Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két minimálbérből élő pár már...

Két minimálbérből élő pár már ne is vállaljon gyereket?

Figyelt kérdés

Nem nagyvárosról van szó.

Nincs hitel.



2019. jan. 8. 11:40
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdező! Én Nyugat-Mo.-n élek,a férjem a garantált bérminimumot kapja+ha hétvégén is dolgoznia kell,akkor vmivel többet. Én is azt kapom,de egy maszek kisboltban dolgozom,ahol a nyári időszakot kivéve általában csak 6 órára vagyok bejelentve. Soha nem azt a bért kapom,ami a bérlapon van,hanem ahány órát bevállalok. Így télen kevesebb,nyáron több a fizum. De kb úgy jön ki 1 évre,mint a papírforma.

Idén lesz 4 éve,h lakast vettünk,volt annyi megtakarításunk,amit önerőnek felhasználtunk a hitelhez,szóval van hitelünk. Ha megengeded,írok számokat. Mielőtt terhes lettem,6 órára voltam bejelentve,aztán tavasztól 8 órára. Így a csedem 75ezer volt,most a gyedem 65ezer+a férjem fizetése. A kötelező kiadások kb havi 90 ezer. Általányt fizetünk mindenből,h a végszámlák ne legyenek magasak. A fiam ruháit a Pepcoban veszem,vagy a tescoban,cipőből viszont inkább drágábbat. Saját magunkat nézve sokmindenről lemondunk,de amúgy sem szoktunk évente új cipőt vagy kabátot venni. Első most a gyerek. Sokáig tápszeres volt,de már nem kell neki,így kb 10 ezerrel több marad. A gyógyszerek is drágák,bár szerencsére nem beteges a fiam.

Amivel még spórolni próbálunk,h a fiamnak van egy megtakarításos biztosítása,ezt a családi pótlék fedezi,így már neki spórolunk. A másik,h a családi adókedvezményt évente egy összegben igényeljük vissza. Ha minden hónapban megkapnánk,akkor elfogyna.A baba születése előtt apránként vettünk meg mindent,volt amit úgy kaptunk használtan,mint pl a kiságy vagy a babakocsi.

Bocs,h hosszúra sikerült,remélem,tudtam segíteni! Szép napot!

Ja,és ne a pénz miatt vállalj vagy ne vállalj babát. Én azt mondom,h hajrá☺

2019. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtam, hogy bizonyos anyagi keret alatt önzőség a gyerekvállalás. Ne haragudj nem szerettelek volna megbántani.


Én magam is gyermeket szeretnék és sokszor elgondolkozunk a férjemmel, hogy egyébként milyen önzők vagyunk, hogy ebbe a mai világba vállalunk gyereket. Százszor nehezebb élete lesz mint nekünk úgyhogy ebből a szempontból igenis önzők vagyunk csak van egy ösztönünk ami ezt felülírja. :)


Nálam vannak határok, hogy mibe meddig, mikor mennék bele. Pl.: 35 éves korom után fogadnék csak örökbe, de akkor egyedülállóként is; 40 fölött nem szülnék; kicsi a házunk így "csak" 2 gyereket tudunk vállalni (pedig szívesen lennék nagycsaládos); elvetetném a magzatot, ha fejlődési rendellenessége lenne és nálam nem jöhetne szóba a babatervezés akkor sem, ha "csak" ennyi fizetésünk lenne, mert az kemény nélkülözéssel járna mindenki számára.


Én így gondolkozok, te másképp! Egyébként sem itt fogod eldönteni!:)

2019. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

32-es

35 évesen voltam utoljára a meddőségi intézetben.Kb.6 évig küzdöttünk saját babáért.Így én azért is éreztem egy kicsit meredeknek az önzőséget bár tény ezért is tettem fel az eredeti kérdést.

Még jó ideig nem is aktuális.

Én is így gondolkodom ahogy te.

Köszönöm még egyszer a válaszokat.

2019. jan. 15. 08:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!