Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy meleg pár örökbe fogad...

Ha egy meleg pár örökbe fogad egy gyereket, az káros a gyerekre nèzve ès ha igen mièrt?

Figyelt kérdés
Pèldákat szeretnèk, hogy mièrt káros egy gyerekre, ha meleg pár neveli.

2018. nov. 18. 23:42
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
78%
Nem hiszem, hogy károsabb, mint egy közmunkabérét elivó, alkesz apa, egy detto ugyanilyen anya, akik részegen üvöltöznek meg verekednek napi szinten a gyerekek előtt, és a semmire potyogtatnak ki 8-at a düledező szobakonyhás putriba. Ezek mégis gond nélkül vállalhatnak gyereket, az esetek többségében még csak nem is foglalkozik senki a körülményeikkel. Szerintem akkor már inkább egy normális körülmények között, szeretetben élő meleg pár. Sokkal jobban jár a gyerek, és talán ember lesz belőle, nem egy ugyanilyen segélyből tengődő, iskolázatlan alkoholista, aki csak élősködik a társadalmon. Szóval lehetnek (és sajnos vannak is néhol) sokkal nagyobb gondok egy családban, minthogy egy gyereknek anya és apa helyett két apukája van.
2018. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
62%
Nem a meleg örökbefogadó szülők a károsak, hanem a környezet ami elítéli ezt, és ezért zaklatja\bántalmazza a gyereket.
2018. nov. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
15%

Én is azt az elvet vallom, hogy egy gyermek személyiségfejlődése akkor lehet ideális, ha jó apa és anyamodell is van előtte, nevelésében mind a ketten részt vesznek.

Ebből az irányból közelítve mondhatjuk, hogy ha lehetőség van megválasztani, akkor a gyermeket ideális családba tegyük, azaz örökbefogadásnál én előnyben részesíteném az anya-apa párosokat, az azonos neműekkel szemben. (Ahogy az egyedülállókkal szemben is, illetve ahogy az életkörülmény, pszichológiai megfelelés szerint is rangsorolnék.) Ilyenkor ugyanis szerintem nem az a fontos, hogy a szülőknek legyen végre gyerekük, hanem, hogy a már megszületett gyereknek legyen minél jobb szülője.

Csak innen jön a másik oldal is, miszerint a már megszületett (és örökbe adható) gyereknek mindenképpen az a legjobb, ha családba kerül, és ilyen szempontból a szülők neme és száma már másodlagos, ha mondjuk az alapvető ellátóképesség és pszichológiai megfelelés stimmel. Csakhogy én úgy tudok, hogy a minden szempontból kiváló párok is éveket várhatnak egy csecsemőre, így aztán azt hiszem nem tartunk ott, hogy a melegekig eljutnánk a kiválasztás során (az én elméletemmel). A legtöbb gyerek, akik állami gondozásban van, és tényleg rossz neki, tudtommal nem örökbe adható.

Önmagában az, hogy hány iszákos, bántalmazó, vagy szimplán rossz szülő van, nem indok szerintem arra, hogy bárki szülő legyen. Az örökbefogadásnál a meleg párok nem ezekkel az iszákos, rossz szülőkkel vannak "versenyben", nem hozzájuk képest kell jobb megoldást jelenteniük, hanem a csecsemő lehetséges jövőjét tekintve. Márpedig szerintem előnyösebb, hogy ha már lehetőség van rá, akkor a gyerek egy anya-apa párhoz kerül.

2018. nov. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
16%
Eleve a homoszexualitást nem kellene normálisnak beállítani. Tény hogy létezik, és vannak akik így érzik teljesnek az életüket. Ám tegyék. Még csak el sem ítélem őket, istenbizony. De akkor sem normális. Mielőtt rákérdeznétek, ha az én gyerekem homoszexuális vagy leszbikus lenne, nem tagadnám ki, hanem ugyanúgy szeretném, mert az én gyerekem, de nem tartanám követendő példának. A párkapcsolatok lényege az utódnemzés, és az utód felnevelése, a populáció fenntartása miatt. Egy olyan párkapcsolat ami ennek valamely elemére nem képes, az evolúciós szempontból nem életképes, és szerintem nem kell támogatni. És bárki bármit mond, a szülői példa meghatározó a szexuális nevelés terén is. Hogy lesz normál családképe olyan gyereknek aki nem abban nevelkedik. Sajnos azt látom hogy a liberális szemléletmód miatt egyre több deviancia válik elfogadottá, ami a társadalmat összetartó alapvető egységet a családot teszi tönkre. Minden nagy társadalom hanyatlása akkor indult meg, mikor az erkölcsi gátak eltűntek. Most is ez zajlik, méghozzá politikailag támogatott módon.
2018. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
7%

"Nem hiszem, hogy károsabb, mint egy közmunkabérét elivó, alkesz apa, egy detto ugyanilyen anya, akik részegen üvöltöznek meg verekednek napi szinten a gyerekek előtt, és a semmire potyogtatnak ki 8-at a düledező szobakonyhás putriba."

Jó, attól, hogy vannak ilyen példák heteroszexuális szülőknél, még ez egyáltalán nem támasztja alá, hogy akkor már kapásból egészséges lesz az, hogy ha azonos neműek a "szülők". Egyik sem egy egészséges állapot a gyerek fejlődése szempontjából. Egyik sem biztosítja a normális apa és anya attitűdöt.

2018. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
79%

"A párkapcsolatok lényege az utódnemzés"


Ezt ki mondja?

2018. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
0%
#23 nagyon értelmes és értékes gondolatmenetet írtál le szerintem. Nagyon tetszett, köszi! Még több ilyet!
2018. nov. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
82%

Egyik sem egy egészséges állapot a gyerek fejlődése szempontjából.


Nem, ahogy az intézet sem az. Mégis az van, hogy az állami intézményben sínylődés megengedett, az általam vázolt felelőtlen, alkesz barmok gyerekvállalása se gond, csak a melegeké. Holott simán elképzelhető, hogy náluk jobb helyen lenne egy gyerek, mint az állami rendszerben, vagy egy ilyen családban. Érteném a melegek elutasítását, ha amúgy nem lenne egy csomó gyerek, akik sose kerülnek családba, de ugye finoman szólva nem úgy van. Az intézet jobb akkor inkább?

2018. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
10%
26-os Az élet mondja. Ha nem így lenne akkor kihaltunk volna, mivel egy egészséges utódhoz szükséges egy nő és egy férfi. Eddig gondolom érthető. A párkapcsolat, a család, egy nagyobb közösség azért alakult ki, hogy az utódot nagyobb valószínűséggel tudják életben tartani. Manapság nyilván külön az anya vagy az apa is eltart és felnevel egy gyereket különösebb életveszély nélkül, de az elkészítéséhez még mindig szükség van mindkét félre. És normál esetben az az egészséges, ha hagyományos szerepeket lát, és visz tovább a gyerek.
2018. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
92%
Miért teszünk úgy, mintha azok a gyerekek, akiknek az adoptálását megtiltjuk meleg párok számára, garantáltan örökbe lennének fogadva heterók által? Amíg szinte az összes hetero pár saját, vér szerinti gyereket akar nemzeni (ahelyett, hogy tolonganának az árvaházak kapujában), nem hozzájuk kell hasonlítgatni a melegeket, hanem azokhoz az életkörülményekhez, amelyeket a nevelőotthon biztosít. Ne magyarázza már meg nekem senki, hogy a melegeknél még az is jobb, ha ilyen helyen nevelik fel.
2018. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!