Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ideális kor a gyermekvállalásr...

Ideális kor a gyermekvállalásra? Hány évesen álltál rá készen, mikor vállaltál? Jó döntés volt?

Figyelt kérdés

Esetleg intervallumban is kifejezhetitek. Előre is köszönöm, egy kis közvélemény kutatás.


(Ha még nincs gyereked, mikor szeretnél?)



2019. febr. 20. 08:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
66%
26evesen szültem az elsőt, most 31vsgyok és várom a másodikat. Elsőnél semmi bajom nem volt, na most sokkal nehezebben viselem, pedig még az elejen vagyok. Dokim azt mondta milyen fiatalon szültem az elsőt. Mármint azt mondta ideális korban, csak manapság jóval idősebbek az anyák.
2019. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
25%

A statisztika szerint 27-28 éves korban vállalnak első gyereket manapság a magyar nők (közül, akik vállanak :) ).

Biológiailag tudtommal 20-25 év között lenne ideális.

Egzisztenciálisan - ha egyáltalán van olyan, hogy az ember lánya elégedett - minimum akkor, amikor már kap Gyedet és visszavárja egy munkahely, de sokak álláspontja szerint "magadnak szülj", szóval akkor, ha válás/szakítás esetén egyedül is el tudnád tartani. Ez ugye attól is függ, hogy mennyi ideig jársz iskolába (ami nagy különbséget jelenthet), és van-e hol többen laknotok (ez itthon sokszor azt jelenti, hogy a leendő nagyszülőktől mennyi támogatást kaptál vagy van-e olyan biztosan fizethető és akkora az albérlet).

És akkor még itt van, hogy azért társ is kell hozzá... :D Van aki már tiniként talál olyan párt, aki szintén vele akar, és van, aki csak 40 évesen (vagy akkor se, de gyereket mindenképp szeretne és ezért egyedül vállal).

Szóval csak életkor alapján nem lehet tudni, hogy jó döntés-e. Meg egyébként se :) De azért a legtöbb egészséges lelkű anya vagy apa megszereti annyira a gyerekét, hogy nehéz helyzetben is legalább annyit mondjon, hogy örül, hogy legalább őt ismerheti, még ha mondjuk mai eszével sok mindent másképp csinált volna.

2019. febr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
59%
Húszas éveimben el voltam foglalva a szakmai kihívásokkal, hogy legyen megtakarításom és ne a híd alatt kelljen laknom, na meg azzal a nem elhanyagolható tényezővel hogy legyen egy normális kapcsolatom. Végül ez utóbbi 28 éves koromban megadatott. Onnantól azért eléggé felgyorsultak a dolgok, egyből összeköltöztünk, 1.5 évre rá vettünk együtt lakást, újabb 1.5 évre rá (most) házasodunk. Most leszek lassan 31 és elkezdjük a babaprojektet is. Kb fél éve "hasított belém" a tudat, hogy akár lehetne gyerek is. A szakmai kihívások elfakultak, fáraszt az emberek sok hülyesége, amin mindig nekem kell átlavíroznom. A gyerekemet nevelni sokkal értékteremtőbb munkának érződik jelenleg. Remélem hamar összejön. :)
2019. febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
27%
Akkor vállaltam mikor lett megtakaritásunk a férjemmel,én pedig rendes gyedet kaptam,lett saját hitel mentes házunk. Büszke vagyok rá hogy sosincs nálunk hónap vége,hogy mindent meg tudok adni a gyerekemnek,ésszerű határok között. 28 évesen szültem,épp a fent leirtak miatt. Szerintem nincs ideális kor,viszont mindenki egye amit főz,ha a pucér popojára szül,vagy anyós nyakára,mert ez ellen igenis lehet tenni.
2019. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
32%
26 voltam mikor hirtelen jött a vagy hogy szeretnék gyereket. Végül majdnem 28 voltam szülésnél. Eddig nem bántam meg, szerintem jó korban vagyok.
2019. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
68%
Én már 18 évesen szerettem volna.21 voltam mikor megismertem akkori párom,8 év után sem állt készen a kapcsolatunk egy babára,szakítottunk majd 30 évesen megismertem férjem,most 32 vagyok és várandós :)
2019. febr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
25%

Olyan 28-29 körül szeretnék, viszont ha 35ig nem jön össze, akkor nem lesz gyerekünk.


24/N

2019. febr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
75%

Miért van nullára lehúzva a vála

szom? Mert akkor akartam szülni amikor gond nélkül meg tudok adni neki mindent? Nem kell anyámnak,anyósnak rinyálni kenyér pénzért?

2019. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Nem tudom kik pontoztak le, én csak pár zöld kezet adtam, senkit nem húztam le, nem ez volt a kérdés célja.
2019. febr. 20. 13:22
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincs idealis intervallum. Mindenki akkor vallalja amikor megerett, es vagyik ra. 22 evesen lettem terhes, 23 evesen szultem. Imadok fiatal anyuka lenni, mar 10 evesen azt mondtam a szuleimnek h fiatal anyuka leszek. Persze ehhez kellett h akkor mar 4 eve egyutt voltam a parommal es 3 evet dolgoztam.
2019. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!