Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közel 50ezer Ft havonta...

Közel 50ezer Ft havonta elegendő egy gyerek felnevelésére, (ebbe minden beletartozik: étel, ital, ruha, a gyerek miatt megnövekedett számlák, stb. ) Vagy ezt ki kellene egészítenem a saját fizetésemből?

Figyelt kérdés
A gyerek hány éves korától kell többet rákölteni? Elég, ha nagyobb lesz, vagy már esetleg iskolás korban lép?
2019. febr. 15. 04:43
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2019. febr. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
91%

Ne felejtsd el a bevétel kiesést az anya részéről!

A fiam teljesen normál gyerek, anyatejes volt, most 3 éves, óvodás. Elvileg. Gyakorlatilag egy hónapban 2-3 hetet itthon van. Ebben a hónapban a gyógyszerei, kezelési ktsg 24eft eddig. El se tudok menni dolgozni, mert ennyit nem lehetünk összesen tpe-en, szabin az apjával együtt sem, amennyit ő hianyzik... Szóval egy fizu. Pont azon gondolkoztam, h mikor még osszejottunk, akkor a kettőnk fizuja volt annyi, mint most egyedül neki és mégis elmegy az utolsó forintig, pedig már albit se kell fizetni mint anno... És ráadásul nem költünk felesleges dolgokra. Nagyon nem! Sokszor mondom magamban h ez is de jó lenne, az ie de jó lenne.. De kar h nem vehetem meg... Szoval elmegy annyi.Tobb zöldség, gyumolcs, fűtés a masik szobaba is valakinek, ruha(gyorsan nőnek az elején) tapszer ha nem anyatejes(az iszonyat sokba kerulhet az anyatejhez képest) gyógyszerek (hasfajas), nem is beszelve babakocsi v hordozó, kisagy,még ha olcson is veszi az ember, 1-2 jatek meg ha nem is vesz meg mindent az ember, pelenka 2 evig... Es a legfontosabb ugye a bevetel kieses!

2019. febr. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is akkor elég, ha egészséges, mindenből használtat veszel, és nem fogtok programokra meg különórákra járni. Sokan élnek így nagyon kicentizve, számolgatva, és ettől még élhetnek szépen és szeretetben, de nagy bizonytalanság, ha nincs hová nyúlni vészhelyzet esetén (tápszer, szemüveg, fogszabályzó... vagy pláne munkanélküliség vagy tartós betegség) és nem tudnak tartalékot képezni. Az élet nem ennyire tervezhető sajnos, hogy mikor mennyi fog kerülni az a gyerek. Két éves kor utánra annyit számolj, mint magadra tennéd, ha ugyanaz lesz az "életstílusotok", de már előtte sem árt félrerakni, ha nagyobb korában szeretnéd támogatni az életkezdésben.
2019. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
53%

nem,elég .már kezdésnek sem.

ha csak nem troll vagy és kamu kérdés ,

nem dolgoztok? vagy hogy hogy csak ennyi tudtok rászánni.

2019. febr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
62%
Jellemzően többe kerül, mint 50.
2019. febr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
76%

Nevetséges.


Mi ingyen étkezést kapunk az oviban, de ha jól tudom, havonta olyan 7 ezer az 5x étkezés.


Nem kell pelusra költeni azt a havi 10et popsitörlővel, a ruhái 2 évig jók, mind zarás vagy benettonból van(esetleg egy két darab máshonnan), cipője minden évszakra 1, plusz gumicsizma, ami béléssel hótaposó, mind minimum ddstepes, de van ecco cipője is.


Hetente 2x viszem játszóházba, az napi 2000 ft, ilyenkor megeszik valamit kemény 500ftért(általában két hotdogot és egy vizet)


Szoktunk kirándulni és uszodába járni, alkalmanként nagyon max 5ezer megy rá nassolással.


Nem tömöm gyógyszerekkel, orrcseppet, hurutoldót és vészhelyzetre láz-fájdalom csillapító van itthon, na meg normaflore, mást nem szokott kapni, 2 éve nem kellett neki antibiotikum, bár gyakran náthás az ovi miatt.


Járt fejlesztésre is, most logopédus egy félévre 50ezer, de ha elégedett lennék az államival, akkor ezt se kellene ráköltenem.


Jövőre muszáj lesz úszásra járnia az ovival, de ez is ingyen van.


Szeretném, ha tanulna valamilyen hangszeren, de ehhez még épp 5 évesen kicsi.


Van trambulinunk, egyszeri kiadás, nemrég vettem a neten 20ezerért egy 244cmeset, amit még én is használhatok.


Ha ezeket leosztod, bőven alatta vagy a dolognak.


A gyerekem lány, átlag magas, átlag súlyú és tele van holmikkal a szekrénye. Én is kb 50et költök, de csak mert megtehetem, a szobája zsúfolásig van minden vacakkal a világítós tollkészleten az illatos gyurmán át a csillivilli hajcsatokig.


Egyedül a cipőkre sajnálom mostanában a pénzt, mert régen a tavaszi cipője jó volt ősszel is meg a bölcsiben is, most meg már minden évszakra kell egy neki, és ezeken kívül veszek egy ovisat is, amit elnyűhet, de ez már csak az én extra igényem.


Bútorokat egyszer veszed meg és az jó tini koráig, utána 10 évesen kaphat nagylány szobát, legalábbis nálunk így van. Pl a kiságya átalakítva most kanapé a szobájában, de senki sem mondaná meg, hogy kiságy volt.


Szerintem sulitól kerül majd többe, ott lesz osztálykirándulás, gyakran mennek osztállyal is ide-oda, barátokkal is elmászkál és majd terhelhetőbb lesz több különórára.

2019. febr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
72%

Nem! Szerencsére mi jól álltunk mikor gyereket vállaltunk, sose számolgattam ki , mennyit költök külön a gyerekre, de nevelőszülő lettem és az ellátmány a gyerekre 40 ezer ft és soha, egy hónapban sem jött ki ez alatt az ellátása, hanem bőven felette ( azért tudom, mert számlákkal igazolandó , mire költöttünk)

Csecsemőkorban tápszer ,pelenka, higiéniai eszközök (popsikrémtől kezdve fürdető, törlő stb.)

Jó esetben nem érzékeny semmire, nem beteges. Mert ha igen, akkor szorozd be kettővel, plusz havi 5-6 ezer gyógyszerköltséget adjunk hozzá.

Reméljük nem kell fejlesztésre hordani (ami maga a torna nálunk ingyenes de oda is kell jutni -benzin költség stb) illetve ha bármiplusz kell (dévény, tsmt akármi) annak komoly díja van alkalmanként 5-6 stb ezer (határ a csillagos ég).

Ki meri azt megkockáztatni hogy anyagi okokból nem viszem fejleszteni már kis korában, hátha később bepótolhatatlan lesz?

Pici korában még a ruha esetleg olcsó lehet hiszen turiban kilósan ki lehet fogni jókat (persze ha olyan városban élsz ahol van ilyesmi, nálunk két darab darabáras turi van, marha drágán)

Aztán ovi korától jönnek/jöhetnek plusz foglalkozások, nem katasztrófa persze ha nem jár, de azért egy kettőre nem árt. Nálunk az uszi nem ingyenes, 15 ezer ft félévre. És megint csak a betegeskedés , oviban nagyon jellemző. (gyógyszerek)

Meg a csoport pénz meg a tappancs újság meg az irodaszerek stb.

Iskoláról meg már nem is beszélek, amikor a fiam 2 havonta teszi tönkre a cipőit, kinövi stb. Neki egy pulcsi, nadrág, farmer már nem 590 ft mint egy babának...

A kajáról nem beszélek, iszonyú mennyit tud rendes főtt ételből is megenni akár egy 8-9 éves is, ha olyan. (én fiaim vékonyak de tudnak enni)


Szóval szerintem nem, nem elég 50 ezer ft. Nagyjából semmilyen életkorban.

Max ha nagyon alap szinten akar élni és gyereket nevelni vki (épphogy ne haljanak éhen de soa sehova ne járjanak, és más ruháit hordja pl)

2019. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
71%
Mivel nem minden hónapban kell azért sem új cipő, sem új ruha (hacsak nem mindig éppen mm-re akkora ruhákat veszel, ami pont jó a gyerekre), és bútor meg pláne nem kell folyamatosan új, így elég jó darabig. De. Ha bölcsis-ovis korában bejön egy elhúzódó betegség, mint pl. most az én gyerekeimnél, akkor csak egy hónapban a patikában ott lehet hagyni ennek legalább a felét, ha magándokihoz kell vinned, akkor azzal együtt ez nem is elég. A gyerek miatt max. a fűtésszámla, ha azelőtt jóval hűvösebbet szoktatok meg.
2019. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen egyet kell értenem az utolsó válaszolóval.

Jön még hozzá a friss gyömölcs, zöldség, vitaminok. 1-2 huzamosan tartó légúti betegség is ktg lehet, 7-8000 ft, majd még erre jönnek a programok, ami nem mindig ingyenesek. Szülinapra-névnapra “vágyálmok” , jó, ha mozog, egy mozgásforma havi díja.


Néha beleolvasok, a fb-on lévő bravúros beosztók csoportjába, és hüledezek szépen csendesen, miket etetnek egyesek a gyerekeikkel, “spórolás” címén. A válozatos, dús étkezés is fontos, de az is, hogy milyen alapanyagokból válogatunk..

A kérdésben szereplő sort nem értem, miszerint “vagy ezt ki kell egészítenem a saját fizetésemből?” Ezt hogy kell érteni?


Szerintem sokan nagyon nem helyesen gondolják, miszerint a szeretet a legfontosabb. A gyerekek az együtt töltött élményekre, emlékekre fognak emlékezni, és kegyetlen lesz az, amikor visszagondolnak, hogy nem jártak sehol, hogy harmadkézből kapott, viseltes ruhákat hordtak, amiért megjegyzéseket kaptak. Nálunk már járt olyan gyerkőc, aki kinyitotta a hűtőt és állt némán, mert ilyet még nem látott, amiben minden van és onnan tudtam, hogy mennyire megviseli ez az állapot egy 8 éves lelkét.


Iskola még akkor is húzós, ha pl a munkáltató ad valamennyit beiskolázásra.

2019. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
84%
Miután van nem kevés, aki gyesre meg a partnere kozmunkajara vállal gyereket, nyilván meg lehet oldani. De nem épp ideális, sőt, kb nyomor szint, úgyhogy ha csak tervben van, akkor inkább ne
2019. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!