Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ez már? Ne vállaljon...

Milyen ez már? Ne vállaljon több gyereket, ha véletlen nem bírkózik meg mindennel egyedül néha napján?

Figyelt kérdés

Vannak egy gyerekes rokonaim. Valaki mindig ott van segítségnek. Vagy kaját visz, vagy csak elviszi sétálni , hogy anyuka feltakarítson. Az egyik konkrétan állandóan nyafog, hogy gyerek mellett semmi ideje. És szinte megértően habtákban állnak a háza előtt a családtagok szegény segíteni. Ezeket egy közös kapcsolattrató rokon meséli, mélyen együttérezve velük. Nekem ezzel különösebben nincsen semmi bajom. Úgy csinálják ahogy jól esik.

No, nekünk megszületett a 3-dik. Van egy nagycsoportos, egy bölcsis és egy apróság. A nagycsoportos már jár délutáni kézművesre és kezdeti talajtornára. A kis bölcsis zeneoviba heti 2-szer délután. Mindent, de szó szerint mindent megoldunk házon belül. Megy a dolog. Mi ilyenek vagyunk. Fáradtak vagyunk az tény, de úgy gondoltjuk most nem ugraszthatjuk a fáradt mamát mindenért aki még dolgozik. Rásadásul a szomszéd városban lakik.

Adódott, most, hogy a pici lázas lett, apukájuk külföldön épp most újra. Nem vihetem tömegbe a kicsikét. Megkértem egy közeli hozzátartozónkat, elvinné-e az ovist a tornára. Erre ő: "mondtam én, hogy nem fogsz boldogulni 3 gyerekkel". Nem is tudok erre mit mondani, olyan szomorú lettem.

Most ez mi?? :(


2016. márc. 25. 17:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
44%
Rosszindulat. Nem kell vele foglalkozni. Az ilyen ember saját magát járatja le. Egyszer majd ő fog hozzád segítségért fordulni, aztán koppan.
2016. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%
De attól biztos nem vagy szomorú, hogy ilyen megvetően, lenézően írsz az egy gyerekes ismerőseidről. Az igazság az, hogy sem te, sem az egy gyerekes ismerőseid nem tudjátok segítség nélkül megoldani, csak te a hátuk mögött beszéled ki őket, a közeli hozzátartozód meg megmondta az arcodba.
2016. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%
Ott a pont 2-es válaszoló!
2016. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
38%
Ez konkrétan k.cs.gség. Nincs az oviban valaki ismerős szülő, aki szintén hordja a gyerekét tornára? A barátnőmnek 4 gyereke van, mindegyik szanaszét (ovi, iskola, gimi), különórák, edzések stb., ők is így oldják meg, kölcsönösségi alapon.
2016. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
26%
Tudod, kettes, én is csak szánakozni tudok azokon, akiknek egyszem gyerek megoldhatatlan problémát jelent.:D
2016. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
39%
Jaj ne izgasd magad!!nekem is van ismerosom akinek 2gyerek melle kell a folyamatos segitseg,en a 3al nyakamba veszem a varost es elsetalok a masik vegebe,bevasarlok es hazajovok.termeszetesen nalunk is van olyan h anyum besegit,de szerintem ez tok normalis!!!a csalad azert csalad hogy osszetartson es ott segitsen a masiknak ahol tud.persze mindenki igyekszik megoldani a maga eletet de utalom ezt a mai hozzaallast hogy "magadnak szulted old meg!" ez hulyeseg!!!mindenkinek szuksege van vagy lesz segitsegre ha maskor nem,idos koraban es ez normalis!
2016. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
34%

volt itt nemrég egy kérdező, akinek bűntudata volt, hogy nem tudja egyedül ellátni a teljes háztartást meg a gyereket is. pár kivételtől eltekintve a férjét senki sem említette, csak azt, hogy hogyan tudná jobban beosztani az idejét, mert ők egyedül is képesek voltak rá, bla bla.


na, szóval az emberek ilyen szemetek.:)

2016. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%

Nézd kérdező, én azt gondolom, hogy neked igazad van abban, hogy igen is, neked 3 gyerek mellett, függetlenül attól, hogy önszántadból vállaltad, bármikor szükséged lehet segítségre, de ne hidd azt, hogy azért, mert valakinek csak 1 gyereke van, akkor neki egyáltalán nincs szüksége segítségre.

Szerintem, ha 1 hétig elcserélnénk a te 3 gyerekedet, az én 1 gyerekemre, 1 hét után rájönnél, hogy ja, az én 1 gyerekemmel se könnyebb, mint neked 3 gyerekkel.:)

Meg aztán nekünk csak 1 van, viszont alapból ott kezdődik a dolog, hogy szülés után nekem komoly egészségügyi problémám volt, alig volt 2-3 hónapos a kisfiunk, másból sem állt sajnos az a 2 hónap, hogy engem a férjem rendszeresen kórházba hordott, műtöttek is. Hiába csak egy gyerekünk volt, kellett a segítség.

Aztán jelenleg már óvodás a kisfiunk, de a férjem reggel 6 körül jár dolgozni, én fél 7-kor, a férjem sokszor volt, hogy 4 után ért haza, én rendszeresen fél 6 körül érek haza este, szóval nálunk ahhoz is segítség kell, hogy legyen valaki, aki el tudja vinni a gyerekünket az oviba (mert az nálunk 7-kor nyit), illetve valaki elhozza.

Szóval abban viszont nincs igazad, hogy azt gondolod, hogy akinek csak 1 van, annak egyáltalán ne lehetne szüksége segítségre.

Én azt gondolom, hogy nem ismerjük egymást, egymás helyzetét, egymás gyerekeit, így soha ne mondjuk egymásról bármilyen negatív véleményt, amíg nem látunk bele a mindennapjaiba, hogy azok kinél hogy állnak össze.

2016. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Az egy gyerekes rokonaimat azért emeltem ki (konkrétan azt a kettőt), hogy éreztessem miért is esett a rokontól rosszul ez a hozzászólás.

Hát nem is fogok többet segítséget kérni tőle az biztos.

2016. márc. 25. 18:13
 10/32 anonim ***** válasza:
91%

Bennem is kettős érzések vannak....irántad.Egyrészt nagyon lesajnáló,lekezelő,Magadat piedesztálra állító embernek tartalak.A másik oldalon-mint szintén 3 gyerekes-megértelek,hogy sz*rul esett a beszólás,és tetszik,vagy nem,vannak olyan szituk,amikor egész egyszerűen nem lehet megoldani segítség nélkül.Az én Férjem is sokat dolgozik külföldön,vagy vidéken,én intézem az itthoni dolgokat.Elég talpraesett vagyok,mégis pl. ezen a héten szükségem volt Apósom segítségére-konkrétan a középső,7 éves gyereket elvitték szerda este(amint elkezdődött a tavaszi szünet)-mert a húsvéti előkészületeket,bevásárlást,nagytakarítást stb. nehezen koordináltam volna a 3 gyerekkel.DE!Annak ellenére,hogy furcsának találom,hogy más egy gyerekkel is nehezen bír,úgy vagyok vele,nem vagyunk egyformák.Nekem is van közeli ismerősöm,ahol szinte naponta ott van a lány anyukája,vagy apukája,hogy segítsen!Már nem kicsi a gyerek-elsős-de időközben született még 1,és most is nagyon sokat segítenek.Ez az első gyereknél a kórházból hazameneteltől így volt.

Halkan jegyzem meg,ha Neked ezzel nem lenne semmi bajod,nem így kezdted volna a mondandódat....

2016. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!