Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek felelőtlenség...

Szerintetek felelőtlenség lenne így egyedüálló anyává válni direktbe?

Figyelt kérdés

Természetesen nem ez alapján fogok döteni, de azért érdekelnének vélemények, hogy hogyan is tűnik ez kivülről.


Szóval 32 éves nő vagyok, soha nem kötöttek le a férfi (a nők sem, nem erről van szó). Nem vagyok aszexuális, de amit szexuálisan tudnak nyújtani, nekem annyi épp elég, ennek megfelelően mindig ilyen kapcsolataim voltak és jelenleg is ilyen van. Jó anyagai körülmények között élek, saját nagy ház, kocsik, magas bevétel megvan, sokat utazom, eddig úgy gondoltam, tökéletes és kerek az életem, mostanra viszont hiányzik belőle egy gyerek. De csak ezért nem akarom egy férfival összekötni az életemet, hiszen én erre egyáltalán nem vágyom... Szerintetek felelőtlenség lenne így gyereket vállalni?


2018. okt. 27. 14:17
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt! :)
2018. okt. 28. 11:07
 22/25 A kérdező kommentje:
Ami a pszichológust illeti: voltam már nem egynél 27 éves korom körül emiatt a dolog miatt. Semmi igazából. Nem volt rossz tapasztalatom a férfiakkal, édesapám kiváló családapa és idén lesz a 40. házassági évfordulójuk, szerelmi csalódásom sem volt.
2018. okt. 28. 11:09
 23/25 anonim ***** válasza:

Attól még lehetsz olyan személyiség, aki pl. úgy érzi, hogy kiváló apja nyomdokaiba más úgyse érne vagy pl. nem akarsz anyád valamiért neked nem tetsző szerepébe kerülni, vagy pl. pont mert kipipáltál már mindent és olyan kényelmes így, nem akarsz kockáztatni... - persze ezeket csak példaként említem arra, hogy nem kell ahhoz trauma, hogy valamilyen területen gátlásos vagy "rosszul bekötött" legyen az ember.

Én nem szeretném, ha egy idegen spermadonortól fogantam volna és a világképembe, értékrendembe sem illenék bele - de ez a praktikus szexpartneres életmód sem -, szóval ezeket ezért nem tudnám a gyerekemnek sem pozitívan kommunikálni (sem a számomra fontos és hasonlóan vélekedő családom, környezetem felé), és hazugságban sem élnék szívesen. Ismerősöm dolgozott spermabankban, úgy tudom, elég kevés megfelelő adományozó van, szóval jó eséllyel lennének még féltestvérei is páran az országban (bár ez csak megint a praktikus szempont). Egyébként persze mindig van rosszabb, és minden megkérdőjelezhető és nézhető ezer másik szemszögből.

2018. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Vágj bele,és szard le ki mit mond.
2018. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem önzőség megfosztani egy gyereket az apjától. Kell ahhoz az apaminta is, hogy kiegyensúlyozott ember legyen valakiből. Lásd, mostani tizenéves fiúk, ők már nagyrészt csonkacsaládban nőttek fel. Látszik.
2018. okt. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!