Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy meleg pár örökbe fogad...

Ha egy meleg pár örökbe fogad egy gyereket, az káros a gyerekre nèzve ès ha igen mièrt?

Figyelt kérdés
Pèldákat szeretnèk, hogy mièrt káros egy gyerekre, ha meleg pár neveli.

2018. nov. 18. 23:42
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
94%

Másrészt a társadalom szempontjából nem az a legfontosabb,hogy a gyerek milyen nemi szerepeket lát.

Semmilyen kutatás nem bizonyította,hogy a melegek által nevelt gyerekek nagyobb eséllyel lesznek melegek.


De,ha ez így is lenne,akkor is mi a gond?


Ez a jövőre nézve nem jelent semmit.Egy meleg gyereknek is lehetnek mondjuk saját gyerekei.

A lényeg,hogy egészséges lelki világa legyen,és felnőttként egy teljes értékű ember legyen belőle.


Azoknál a heteróknál,ahol állandó stressz,veszekedés megy,a szülők tudatlanok,azokból a gyerekekből nagyon nagy eséllyel nem lesz egészséges felnőtt,sokuk nem is lesz teljesen munkaképes vagy valamilyen pszichiátriai betegséggel küzd.

Inkább ezzel kellene foglalkozni,ez ellen tenni valamit,nem pedig egy olyan potenciális csoport ellen kardoskodni,akiknél alapvetően nem zárja ki semmi,hogy jó szülők legyenek,és normális gyereket adjanak a társadalomnak.

2018. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
0%
Köszönjük #41-es... Előtted már kb. 10x leirták ugyanezt.
2018. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
0%

#39. Nyilván azt......persze.


Azt, hogy mennének-e b-uzi szülőkhöz. (de szerintem egyértelmű volt a kérdés)

2018. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
91%

#43

Te megkérdezted őket ugyanerről? Csak mert én még mindig ennek a két állapotnak az összevetéséről beszélek, nem arról, hogy mi lenne, ha egy hetero és egy meleg pár közül kellene választani. Bár ezen a ponton megjegyezném azt is, hogy homofóbnak, meg úgy egyáltalán bármilyen embercsoportot gyűlölőnek nem születni szokás, hanem a szocializációs környezet terméke azzá válni, szóval aligha fogsz annyi melegekről irtózó gyerekkel találkozni egy árvaházban, mint a "klasszikus" magyar családokat vizsgálva, pláne a 0-5 évesek között.

2018. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
0%
Én homofóbként mondom hogy soha sem gyűlölök valakit azert mert langyi. Súlyos tévedésben vagy...attól még hogy undorodok valamitől nem gyűlölöm. Szerintem én megfelelő környezetben szocializálódtam. Senki sem buzdított sosem arra (főleg a szülők nem) hogy ne támogassam ezt az őrületet. Egyszerűen csak a józan eszem ezt diktálja. Viszont évek óta próbállak titeket is megérteni, hogy miért gondolkodtok így...
2018. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
95%

Értem, hogyne. Te nem gyűlölöd a melegeket, csak hánysz tőlük, és meg vagy győződve arról, hogy bármelyik gyerek előbb halna éhen kb., minthogy egy levegőt kelljen szívnia velük. Így már mindjárt más. :)

Mit diktál a józan eszed? Kíváncsian hallgatlak. Csak mert én is szeretném megérteni, mi vesz rá bárkit is arra, hogy undorodjon bizonyos embertársai miatt olyasmiért, amiről nem tehetnek, és amivel nem ártanak az égvilágon senkinek.

2018. nov. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
95%

Hát igen,biztos jobb a nevelőotthonban,mint egy meleg párnál,ahol mondjuk mindkét tag magasan képzett,jó jövedelemmel rendelkező,aki mondjuk tudatosan tervezi a gyereknevelést,esetleg már a gyerekkor kezdetétől félre is tenne a gyereknek a tanulmányokra,stb.

Ja,és lenne saját szobája,ami lefogadom,hogy a nevelőintézetben nincs.

2018. nov. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
0%

"Az intézetben élő gyerekeket ha megkérdezné valaki..." Azok a gyerekek már sajnos sérültek, nem lehet a véleményükre adni, egészséges felnőttek felelőssége az érdeküket szolgálni.

A spártaiak nem férfiakat és nőket neveltek, hanem katonákat; nem viszonyítási alap.

Azért káros a gyerekre, ha homoszexuális pár neveli, mert akkor a homoszexualitást fogja normálisnak tartani, nem lesz család fogalma.

Semmi baj, ha a homoszexuális pár olyan gyermeket fogad örökbe, aki soha nem lesz képes a különbség észrevételére férfi és nő között. Szükség is lenne a halmozottan fogyatékos gyermekeket elfogadó örökbefogadókra.

2018. nov. 25. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
0%
Ha pedig az alkoholista apa-beteg anya családot vesszük, mint összehasonlítást, az az apa akkoris férfi, szakállas, ha nem borotválja, az anya meg menstruál-hormonigadozik, és nem a szakállát borotválja. Férfi és nő, világosan, egyértelműen. Felismerhető a nemi különbség kettejük között, ahogy normális.
2018. nov. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim válasza:
91%

Pont erről volt szó, a normális relatív. Valakinek a normális család: szerető, megértő család. Másnak a normális: szerető megértő család anyuval apuval. Szerintem amugy a nemek közötti különbségtételes érvelés alapból hibás.

Valakit ha homoszexuálisok nevelnek fel, miért ne tudna különbséget tenni a nemek között? Ha szerinted a homoszexualitás nemek közötti határ elmosódásából fakad, nem érted a témát. Ha szerinted a család legfontosabb feladata bemutatni hogy az apa a szőrös sörszerető domináns alfahím anya meg a háztartásban szorgoskodó alázatos tündér, fél évszázaddal elkéstél. Esetleg izolált falun ez az ideál. De lassan ott is elmúlik. Egyáltalán mit értetek azok hogy nem értené a gyerek a nemek szerepét? Aki nem bezárva él az megérti ezeket mire nagykorú lesz, még szülők nélkül is. A konkrét mintát meg úgysem lehet lemásolni mert ahány ember annyiféle stílus, bármennyire is szerettek skatulyázni.

2018. nov. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!