Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ideális kor a gyermekvállalásr...

Ideális kor a gyermekvállalásra? Hány évesen álltál rá készen, mikor vállaltál? Jó döntés volt?

Figyelt kérdés

Esetleg intervallumban is kifejezhetitek. Előre is köszönöm, egy kis közvélemény kutatás.


(Ha még nincs gyereked, mikor szeretnél?)



2019. febr. 20. 08:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
65%
27-28 évesen nagyon nem akartam még gyereket, a gondolattól is kiborultam hogy lekössem magam. Aztán 30 voltam mikor jött hogy akarok....31 évesen szültem az elsőt, 35 a masodikat, mindkettőt nagyon vartam. En eddigre ertem meg az anyaságra lelkileg, jó volt igy.
2019. febr. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
63%

En mindig szerettem volna gyereket, de 30 alatt a gondolattol is rosszul voltam, nem alltam még készen. Parom sem. 30 utan ugy voltam nem baj, ha becsuszik, de lehetoleg még ne legyen. Aztan most 35 hetes vagyok, 37 evesen. Mindig keson ero tipus voltam. De ugy erzem kicsit azert kezdhettuk volna korabban a projektet, miutan hazakoltoztunk külföldrol, 34 evesen. Jó lenne majd meg 1 gyerek 40 alatt, esetleg egy 3.is,de az mar ajandek lenne :)

Mindenkinek mas az idealis kor.

2019. febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
83%
Mindenkinek az amikor megérik rá és vágyik arra, hogy legyen.30 éves kor fölött jöttek a gyerekek nálunk.Előtte elképzelni se tudtam, hogy majd lesznek.
2019. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
78%

8-as! Azért, mert ez a “gyerekvállalás, nevelés” topik!!!!! Nyilván nem feltételezi senki, hogy olyanok is nézik akik soha nem akarnak gyereket.

De ezek szerint mégis itt okoskodnak...

Én sem nézem az ezotéria topikot, mert nem érint és nem érdekel!

Semmi baj azzal ha valaki nem szeretne gyereket, de akkor egyértelmű, hogy ez a kérdés nem is neki szól!!!!

2019. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
80%
13 éves koromtól tudtam, hogy sok gyereket szeretnék és 30 után már nem akarok szülni. Annyi “kikötésem” volt, h mindenképpen házasként terveztem, számomra így kerek a dolog. 18 voltam, amikor összejöttünk, 20, amikor összeházasodtunk, innentől jöhetett a baba. Az elsőre sokat vártunk, 26 voltam, amikor született, most 30 vagyok, a negyedikkel a pocakban. 😊
2019. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
63%
Első vagyok. Azt írtam jelenleg nem hiányzik, nem azt hogy sose akarok. 26 évesen nem vágyom rá. Ennyit írtam.
2019. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
41%

Mindig úgy képzeltem hogy 24 éves korom körül szeretnék, inkább fiatalon.

Most 26 vagyok és nagyon korainak érezném.

Van munkám (de nem álom), vettünk lakást, nemsokára házasodunk, szóval a körülmények adottak lennének végülis, de az érzés nincs meg még(?).

2019. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
A többség válasza alapján azt látom sokan 30. - dik év körül vállalnak gyermeket. A kérdésem apropója az volt, hogy valamelyik nap láttam egy olyan kérdést, ami a köré a kijelentés köré épült, hogy minden magyar már 22-25 évesen szül.
2019. febr. 20. 10:36
 19/33 anonim ***** válasza:
75%

27 évesen már semmit sem szerettem volna jobban, mint anyává válni, így akkorra már biztosan 'megértem' rá.

De a gyermekáldásra még további 7 évet kellett várnunk, mert időközben kiderült, meddő vagyok, csak mesterséges úton tudok teherbeesni.

A döntés alapvetően jó lett volna, csak sajnos az élet közbeszólt...

2019. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
75%

Évek óta 27-28 éves kor az átlag (ksh szerint) úgyhogy ez a releváns adat :) Nem az itteni válaszolók.


Az én első gyermekem 25 éves koromban született. Nem bánom, de igazából ráértünk volna még. Mivel 22 éves korom óta nőgyógyászokhoz járkáltam, mivel nem volt peteérésem, a ciklusom összevissza volt, 45-50 napos ciklusok sem voltak ritkák - ezért arra számítottunk, nehéz dolgunk lesz, és akár éveket is várhatunk.

Ennek örömére első éles hónapban sikerült a fiam.

És utána a második és harmadik gyerekünk is rögtön összejött, ahogy úgy döntöttünk, jöhetnek. ( ez 29 és 31 éves koromban volt).

Egyébként meg az ember véleménye és előre elképzelt dolgai folyamatosan változnak.

Én pl. 20 évesen a 40 éveseket öregnek láttam, és úgy gondoltam, 35-40 felé pláne afelett tök hülyeség szülni , gyereket vállalni. Most pedig látom a korosztályomat és nagyon sokan 35-37-38 évesen várják az első babát.

Fittek, frissek, egyáltalán nem mondhatók öregnek :)

Én se érzem magam annak, ha lehetne, még vállalnék most is babát ( de hármat tudunk biztonságosan eltartani)

2019. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!