Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közel 50ezer Ft havonta...

Közel 50ezer Ft havonta elegendő egy gyerek felnevelésére, (ebbe minden beletartozik: étel, ital, ruha, a gyerek miatt megnövekedett számlák, stb. ) Vagy ezt ki kellene egészítenem a saját fizetésemből?

Figyelt kérdés
A gyerek hány éves korától kell többet rákölteni? Elég, ha nagyobb lesz, vagy már esetleg iskolás korban lép?
2019. febr. 15. 04:43
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
63%

"A gyerek miatt max. a fűtésszámla, ha azelőtt jóval hűvösebbet szoktatok meg."


Inkább a víz. Legalábbis nálunk az emelkedett a duplájára. Már egy gyerekkel is kétszer annyi mosás, plusz a pancsolások. ;)

2019. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem babával elég, ha egészséges kisgyerekkel nem tudom. Lányom 4 hónapos, kB. így költünk rá:

Tápszer kB. 10.000/hó (ha anyatejes, akkor ez 0ft)

Pelenka: kB. 6.000/hó

Popsitörlő: 2.000/hó

Ruha: kB. 15.000/hó (ezt sokkal olcsóbban is ki lehetne hozni)


Ez így 32.000ft állandó kiadás. Ehhez jönnek az oltások (rota 2x17.000), babafürdető, popsikrém de ezek sokáig kitartanak. Mi előre meg vettünk mindent, neki, ruhákat is vásárolok előre leárazásakkor, így mi beleférünk. Ha mindig félreteszitek, ami mégmaradt az 50.000-ből akkor szerintem ki lehet hozni.

Nyilván, ha már nagyobb lesz, akkor nem biztos.

2019. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
83%

Mi jól állunk anyagilag és nem számoltam ki,de leírok egy húzósabbnak mondott hónapot.

Szeptember: iskolakezdés szülőin 10.000ft

Étkezés 15.000

Téli kabát 10.000 (biztos lehet olcsóbban is)

A bakancsot ki is hagyjuk,mert ripsz-ropsz itt a tél. Csizma ,torna cipő,benti cipő

10.000ft tanszerekre

És ha lebetegszik 10.000ft

Vannak kirándulások,amik nem kötelező,de mindenki megy.

A kisebbik gyerekre a kiadás,aki ovis.

Étkezés ingyenes.

Kinti-,bent-,torna cipő,gumicsizma. (Tavasszal muszáj volt venni egy bakancsot. Őszre nem volt jó)


Mindkét gyereknek kellett extra foglalkozás,amit kénytelenek voltunk zsebből fizetni,mert nem kapták meg államilag.


Iskola előtt fejlesztés: 3500/alkalom

Gyógytorna: 3500/alkalom

Dévény 4000/alkalom

2019. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
74%
Rengeteg dologtól függ, de főleg a te szemléletedtől és az időről, amit rá tudsz mellette fordítani. Pl a mosható pelenka olcsó, de rendszeresen mosni kell. Vannak ingyenes programok, de még kell keresni, utazni kell érte. Lehet hívni szoptatási tanácsadót, választani a tápszert, vagy heteket szánni arra, hogy utánaolvass a szoptatás nak, hogy ne kelljen segítség. Lehet keresni használt bútort, játékot, ruhát, vagy megvenni a bababoltosat stb. Nekünk bőven elég az 50,de számítani kell rá, hogy bármikor közbejöhet akármi - betegség, munkahelyen elvesztése, baleset stb. Tartalék nélkül vakmerő dolog belevágni.
2019. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem vagyok troll, a kérdést egy másik ihlette. A nagycsaládosok szuper kedvezményeit ecsetelték többen, hasonló habzó szájjal, mint itt- közölve, annyi pénzt kapnak, hogy abból fel lehet nevelni a gyereket. Az adókedvezmény 33000 Ft, a csp 16000, ez összesen 49000.


A férjem 460000-et kap, a családi 48ezer, én félállásban dolgozom, mert szeretném, ha idő jutna a gyerekeinkre is, így 140ezret kapok kézhez. Évenként 2x a vállalkozásból is van nagyobb bevétel (milliós nagyságrendű), de ez sosem fix összegű. Így alapból 130000 az egy főre jutó összeg.

Két gyerek esetében 140 ezer között lenne, míg ha megállunk 1 gyereknél, akkor 170ezer jutna fejenként. Sőt, több, mert akkor nem kellene félállásban dolgoznom.


Mi vállaltuk, nekünk így jó, de kérem, mindenki gondolja végig, mennyi lenne az 1 főre jutó, ha több gyereket vállaltak volna.


Köszönöm a megerősítést, hogy a nagycsaládosoknak jutó kedvezményből nem lehet gyereket nevelni.

2019. febr. 15. 12:34
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Nézd mindent lehet, csak nem mindegy hogy.


Aki eleve kedvezményre szül, annak minden mindegy. Hány ilyet ismerek. Rongyokban járatja a gyerekeit, ő meg dámáskodik.


Aki viszont normális az maximum megörül a plusz segítségnek, de sosem ezzel kalkulált.

2019. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
36%
Nem jól számolsz ám: a családi adókedvezmény a nagycsaládosoknál GYEREKENKÉNT 33 EZER, és a csp is GYEREKENKÉNT 16 ezer.
2019. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Belinkelnéd a kérdést?


Érdekelne az ottani diskurzus. Aktuális téma jelenleg.

2019. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy lehet belőle gyereket neveleni, én is felneveltem hármat, akik ráadásul még a családi kedvezmény előtt születtek, tehát eleinte nem is volt. Mégis felneveltük őket, hitelmentes házunk van. Nem, nem keresünk milliókat, sosem kerestünk. Még annyit sem, mint a te férjed most. Sőt: volt időszak, amikor az én egyszál GYED-emből éltünk öten, mert a párom munkanélkül maradt. Tény: nem most volt, hanem 15 évvel ezelőtt. De azért akkor sem volt sok 83 ezer forint + csp (már nem emlékszem, hogy akkor az mennyi volt). Okosan kell élni és beosztani a pénzt, ennyi a titok.
2019. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a fele összeget se költöm egyik lányomra sem, pedig a kicsi még pelenkás.

Ruhákat turiból olcsón lehet venni, ételből is nézni kell az akciósat.

Igaz persze mi 4-en élünk albérletben kb. 200 ezer forintból, így eleve nem is jutna 50 ezer 1 főre.

Elhűlve olvasgattam, hogy sokan még ettől is többet költenek havonta a gyerekre. Szerintem ez pazarlás.

Nem ettől lesztek jó szülők. Inkább menjetek együtt kirándulni, játszani, az ingyen van és maradandó élmény.

2019. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!