Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy meleg pár örökbe fogad...

Ha egy meleg pár örökbe fogad egy gyereket, az káros a gyerekre nèzve ès ha igen mièrt?

Figyelt kérdés
Pèldákat szeretnèk, hogy mièrt káros egy gyerekre, ha meleg pár neveli.

2018. nov. 18. 23:42
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
15%

#8 Gender kurzusra jársz? Nekem úgy tűnnik, mintha csak jól megtanultad volna amit mondtak neked valahol és mérlegelés, gondolkodás nélkül totál elfogadtad hogy ez az igazság.


Linkelsz ajánlott irodalmakat? Főleg abból kéne amiről azt írtad hogy tanultad, nem csak kiszoptad magadból.

2018. nov. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
94%

#11

És mi alapján tűnik úgy? Azért, mert megemlítettem, hogy a szakomon (szociológia, csak hogy a kérdésedre válaszoljak) már került elő a téma? Ha valaki nem ért egyet veled, az csakis azért lehetséges, mert nem használja az agyát, ellentétben veled, igaz? Te alá tudod támasztani valamivel az okfejtésedet, vagy csak jó érzés volt ideböfögni egy teóriát, amely a fejedből pattant ki, hogy igazolhasd vele, mennyire rosszak a "b*zik"?

Ha valóban érdekel a téma (amit sajnos erősen kétlek), szívesen ások neked elő anyagot hozzá, mondjuk holnap, amikor már rá fogok érni ilyenekre.

2018. nov. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
19%

"Nem nagyképűségből vagy lenézésből,de szerintem a melegek eleve sokkal jobb szülők,sokkal tudatosabbak a gyereknevelésben." Jólvan srácok legyen az inkább hogy a heterók csináljanak a b@@ziknak gyerekeket! Velük boldogabbak, jobb emberek lehetnek... -.-

Legyszi ilyen durva állítás leírása előtt gondolkozz már el... Nem attól lesz valaki tudatosabb a nevelésben mert homokos. Ne soroljuk már őket magasabb szintre, mint a heterókat. (nyugi, alacsonyabbra se kell) Van hülye, bunkó homokos és van ugyanúgy tanult, művelt homokos is.


Nem tudom, milyen családban nevelkedtél, hogy ennyire lenéző véleményed van az original családi modellről.

2018. nov. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
0%

Igen érdekel persze, azért kértem. Előre is köszi, ha megkeresed!

Nem mondtam egy szóval se, hogy a homokosok rossz emberek lennének...

2018. nov. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim válasza:
72%
#13 Nem nézi le az "original" családmodellt csak leírta a véleményét. itt pont az a baj hogy elítélikma dolgot és akkor már jogokat sem adnak nekik. attól hogy engedélyezve lesz a dolog még nem fog megszűnni az original családmodll
2018. nov. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
75%

Ideális a vérszerinti anya-apa -testvér

Hány ilyen van mostanában?

Szerintem semmivel nem rosszabb, mint a csonka- vagy mozaik család.

Sokkal károsabb olyan családban felnőni, ahol nincs az elfogadás és a tolerancia megtanítva. Lásd hány olyan válasz érkezett, hogy csúfolni fogják emiatt.

Ha nem csak anyagilag, hanem érzelmileg is megkap mindent, szerintem mindegy, hogy két apa/anya neveli vagy esetleg egyedül valamelyik. Egyik sem az "idilli, sztenderd" képet mutatja. De az is csak külsőség.

2018. nov. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
94%

Édesanyám csecsemőotthonban dolgozott a 90-es években, amíg ezt meg nem szüntették (azóta kórházban ápol beteg gyermekeket), ahol egészséges vagy beteg csecsemőket hagytak magukra. 10 gyermek jutott egy ápolóra, akikból legalább 4 súlyosan sérült, beteg volt, így a legnagyobb odaadás ellenére is ki lehet számolni, hogy mennyi figyelem jutott egy gyerekre (aki 2-3 gyermeket nevel is érzi, hogy mennyivel kevesebb figyelmet tud fordítani az idősebb gyerkőcre). Szét lehet nézni Tiszadobon a gyermekotthonban, meg lehet nézni, hogy mennyire kilátástalan a helyzetük ezeknek a gyerekeknek.


Ennél csakis jobb lehet, ha bármilyen, szerető családba kerül a gyerek, a legtöbbjüknek élete legnagyobb lehetősége lenne. Amíg az elhagyott gyerekek nagy része soha nem kerül igazi családba, addig teljesen felesleges a vita. Utána már lehet versenyezni, hogy melyik család a "jobb", de szerintem ebbe a versenybe nemtől függetlenül nevezhetne rengeteg pár, mert még egy szót sem említettünk az alkoholizmusról, a családon belüli erőszakról, és megannyi kérdésről.


Egy szó, mint száz, én egy percig sem gondolkoznék azon, hogy egy arra alkalmas meleg pár nevelhessen-e gyereket vagy sem.

2018. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
7%

Aha.. Mindegy, majd 30-40 év múlva megnezünk azokat az országokat, ahol most elfogadott a dolog. Es kiderül kinek van igaza. :) Tényleg őszintén kívánom, hogy Nektek nektek legyen igazatok és valóban elégséges feltétel az hogy szereti két ember a gyereket ahhoz, hogy szellemileg egészséges embert neveljenek.

Engem nem győztetek meg, szóval még mindig ellene szavaznék, de majd igyekszem továbbra is megérteni a dolgot, tényleg küldhettek valami - szerintetek - jó irodalmat (ami nem propaganda persze). Jelenleg a józan eszem azt mondja, hogy nem lenne okés a dolog, de mindig nyitott voltam a fejlődésre és ha valamiben látok rációt akkor támogatom. Csak tényleg az a baj, hogy egyszerűen nem látom racionális döntésnek azt egy országvezetőitől hogy a homokosoknak jogot adjanak házassagra vagy az örökbefogadasra.


Tényleg, remélem hogy igazatok van, mert ha nekem van igazam akkor elég nagy sz@rban lesz a társadalom. (Már abban van mondjuk, de van mindig lejjebb).


A válasz 0%-ban hasznos tudom...;)

Megyek is innen, mert tartani kéne az 50%-omat. Mindig az ilyen jellegű témák húzák le. :D

2018. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
80%

Magyar gondolkodasmoddal - gaz

Ertelmes, fejlett gondolkodasmoddal - 2018- ban teljesen normalis

2018. nov. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
10%

Eddig az összes tudományos igényességű pszichológiai tanulmány, kutatás azt támasztotta alá, hogy a személyiségfejlődés fontos része az anya és apa példa. Ezért van az, hogy az sem egészséges, ha csak egy szülő neveli a gyereket. Két "apa" vagy két "anya" meg nem tudja megadni a férfi és a női mintát a gyereknek.

A kérdés az, hogy hol húzzuk meg a károsság határát. Szerintem a gyerek szempontjából káros, ha nincs biztosítva apa és anya minta: akár azért mert meleg pár van, akár azért mert egyedül nevel a szülő. Mindenképp sérül valamennyit.

2018. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!