos legyen, de lényeg, hogy amit elrontott, nehogy már te hozd helyre. Nem csoda, ha röhög rajtad, semmi tekintélyed nincs előtte.

1. voltam.

2018. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2018. okt. 14. 21:34
 27/35 anonim ***** válasza:
70%
A probléma inkább benned van. A gyerek az csak gyerek, mindig feszegeti a határokat és rosszalkodik. Persze neveljük, irányt mutatunk stb de ez már csak így marad. Esetleg próbáld elfogadni, h most ez van, ez egy ilyen élet szakasz. Pár év és sokkal értelmesebb lesz, habár akkor mással fog az őrületbe kergetni. Ezért is talán jobb, ha elfogadod...az anyaság ezzel jár. Közben próbálj kompromisszumot kötni...biztos mindennek ami ennyire idegesít ekkora jelentősége van?
2018. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
96%

Nekem 3 dolog tünt fel a leírásodból:

1. Nem hagynám aludni nap közben. Estére fáradtabb lenne és legalább te is tudnál pihenni tőle (meg a szomszédok is). Már nem lennél ennyire ingerült, ha pihentebb lennél. Nem minden 5 éves igényli a délutáni alvást.

2. Ha valamit összekoszol, azt takarítsa össze maga után. Az anyja vagy nem a házi cselédje.

3. Nevelni kell a gyereket, de ne vedd észre minden rosszaságát. Ha látja, hogy valami nem idegesít azt abba fogja hagyni, mert nem lesz benne semmi érdekes. Viszont ha valami jót csinál, akkor nagyon dícsérd meg és akkor rájön, hogy így is fel tudja magára hívni a figyelmet. Egyre több önálló feladat. Pl készítsen magának és neked szendvicset, amit aztàn jóízűen egyél meg és nagyon dícsérd meg. Később a gyerek előtt még apának is meséld el, hogy ilyen finom szendvicset még soha nem ettél. Hidd el egy idö múlva jó akar majd lenni, csak adjátok meg neki a kellő elismerést. Te sem szeretnél egy olyan munkahelyen jól dolgozni, ahol mindig csak a hibáidat veszik észre. Bezzeg ahol dícsérnek és jutalmaznak, oda szívesen jár be az ember.

2018. okt. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Sokat segítettetek!
2018. okt. 14. 22:50
 30/35 anonim ***** válasza:

A nemtudommár hányadik válaszoló vagyok, igen nekem is feltűnt hogy lehet nem kellene már délután aludnia, az én fiam 3

éves kora óta nem alszik, így este hétkor már alszik mint a bunda.

2018. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!