Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányt szerettem volna, de...

Kislányt szerettem volna, de kisfiam lesz. Milyen fiús anyukának lenni?

Figyelt kérdés

Fura módon csalódott egyáltalán nem vagyok, sőt, ugyanúgy örülök a kisfiúnak is, mintha kislány lenne.

Csak egyelőre el sem tudom magam képzelni fiús anyukaként. Volt valaki hasonlóan? Milyen fiús anyukának lenni?


2019. jan. 8. 10:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%
10 es vagyok lemaradt , hogy a lányom sokkal izgágább, pörgős, sokkal nehezebb eset (és nem is egy rózsaszín mániás hosszúhajú királylány típus amúgy :) Úgyhogy mindig jókat nevetek, amikor mondják mások, hogy egy fiúval nehezebb...inkább a személyiségtől függ, nem a nemüktől.
2019. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%

A legeslegjobb fiúd anyukának lenni. Ovis korom óta tudtam, hogy az első fiú lesz.

Én úgy tufnám elmondani a jelenlegi helyzetet, mint egy nonstop edzőtábor, viszont élvezem. Piszok energikus, mindenről véleményt formál, saját stílusa vagy humora van.

Sokan mondják a környezetemben, hogy a lányokkal könnyebb, de nem cserélném el semmi pénzért. Mondjuk talán azért is jobb így, mert én a környezetemben csak azt hallottam, hogy a lány az igazi, a lány gyerekek sokkal cukibbak, meg öltöztethetől, meg jaj a sok rózsaszín cucc, meg habos babos holmi.


Mikor kiderült, hogy a második is fiu lesz, megörültem, mert valahogy mindig is fiút képzeltem a nagy mellé. Persze, ha lány lett volna is örülök, de valahogy könnyebb nekem a fiúval, mint egy lánnyal.

2019. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Van mindkettő, az én tapasztalatom szerint amíg le nem kerül a bugyi, addig ugyanolyan gyerekek. Jàtszanak babàkkal, autókkal , építenek, főznek, rosszalkodnak és bújnak mindeketten. Később talàn nagyobb jelentősége lesz a nemeknek, de addigra beleràzódsz
2019. jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az elsőm fiú, ő most 7 éves.

Nagyon eleven, pörőg egész nap. 1 tesztoszterongmbóc. Néha már a hajamat tépem. 2x volt már csonttörése is a ‘mindent ki kell próbálni’ hajlam miatt. Ez persze az én gyerekem, vannak nagyon nyugis kisfiúk. Ő is még gyerek, tud sírni mint 1 kislány. Hiába rosszcsont, mikor bújik, meg mondogatja, hogy anya a szerelme, annál szebb dolog nincs. ❤️

A kislányom 3 éves. Ő sokkal nyugisabb gyerek, viszont folyton jár a szája. Olyan kis fecsegős:) Nálunk szerintem vele kevesebb lesz a ‘gond’, de ettől függetlenül mind a kettőt imádom. ❤️:)

Amúgy nem a nemüktôl függ szerintem. :) Kiscsajban is láttam extra vagánsat.

2019. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szia. Én is kislányra vágytam. Amikor a 18. heti ultrahangon közölte a doki, hogy kisfiú, nem nagyon tudtam a helyzettel mit kezdeni. Most már elmúlt két és fél éves. Hát nem tudnám az életemet már kislányos anyukaként elképzelni. Annyira imádom, egy percig nem bánom, hogy nem kislányom lett.
2019. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél lányt szerettem volna. Mikor mondták, hogy fiú, elsírtam magam. De kb. addig tartott, míg kijöttünk a kórház épületéből. Otthon már a nevén szólítottam. Mikor megszületett, szerelem volt első látásra, ami már 9 éve tart. Imádom. Azóta született egy lányom, ő 2,5 éves, hát elevenebb, mint 10 fiú. Felmászik a szekrény tetejére a fiókokat kihúzva, autókkal és babákkal is játszik. Nem csajos, bár öltözködésben most kezd csajosodni (csak rózsaszín vagy piros ruci lehet, illetve rengeteg kisruhája, szoknyája van, amit most is hord), viszont a haját nem lehet összefogni, csattot-hajpántot nem viseli el, meg semmit sem a hajában. Imádom őt is, nincs különbség a kettő között. Most ismét lányt várok... :)
2019. jan. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nálunk a legnagyobb fiú 15 éves. És még mindig azt mondom, hogy nincs különbség. :)

Reggel egy fél óra tollászkodás, illatfelhő mikor elmegy. Együtt járunk shoppingolni, fodrászhoz, megbeszéljük a "szerelmi életét". Egyre jobban érdeklik a lányok, és olyan kis naiv, romantikus és érzékeny, amilyen én kamaszként se voltam. Persze a haverok előtt nem. ;)

A lányunk most kamaszodik. Ő hisztisebb, de keményebb is.

2019. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

En nagyon szerettem volna fiut, el sem tudtam volna kepzelni h lany babam lesz.Aztan mikor kiderult h lany nagyon csalodott voltam nagyon sokaig..

Es mikor megszuletett akkor mar tudtam h egy kicsit sem banom,sot nem is szeretnek fiut 😀😀

2019. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!