Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Várandósan költöznék külföldre...

Dorottya9301 kérdése:

Várandósan költöznék külföldre a gyerek apja nélkül. Lehet ebből jogi gond, ha megszületik?

Figyelt kérdés
Párommal terveztük a babát egy azidáig csodás kapcsolatba, ő munkahelyet váltott, mikor már várandós lettem, és az életébe jöttek a filléres "nők", egy idő után lebukott, nem tudom neki ezt elnézni. Nagyon durva megcsalásokra derült fény és bár tartom magam, de nagyon nehéz lelkileg, hiába nagy Bp, annyi közös élmény, átélt dolog, minden rá emlékeztet, szeretnék ebből kiszakadni... ezért döntöttem úgy, hogy Németországban folytatnánk az életünket (van már egy 3 éves kislányom, de nem ő a biológiai apja), viszont az exem azt mondta, hogy ezt nem tehetem meg az ő beleegyezése nélkül és ha megszületik haza kell költöznünk vagy neki kell "adnom" a közös gyerekünket, nem fog belemenni, hogy kint éljünk... Megteheti ezt? Valaki járt már hasonló cipőben? Mi ennek a jogi eljárásra?
2019. márc. 1. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Házasok vagytok?

Apasági nyilatkozat van mar ( ha nem vagytok házasok )?


Ha nincs akkor egyszerűbb , mehetsz nyugodtan hiszen most még semmi köze hozzá jogilag. Aztán ha megszületik ő kérvényezheti az apaságot, DNS tesztet csinálnak, Innentől kezdve a bíróságon gyermekelhelyezési per, gyerektartás megállapítása stb.

Ezekre Viszont neked is kötelező lesz majd haza utaznod.

Ennyit tudtam segíteni. Olyan meg nincs hogy neki adod a gyereket, úgy született nem vesznek el az anyától, csak ijesztget.


Én is egyedül nevelem a fiam, külföldön.

2019. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok, nincs nyilatkozat sem. 13. hétben vagyok.
2019. márc. 1. 15:12
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Akkor mehetsz nyugodtan.
2019. márc. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekére akkor kellett volna gondolnia, mielőtt félrekefélt. A farka fontosabb volt. Én is mennék a helyedben, ha van lehetőségem rá. Ő meg kínlódjon a joggal egyedül.
2019. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is így érzem, ráadásul azóta azt is mondta, hogy "kár, hogy nem lehet már elvetetni" emiatt a mondat miatt egyáltalán nem érzem úgy, hogy megfosztom a szeretett és várt gyereke társaságától "szegényt".
2019. márc. 1. 15:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeztesd erre a mondatára, amikor megint kekeckedik. Jobb lesz, ha csendben marad a jellemtelen lénye.
2019. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora egy fereg az ilyen!

Menj minel meszebbre tole es eljetek az eleteteket. Kitartast kerdezo es boldog ujra kezdest kivanok nektek!

2019. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

"Aztán ha megszületik ő kérvényezheti az apaságot, DNS tesztet csinálnak, Innentől kezdve a bíróságon gyermekelhelyezési per, gyerektartás megállapítása stb.


Ezekre Viszont neked is kötelező lesz majd haza utaznod."


Ez után viszont meg fogják ítélni az apának a láthatást, ha igényt tart rá. Ezt pedig nincs jogod megtagadni tőle, az országban kell lennie a gyermeknek az adott időben.


Én értem, hogy nem érdemli meg, és abszolút ő a bűnös fél a dologban, de sajnos vagy nem sajnos, vannak kötelezettségei és jogai.


Személyes tapasztalat: kollégámmal és a párjával (nem voltak házasok) - bár ő nem csalta meg, egyszerűen fiatalok voltak és nem működött a kapcsolat. A nő úgy döntött külföldre megy az új párjával - az apa nem mondott le a láthatásról. A vége az lett, hogy a nő lemondott a láthatási jogáról és külföldre költözött, az apánál maradt a gyermek néhány hónaposan. Most 16 éves, azóta nem látta az anyját, az apa szeretetben neveli.

2019. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek
2019. márc. 1. 15:46
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

8-as vagyok: ez nem egy férfivédő duma akart lenni, csak egy valós eset leírása, a lényeg annyi volt, hogy az anyának választania kellett az itthon maradás vagy a gyermeke között.


Ez nem rád vonatkozik, tudom, hogy teljesen más a helyzet, nem hagynád itt a gyermekedet - csak hogy bármennyire is paraszt a volt párod, készülj arra, hogy keresztbetehet a terveidnek.

Remélem meg tudtok egyezni és boldogabban folytathatod az életedet.

2019. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!