Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jó gyereket vállani?

Miért jó gyereket vállani?

Figyelt kérdés

Szerintem a gyerek vállalás hatalmas lemondás, szenvedés, és nyűg.

Nem is igazán értem miért okoz ez bárkinek is örömöt.

A gyerek sír, visít, nyűgös, állandóan kérdez, csak a gond van vele.

El se lehet menni nyaralni, igazán pihenni.

Úgy gondolom, legtöbb esetben csak hátráltatja az embereket, mintsem örömet okoz.

Nagyon sokan saját bevallásuk szerint megbánták hogy vállalták, de már visszacsinálni nem lehet. Szerintem ez kétségbeejtő.

Mi a jó abban, hogy orvoshoz kell járkálni, iskoláztatni.

Valakiről 0-24-ben gondoskodni, mert ha valaki jó szülő az így tesz.

Nincs saját élete az embernek ilyenkor.

Valaki másért él.

Miért nem éli a saját életét boldogan, gyerek nélkül? Miért gondolja bárki is hogy ettől jobb lesz neki?

Nem mellesleg a pénz... rengeteg pénzbe kerül, ha tényleg el akarja látni a szülő. Ne szenvedjen semmiben hiányt.

Őszintén, van aki ha lehetne, visszacsinálná hogy gyereke lett?

Semmi szépet nem látok egy vonyító hisztis akaratos gyerekben. Márpedig mind olyan, a leg jólneveltebb is. Mert gyerek.



2019. febr. 4. 14:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%

Oké, tegyük félre az érzelmi szempontokat. Racionálisan sincs igazad. A gyerek a legjobb, leggazdagabban megtérülő hosszú távú befektetés, egyéni és társadalmi szinten egyaránt.

Ki fog pelenkázni, hozni-vinni, tornáztatni, amikor öreg leszel? Ki fog neked enni adni, ha már nem tudod magad eltartani? Az állam fizeti, igen, a gyerekeid által megkeresett pénzből. De a pénz csak egy dolog, ott is kell legyen valaki, egy fiatal, valakinek a gyereke, aki gondodat viseli.

Gyerekek nélkül társadalmi szinten nincs boldog nyugdíjaskor, nincs virágzó gazdaság, nincs rendvédelem, nincs jólét, nincs biztonság, nincs semmi. Ehhez mind erős fiatalok kellenek majd akkor, amikor te vén trottyos leszel. Ha most meghozod a gyereknevelés áldozatát, akkor ezek között ott lesznek a te gyerekeid is, akik számára mindig te leszel az első. Ha nem nevelsz gyerekeket, akkor majd mások gyerekei fognak eltartani, akiknek te mindig csak "egy nyugdíjas" leszel, nem pedig "Apa" és "Anya".

2019. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11%
Pont ma kérdeztem a párom h az egyedülálló 40-es gyerektelen kolleganoje nem depresszios-e...Nem tudom hogy jutott eszembe. De számomra elképzelhetetlen h vki boldog lehet gyerek nélkül. Én minden áron akartam, örökbe is fogadtam volna. Érdekes h vannak nők akik ennyire híján vannak az anyai ösztönnek, de szerencsere nem kötelező szülni.
2019. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
20%
És Igen ahogy többen írjak, ez olyan szeretet, amit a gyereked iránt érzel..olyan mint a szerelem csak az idővel nem csitul, hanem nő. :)
2019. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%
Alapvető emberi ösztön a faj és önfenntartás. Egy bizonyos korban már mindenki vágyik gyerekre, 30 körül már a férfiak is meg tudnak ám őrülni, ha nincs gyerekük, több válást láttam emiatt.
2019. febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a kérdezővel értek egyet, ezért nem is vállalok be egy gyereket sem. És teljes az életem így is, tökéletesen boldog vagyok.
2019. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
69%
Az életed véges. Meg fogsz halni. A gyermek az egyetlen, ami marad utánad. Meg az ő gyerekeid. Így maradnak fenn a génjeid. Hát, ezért vállalnak az emberek gyermeket.
2019. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!