Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek felelőtlenség...

Szerintetek felelőtlenség lenne így egyedüálló anyává válni direktbe?

Figyelt kérdés

Természetesen nem ez alapján fogok döteni, de azért érdekelnének vélemények, hogy hogyan is tűnik ez kivülről.


Szóval 32 éves nő vagyok, soha nem kötöttek le a férfi (a nők sem, nem erről van szó). Nem vagyok aszexuális, de amit szexuálisan tudnak nyújtani, nekem annyi épp elég, ennek megfelelően mindig ilyen kapcsolataim voltak és jelenleg is ilyen van. Jó anyagai körülmények között élek, saját nagy ház, kocsik, magas bevétel megvan, sokat utazom, eddig úgy gondoltam, tökéletes és kerek az életem, mostanra viszont hiányzik belőle egy gyerek. De csak ezért nem akarom egy férfival összekötni az életemet, hiszen én erre egyáltalán nem vágyom... Szerintetek felelőtlenség lenne így gyereket vállalni?


2018. okt. 27. 14:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%

Nem felelőtlenség, hisz tudod, mit vállalsz, mindent meg tudsz adni neki.

Semmivel se rosszabb, mint ha egy babával úgy maradsz egyedül, hogy elváltok, vagy becsúszik és megtartod.

2018. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem felelőtlenség.

Lehet donorhoz jutni legálisan, nem tudom mit problémáznak az apán...


Sokkal rosszabb egy rossz kapcsolatba, a semmire, csak azért hogy ne hagyjanak el, becsúszott nem tudom ki az apa stb. típusú gyermekvállalások.


Teljesen megértlek, hogy gyeremkre vágysz, de férfira nem. Itt is napi szinten olvasni az apa semmit nem segít, de azért lelelkileg megtör, belémrúg megegyet, megcsaltak, elhagyott típusú kérdéseket.

2018. okt. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
71%

Nem az. Nem mindegy vkit elhagynak és üres zsebbel lesz egyedülálló anya, vagy eleve egyedül vállal jó anyagiakra? Az meg hogy csúfolnák a gyereket? 2018ban?? Tele elváltakkal a világ.

Most nem azt mondom nem jobb családban a gyereknek de azért van rosszabb is.

2018. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%
Mondanám, hogy önzőség, de ha a végeredményt nézem, a gyerekek több, mint fele így is csonka családban nő fel, jó részüket a válás után leszarja a kedves apuka. Szóval végeredményben semmivel nem lenne rosszabb helyzetben a te gyereked, mint ezek a gyerekek. Plusz anyagilag legalább nem lenne gondja.
2018. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
Attól nem felelőtlenség, hogy egyedülálló vagy. Csak nehezebb lesz egyedül megadnod neki az érzelmi stabilitást. Egyedülálló anyaként a munka is nehéz (időben végezni délután, megoldani, ha beteg...), az utazgatást meg el is felejtheted egy ideig, ha elég időt akarsz vele tölteni. Szerintem nagyon sok önfeláldozást igényel, ha nem egy bébiszitter által felnevelt cuki tartozékot szeretnél.
2018. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
57%
9# mi a baj a havi 300 ezerrel?? Hát talán az hogy egy normális albérlet és a hiteltörlesztő se két forint, mellesleg gyerektartást vonnak a pasitól... Persze nem mindegy az sem, hol élnek.
2018. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem menj pszichológushoz. Érzelmileg nem vagy rendben és ezt egy gyerek nem oldja meg. Nem olyan, mintha kutyád lenne. Tönkre teszed.
2018. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem vállalj gyereket, hiszen erre vágysz. Ettől még lehetsz jó anya.

Mitől jobb az, ha vki mással vállal gyereket és szétmennek 1-2 hónap után, vagy ami még rosszabb, ahol folytonos vitát hallgat a gyerek?

Tény, hogy nem fog látni egy apa példát, de én sem láttam, pedig van apám.

Irány a spermabank és hajrá! :)

2018. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
65%

És ha belefásulsz egyedül?

Egy gyerek nem szórakozási lehetőség hanem kőkemény munka.

2018. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben a gyereknek az anyjára és az apjára is szüksége van. A lányaim imádják az apjukat, pedig külföldön dolgozik, nem találkoznak minden nap. Másrészt amikor azzal vállalsz gyereket akit szeretsz, olyan jó vele megosztani, hogy már mit tud, milyen ügyes, vagy beteg szegeny, napestig sorolhatnám.

Persze jobb egy gyereknek egy teljes értékű szülő, mint egy rossz párkapcsolatba születni. De azért gondold végig. Nem lesz leányálom egyedül. Megjegyzem én annyira gyerekközpontú voltam mindig is, ha nincs a férjem, bevállaltam volna egyedül, nekem hiámyzott volna az életemből. De a gyereket nem magunknak szüljük, szebbé teszi az életet, de önálló egyéniség. Azt gondolom, ha gyerekre vágysz akkor társra is. Max nem találtad meg aki szóba jöhetne - nem korlátozna le, ilyesmi. Pazichológushoz elmennék a helyedben, hogy segítsen rájönni, hogy valóban nem akarsz-e párt, vagy valami oka van, hogy így érzed. Bárhogy is dönts a gyerek témában, kitartást hozzá!

2018. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!