Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok anyukát miért zavarja...

Sok anyukát miért zavarja ennyire, hogy nincs napirend?

Figyelt kérdés

Még nincs babám, csak tervezzük, de sokat jövök fel ide (is) olvasgatni.

És azt látom, hogy sokaknak nagyon fontos a napirend kialakítása?

Én tudom már most, hogy ez engem nem fog zavarni. Mindent úgy szeretnék csinálni, ahogy a babának a legjobb, És szerintem ez csak az anyukának fontos hogy minden, ha nem is percre pontosan, de közel azonos időben legyen. De miért? Megnyugvás, vagy rendszer az amúgy óriási káoszban? Valaki tud erre nekem felelni?



2019. jan. 15. 11:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
85%
ma 13:21-es: érdekelne, hogy hogy jársz dolgozni illetve a gyerekek óvodába/iskolába napirend nélkül!
2019. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#9 egyetértek.

Nem azt jelenti a napirend, mint a sorkatonaságnál.

Nincs időponthoz kötve, de a sorrend szinte mindig ugyanaz.

Kivételek persze vannak.

Ébredés, mosdó, reggeli, ovi\játék, tízórai, alvás (a kicsi), ebéd, haza az oviból, csendespihenő, uzsi, játék, vacsi, fürdés, mese, alvás.

Nálunk kb. ilyen a hétköznapi rutin. Van ami fix időhöz van kötve, a többi rugalmas.

A hétvégén nincs ilyen, mert kirándulunk, rokonokhoz megyünk stb. Szóval eleve mindig mást csinálunk.

2019. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%
Babáknál nem időhöz kötött az napirend.Tehát nem az van, hogy reggel pontban 5-kor kelés,evés aztán 7-kor alvás stb..stb.Csak a dolgok egymás után következése a lényeg.Nálunk most pld reggel felkel,eszik és játszunk fél-egy órát,utána elmegyünk a pékségben, ahogy már azt is megszokta, hogy este eszünk,fürdünk és pici játék után fogat mosunk és alszunk.Tudja mire számíthat adott dolog után.(1 éves múlt).De pld az, hogy napközben mikor mennyit alszik az változik és nyilván ő igazítja, mert nem tudom elaltatni, ha nem álmos.Illetve nem keltem fel akkor sem ha épp többet alszik mint szokott.Folyamatos változás az egész napirend az újszülött kortól totyogó koráig, meg gondolom még egy jó darabig az lesz :)
2019. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nyilván nem úgy kell csinálni hogy minden nap percre pontosan ugyanabban az időpontban csinálsz mindent, de a babáknak és a kicsiknek mindenképp jobb és biztonságot ad, hogy tudják mi után mi következik.

Viccen kívül, még a benti macskát is napirendre szoktattuk, este 10-től reggel 7ig alvás van és nem jön hajnal 5-kor kajáért nyávogni :-)

Exem gyerekeinek nem volt napirendjük soha, vmikor feküdtek, délután 5-kor még a legtöbbször nem ebédeltek - és ez folyamatosan csak problémákat szült.

2019. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!