Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Várandósan költöznék külföldre...

Dorottya9301 kérdése:

Várandósan költöznék külföldre a gyerek apja nélkül. Lehet ebből jogi gond, ha megszületik?

Figyelt kérdés
Párommal terveztük a babát egy azidáig csodás kapcsolatba, ő munkahelyet váltott, mikor már várandós lettem, és az életébe jöttek a filléres "nők", egy idő után lebukott, nem tudom neki ezt elnézni. Nagyon durva megcsalásokra derült fény és bár tartom magam, de nagyon nehéz lelkileg, hiába nagy Bp, annyi közös élmény, átélt dolog, minden rá emlékeztet, szeretnék ebből kiszakadni... ezért döntöttem úgy, hogy Németországban folytatnánk az életünket (van már egy 3 éves kislányom, de nem ő a biológiai apja), viszont az exem azt mondta, hogy ezt nem tehetem meg az ő beleegyezése nélkül és ha megszületik haza kell költöznünk vagy neki kell "adnom" a közös gyerekünket, nem fog belemenni, hogy kint éljünk... Megteheti ezt? Valaki járt már hasonló cipőben? Mi ennek a jogi eljárásra?
2019. márc. 1. 14:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

8- as, Első vagyok, nem tudom miért idézted amit írtam. A kérdező csak azt kérdezte , hogy mik a jogi lehetőségek én azt írtam le. Nem a saját véleményemet, hanem , hogy mik a lehetőségek.


Meg persze azt is csinálhatja a kérdező, hogy eltűnik , úgy, hogy soha nem találja meg a férfi. De ugye ez illegális , gondolom nem akar bujkálva élni.

2019. márc. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

11-es: azért idéztem, mert ugyan azt írtam volna le, aztán folytattam. Nem belekötni akartam vagy ilyesmi.

Azt írtad le: Ennyit tudtam segíteni, én pedig folytattam a saját gondolatommal, tapasztalatommal.


Nálad egyébként nem tartott igényt az apa a láthatásra? Vagy hogy oldottátok meg? A legfontosabb részt nem írtad le.

2019. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ha úgy állna a helyzethez, hogy ez történt, de a gyerek az elsők (vagy a gyerekek, ameddig ki nem dobtam, a 3 éves gyerekmet is sajátjaként nevelte-szerette első pillanattól...), akkor a gyerek vagy gyerekek érdekében Bp-n is maradnék... ők az elsők, az én fájdalmam majd elmúlik, de nekik kellene egy szerető apjuk, aki akkor látja őket mikor akarja, én nem lennék ennek az elrontója... De így hogy folyton abortusz szóval dobálózik és mocskos módon viselkedik nekem úgy jön le, hogy csak fájdalmat kellemetlenséget akar okozni, ha nem jutottam volna arra, hogy külföldön folytatjuk az életünket szerintem sosem látni sem akará...
2019. márc. 1. 16:29
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

12- es, ja bocsi azt hittem hogy azért idézted , mert nem jól írtam a dolgokat , olyan szokásos ez a gyakorin hogy mindenki beleköt mindenkibe.

Nálunk más volt a helyzet, azért nem írtam. ( az exem egy 3. orszagban él, ő költözött )

2019. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!