Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közel 50ezer Ft havonta...

Közel 50ezer Ft havonta elegendő egy gyerek felnevelésére, (ebbe minden beletartozik: étel, ital, ruha, a gyerek miatt megnövekedett számlák, stb. ) Vagy ezt ki kellene egészítenem a saját fizetésemből?

Figyelt kérdés
A gyerek hány éves korától kell többet rákölteni? Elég, ha nagyobb lesz, vagy már esetleg iskolás korban lép?
2019. febr. 15. 04:43
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
43%

a "nézni kell az akciósat" gagyi kaja helyett normális minőségi szénhidrát, húsféle, mindennap gyümölcs, zöldség,vitamin bizony nem pazarlás, hanem befektetés a későbbi minőségi életbe ! Hogy ne legyen vitaminhiányos, beteg, túlsúlyos, elhízott vagy alultáplált.

A tesco gazdaságos virsli nem ez a kategória ! Bár kétségtelenül marha olcsó.

2019. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
78%

"Inkább menjetek együtt kirándulni, játszani, az ingyen van és maradandó élmény."


A kirándulás nem helyettesíti a gyógytornát, logopédiát és az ortopédcipőt, valamint a szeretet se képes pótolni a laktázenzimet és megbeszélni a tejfehérjével, hogy legyen oly jó ne bántsa a gyereket, mert nem telik spéci kajára.

2019. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
80%

Beteg vagy sérült gyerekkel nyilván más, nagyevővel is.. de ha az ember szoptat 2 évig, a gyereke meg csak simán átlagos evő, tehát megeszik 10 fajta ételt, és beéri az ingyenes fejlesztésekkel, akkor olcsó.


Tudom, mert nekem is van gyerekem.. 10 ezer forint gyógyszerre? most komolyan, mit vesztek ennyiért? A hurutoldó orrcsepp lázcsillapítón kívül, amit félévente egyszer kell megvenni és kb 5000 ft. meg havi 15 ruhára? Kész vicc. Havi 5 ruhára, amiben a cipő is benne van és ezek közül semmi sem turis, mind zarás vagy hmes a cipője meg 3500 as ddstep benti, 1000 ftos tornacipő(erre sajnáltam a pénzt, heti 1 alkalom), 7500as bőr kiscipő átmenetre és egy 10 ezres gumicsizma kivehető béléssel.


overál egy tizes, tavaly is ezt hordta, hervis, és még idén is ezt fogja, ahogy elnézem a méretét.


Nálunk is mindig tele a hűtő, déligyümölcsökön át a tengeri herkentyűkig mindent ismer, de megenni nem hajlandó, és ha eszik is, csak csipeget, de jó súlyban van. Az ovisok nagyrésze ilyen.


Én neogranormonos popsitörlőt vettem mindig, meg pamperst, nincs külön gyereksamponja, se gyerek tusfürdője, se semmi ilyesmije, a bőre alapból kifogástalan volt mindig, ez az általános gyerekeknél.


Én programokra költök, és tárgyakra, hogy mindent ismerjen és természetes legyen neki minden hely és dolog, hogy felnőttként biztonságosan mozogjon a világban és ne akkor tapasztaljon meg alap dolgokat. Természetesen ugyanúgy viszem ingyen hegyetmászni, mint wellnessbe.


Az extra cipőt és érzékenységeket meg a fejlesztéseket és a tápszert ne soroljátok már az átlagos gyerekneveléshez.. 100ból egy ovis eszik sokat.. a többség egy marék ételen él egész nap, hisz folyton ezt látom az oviban, ismerősöknél, nyaraláson bpn.


A különórák meg 5 éves korig nem érintik a kicsiket, hisz olyan picik még, tapsolni és guggolni tanulnak ritmusra az oviban kiscsoportban, mellette balettra iratni, vagy zongorázni tanítani szerintem vicc kategória, kivéve persze, ha valamiben extra kiemelkedő, mondjuk abszolút hallása van.


Amit az ember félretesz az első 5 évben, ráköltheti később.

2019. febr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
68%

Érdemes elgondolkodni, a fene nagy spórolások ide vezetnek:


[link]

2019. febr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó és az mit csináljon, akinek egyszerűen nem telik a drága élelmiszerre, csak az akciós, olcsó vackokra???
2019. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
52%
Az vállaljon egyet, és becsülettel, egészségesen étkezve nevelje fel. De ugye ez nem lehet, mert a csok, a családi meg a franctudja mi kecsegtet, de hiába a több pénz, ha az ételre nem költenek normàlisan.
2019. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ahogy sok olyan élelmiszer van, ami drága, mégis tele van pl. ízfokozóval vagy hús helyett szójával és csak 1% benne a gyümölcs vagy mandula, úgy ha az ember odafigyel, hogy készétel helyett inkább alapanyagokat vegyen vagy egyszerűen több mindent egyen nyersen, az sokszor olcsóbban és egészségesebben jön ki, mint egy reklámozott vagy csak túlcsomagolt márka megfizetése. Akcióból nem csak vackok vannak, hanem pl. közeli lejáratúak. Mindez persze több melóval jár - de az ember szerintem sokszor nem a minőséget fizeti meg, hanem a kényelmet vagy a dizájnt. (Írom ezt időhiányos lustaként :)) Hasonló példaként van egy barátnőm, aki rákattant a turkálásra, és már az egész család max. 500 Ft-os 100% selyem pizsamát meg gyapjúpulóvert hord :) és igazából ez mennyivel ésszerűbb és trendin környezetvédőbb is, mint a H&M-ből az akciósan és ingyen házhoz szállítva is drágább akárhány százalék bangladesi poliészter meg akril, ami majd minden második gyereken visszaköszön. Az ember, ha megteheti, hozzászokik ahhoz a kényelemhez, hogy csak azt vegye le a polcról, ami az orra előtt van, de nem így kéne. És hát annak pláne nem "luxus" hülyeségekre kellene költenie, akinek nem telik rá, de jellemzően a szegényebb és iskolázatlanabb réteg mindig az, akit könnyebb takaróhosszon túli fogyasztásra csábítani (tisztelet a kivételnek), mint pl. cigi, energiaital meg meki meg mittudomén hetente új manikűr... mert az jár és legalább közben úgy érezhetik, hogy megtehetik, mint a reklámban.
2019. febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!