Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két minimálbérből élő pár már...

Két minimálbérből élő pár már ne is vállaljon gyereket?

Figyelt kérdés

Nem nagyvárosról van szó.

Nincs hitel.



2019. jan. 8. 11:40
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
52%
Ki mennyit tart tartaléknak..
2019. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Öröklésből van tartalékunk.
2019. jan. 8. 12:38
 13/33 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ hogy mennyit spórolsz egy hitel mentes házért, hogy egy nagyvárosban akarsz egy kertes családi házat vagy egy kicsi városban vagy egy faluban egy kis házat. Nem mindegy. Van akinek havi 500 sem elég, ahogy neked sem, de nagyon sokan kijönnek 200ból is. Nem mindegy mit eszel, rendes vagy főzöl, nem mindegy milyen ruháid vannak, nem mindegy el.szarod e a pénzt vagy elrakod, és forgatod. De nem ez volt a kérdés.
2019. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Na de én nem azt kérdeztem mennyi tartalék kell a gyerek válláshoz??!!!

Tudom,tudom szét leszek cincálva de mi anyukámmal élünk.Tudom ez mai világba nem elfogadott és megvettik az ilyen párokat.De nekünk így jó.

Egyedül maradt anyukám.Nincs rajtam kívül senkije.Nehéz így is fenntartani egy házat így közösen fizetnünk mindent.Neki is könnyebb meg nincs egyedül.

De mindegy.

2019. jan. 8. 12:48
 15/33 anonim ***** válasza:
97%
Rengetegen élnek szülőknél. Sógoromék is. Ha működik, nincs vita akkor ebben semmi kivetni való nincsen.
2019. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
90%

Ha te úgy érezed megoldanátok, akkor vállalj.

Nem gyk-n kell ezt megszavaztatni.

2019. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
89%

nem minimálbér, de garantált bérminimum. Ehhez még évente jön 1-2 hónapnyi összegű kiegészítés férjem munkájából. Van hitelünk, ami elvisz egy bő fél fizetést.

Amikor vállaltuk a gyereket, ennyi sem volt. Konkrétan éppen munkanélküli volt a férjem.


Nem nélkülözünk, bár tény, hogy a gyerek nem járhat suli-büfébe, nincs telefonja, nem kap meg mindent, amire ránéz... de inkább csak mert kicsi hozzá (9). Majd ha kell, lesz ez is. Akkor majd spórolunk máshol.


Sőt, azt kell mondjam, hogy annyira jól élünk, hogy még a gyet-et sem tudom megigényelni a gyerek után! Akkor sem tudtam, amikor csak egy fizetésünk volt, mert még ahhoz is túl jól élünk. (arról meg inkább nem beszélek, hogy mennyien kapják, miközben apa vagy anya feketén hordja haza a mi keresetünk többszörösét - de nyilván szüksége van a napi 600 ft-os étkezési támogatásra)

2019. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Bocs 16-os Nem nem itt fogom megszavaztatni,hogy mi is legyen.

Te melyik megyében élsz??Ha nem gond,hogy kérdeztem.

Gondoltam elég vegyes lesz a válaszok.

2019. jan. 8. 13:21
 19/33 A kérdező kommentje:

Konkrétan arra voltam kíváncsi,ha meg van a baba így hármunknak elég e a két fizetés.

Nem tinik vagyunk.

2019. jan. 8. 14:28
 20/33 anonim ***** válasza:
96%
kisvárosban, főként ha nem nyugat-magyarországon van, simán elég. Persze nem fér bele minden héten az étterem meg a mozizás, és eséllyel minden nyáron nyaralni sem juttok el, de simán ki lehet ennyiből jönni nem filléreket számolgatva.
2019. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!