Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két minimálbérből élő pár már...

Két minimálbérből élő pár már ne is vállaljon gyereket?

Figyelt kérdés

Nem nagyvárosról van szó.

Nincs hitel.



2019. jan. 8. 11:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem attól függ ki mennyire költekezős. Van,aki havi 500ezerből sem jön ki... Szóval eléggé igény függő is a dolog. Amég kicsi baba és mondjuk van anyatej az pl. óriasi segítség,mert a tápszer nem egy olcsó mulatság. Most 16 hós a fiúnk és most volt nagyobb kiadás rá mióta megszületett,mert pulcsiból okés az olcsóbb vagy zokniból,de a cipő főleg,hogy tanul jarni érdemesebb egy kicsit drágábbat venni. Szóval szerintem egyén függő tenyleg. Mi is szülőkkel élünk nem megvetendő. Nagyon jól kijövünk segítjük egymást. Sokan hihetnék,hogy mi nem tudunk a lábunkon megállni,de koránt sem erről van szó. Ők sem fiatalok már és pl. anyu nem talál munkát mi segítünk nekik ott ahol tudunk. Cserébe ők unokáznak,ha nekünk dolgunk van és nem épp gyerekbarát helyre megyünk fogászat vagy bármi ilyen. Mi emeleten lakunk ők földszinten. Szóval aki azért követ dobál rátok,mert nem hagyod magára az anyukád annak valaószínű valami gond van a lelkivilágaval. Sajnos sokan el sem tudják hinni,hogy működhet így az élet és még élvezi is az ember. Sokkal jobb nagy családban élni a gyereknek is jó én pl. szeretem,hogy a fiam ragaszkodik a nagyszüleihez. Jó látni,hogy örül és szépen szocializalódik. Nem kell attól remegni,hogy már 2 evesen bölcsödében idegenek le sem sz@rják majd,mert 1 lesz a 100 közül. Nekem ez megnyugtató érzés. Persze,akinek nem jó a kapcsolata a szüleivel azt megértem,hogy menekül vagy,ha beleszól mindenbe

Nálunk hála égnek nincs ilyen ad tanácsot,ha kérünk segít,ha kell.

2019. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer azt olvastam, hogy 6 havi tartalék jó ha van.


Azt számold ki, hogy ha tappenzen leszel eserleg, vagy majd cseden, gyeden, es gyesen ha nem tudod bolcsibe adni, vagy akarmi, akkor mennyi lesz a havi beveteletek. Na a gyerekre szamolj havi 50eft "rezsit". Na nem azert, csak lehet h tapszeres lesz, vagy specko tapszeres, esetlegesen lesz valamilyen betegsege amire kell allando gyogyszer (mondjuk "csak" egy asztma) a ruhan es egyeb dolgokon felul. Az rendben van hogy sporolos vagy, de amit meg kell venni azt meg kell venni majd. Hozzataplalasnal is meg fogod venni azokat a gyumiket, amiket alapbol nem venned meg. Oke ha van kert de ott nem terem meg minden es nem biztos h pont akkor mikor kéne.. Stb Ha nagyjabol ki tudod szamolni, h most amire koltotok es plusz x ezer ft az legalabb egyenlo lesz a jövőbeli beveteletekkel akkor ok. Mert most feltetelezem a nagyobb dolgokat a megtakarításbol veszitek vagy esetleg kaptok ajandekba.

2019. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Szeretek előre gondolkodni nem csak úgy puff belevágni valamibe.

Teljesen igazad van.

Feketemacska::Nekem is jó a viszonyom anyukámmal.Dettó így vagyunk mint ti

DélKeleten lakunk amúgy.

2019. jan. 8. 15:33
 24/33 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, persze persze értem én. Azert is írtam ezeket, mert ugye nem ismerem a hátteret. Oke, h minimalber, de melyik minimal. :D Meg mennyi a kiadás, illetve olyanok h mit tudsz "elrakni".. Stb. Azert írtam, hogy úgy is nézd. Hajrá, remélem sikerül előrébb jutni!
2019. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Minél több a bevétel, annál több lesz a kiadás is! Tapasztalatból írom! Van, aki ettől több fizetésből se jön ki! Nem ezen múlik. Van hol lakni, az már nagyon jó! Családi pótlék, adókedvezmény lesz. Az egzisztenciátok pedig változhat idő közben, arra meg felesleges várni, hogy meggazdagodjon az ember, mert megöregszik! Persze többet költünk ha már gyerek van, de olcsóbban is ki lehet azt hozni! Manapság már túl kényelmes az ember!
2019. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. jan. 10. 08:16
 27/33 anonim ***** válasza:
75%
Én nem mernék. Nem mondanám magunkat gazdagnak, de nem szeretném, hogy hó végén éheznem kelljem, mert abban a hónapban a gyerek beteg volt és elvitt egy csomó pénzt. Sajnos a szeretet kevés, fel is kell nevelni azt a gyereket. Lehet élni úgy, hogy évente egyszer sem jut el a Balatonhoz, de biztos jó ez és nem önzőség? A félre tett pénz önmagában kevés, ha nem tudtok folyamatosan mellé tenni.
2019. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Azért is írtam ki kérdést mert az egyik kérésnél ahol kérdezi a kérdező mennyi az az összeg amire gyereket vállalnának a válaszolok????!!!!

Ennyire számítana pl melyik megyében él?

Önzőség hol kezdődik?Nem semmire szeretnénk gyereket vállalni.

Se szülő nyakára.

Azt egyáltalán nem vitatom,hogy egy gyerek sokba van !

Nem vitázni szeretnék de azért bocs utolsó válaszoló de ez nekem meredek egy kicsit,hogy önzőség így gyereket vállalni.

2019. jan. 11. 11:56
 29/33 anonim ***** válasza:

De kérdező miért dühöngsz?

Ez az oldal arra van hogy mindenki leírja a véleményét. Ha neki önzőség akkor nem vállal, neked ez miért fáj? Nem itt kellene önigazolást keresned, hogy milyen tuti 2 minimálbérre gyereket vállalni. Ha te úgy érzed meg tudod oldani, akkor bevállalod, ha meg nem akkor nem. Teljesen mindegy ki hol él, mert mindenki igénye egyedi. Most én hiába írom azt, hogy nekem Xezer FT már pedig KELL a megélhetéshez, ha más valaki ehhez még egy 40 ezret hozzádobna, megint más meg levonna nyugodt szívvel.

A stílusodból nekem az jön le hogy azt várod, mindenki bólogasson.

2019. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Bocs utolsó jogos!
2019. jan. 11. 13:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!