Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet egésznapos programo...

Hogy lehet egésznapos programot csinálni egy 19 honapossal?

Figyelt kérdés
Már nagyon nehezen bírom hogy csak maximum a játszótérre tudunk menni mert alvás időt tartani kell különben jön a nyűgösség hiszti .itt a tavasz szeretnék én is kimozdulni valahova nehezen bírom a 1,5 éve tartó bezartsàgot segitsegunk nincs babakocsiba nem lehet már betenni ott nem tud aludni tavaly nyáron mikor 11 hónapos volt nyaralni mentünk Horvátországban és katasztrófa volt kifordult magából szóval idén nyaralás sem lesz hívnak minket több helyre is pl family Parkba de mindenre nem kell mondani mert aludni kell délután ráadásul két hete valamiért minden nap egyre koràbban kel eddig fel 8 8 ig aludt már ott tartunk hogy 6 kor kel pedig sötét van a szobájába ha később feltétel nem fél 9 kor akkor is kel 6 kor nehéz egész nap szórakoztatni én meg időnként már kiborulok hogy csak háztartás gyerekneveledből áll minden nap ti hogy teszitek színesebbé a napjaitokat ? Ne érezzem ezt a monotonitàst vagy hogy csinalnàtok a helyébe?
2019. márc. 24. 10:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnél megállapítottam, hogy iszonytató szívás a délutáni alvás, ha az ember programot akar szervezni. Nálunk ezt főleg a nagyobb családi ebédeknél érződik, szülinapok, ünnepek, stb. esetén, mert a kicsi ugye aludna ebéd után, de pl. egy étteremben nyilván nem fog (ráadásul az enyém már 3 éves), de még ha a nagyszülőknél vagyunk, ott se igazán, mert hallja, hogy mindenki kint van és jól érzi magát, és ott a sok játék mega kutya meg mindenki, és ő sem akar kimaradni, hiába van lefektetve, nem alszik el. Ő mondjuk elvan már délutáni alvás nélkül is, nem akkor jön ki rajta, hogy ez kimaradt, hanem késő délután, és éjjel.


A kimozdulós programokat meg általában úgy tudjuk megoldani, hogy alvásidő után megyünk, de úgy meg elég kevés idő jut bármire (télen pláne cumi, amikor még hamar is sötétedik). Egyedül a strand nem okozott eddig gondot, ott el tudtam altatni tavaly is, és három órát aludt a pokrócon simán a legnagyobb zajban is :D De ott csak úgy aludt el, hogy egy fél órát fel-alá mászkáltam vele és dudorásztam neki, hát gondolhatod, hogy majd leszakadt a karom a végére, de utána jó nagyokat szunyált.

A nagyobbik gyerekemből kiindulva tényleg olyan négyéves kor körül van az, hogy már nem akkora gond, ha kimarad a délutáni alvás. Persze vannak gyerekek, akik kisebb korban sem igénylik igazán. Nálunk a kicsinél ráadásul eléggé megvan a böjtje annak, ha nem alszik délután, mert ugyan este hamar elalszik, viszont éjfél és kettő között tuti felriad és fél órán át magán kívül üvölt (pavor).


Amúgy meg teljesen érthető, hogy szeretnél kimozdulni, programot csinálni a gyerekkel, nem is értem, hogy miért kellett erre beszólogatni itt némelyiknek. Aki ezen nekiáll fikázódni, és verni a mellét, hogy bezzeg ő, annak az önértékelésével lehet valami gondja, ha erre van szüksége ahhoz, hogy magát valakinek érezze.

2019. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hát igen nagyon kevés az idő alvás után még eszik mire elkészítem 4 körű tudunk elindulni valahova is pl ha lemegyünk a balcsira 60 km már nem is érdemes elindulni vagy állatkertbe ami szintén kb 1 óra autó útra van mire odaérunk jöhetünk haza vagy bérmakeresztanya leszek nagy családi összejövetel fogalmam sincs hogy oldom meg köszönöm szépen a valaszt
2019. márc. 24. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!