Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az államtám...

Szerintetek milyen az államtámogatása a gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy csak szerintem túl nagyok a magyar nők elvárásai?


Mikor megszületik a gyerek, hozzá vágnak 60.000 ft támogatást, és kb semmit nem kell tenni érte, csak megszülni a gyereket. Mi ebből a 60.000 ftból berendeztük a babaszobát (oké, használtan vettünk mindent, de minden szuper állapotú volt) és vettünk egy használt babakocsit.


14 hónapos a lányom, de eddig a gyes+családi pótlék összegéből bőven el tudtam tartani, pedig speciális tápszerre volt szüksége és pelenkából meg popsitörlőből is pamperst vettünk.


Szerintem egyik országban sem adnak ennyi pénzt a gyerekeknek, mégis mi vagyunk elégedetlenek.


Mondjuk a családi pótlékot növelhetnék időarányosan, ahogy nő a gyerek, mert nyílván nem ugyanarra van szüksége egy újszülöttnek, mint egy 6-7 éves iskolás gyereknek, de ettől függetlenül nem panaszkodok.


Ti mit gondoltok erről?


2019. ápr. 8. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
71%
Nem mindenkinek elég magas a Gyes. De a legfőbb gond, hogy nem csak 3 évig kell eltartani egy gyereket. Ha szülők jövedelme alacsony, nincs hol lakniuk, akkor hogy nevelik fel a gyereket?
2019. ápr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
Szerintem már az is nagy segítseg, hogy a gyerek 3 éves koráig az állam szinte átvállalja a gyerek eltartasát (ha nincsenek túl nagy igények). Van 3 évük a szülőknek, hogy megfelelő munkát, lakhatást találjanak. Mas országokban még ennyi segítség sincs.
2019. ápr. 8. 08:27
 3/79 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem támogatás kell, hanem gyerekbarát munkahely.
2019. ápr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
20%
Magyarorszag az egyetlen, ahol 3 évig otthon maradhat az anya, ha szül és erre állami támogatást kap. Külföldön 6 hét, nagyon ritkán 6 hónap az, amit fizetnek. De mondjuk Magyarorszagon egyébként is hatalmas felhajtás van a gyerekvállalás körül. Magán nőgyógyász,kismillió vizsgálat, terhes táppénz, napokig korhaz a szülés után, külön gyermek haziorvos... Külföldön meg megoldják 99%ban orvos nélkül, csak szülésznővel, ambuláns szüléssel, pár vizsgálattal és a sima háziorvossal.
2019. ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
89%
Az eltartás nekem nem azt jelenti, hogy vettem tàpszert, meg pelenkát, hanem kifizetem a számlákat, tudok enni rakni az asztalra. A gyes és csp ennyi mindenre nem elég.
2019. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
81%

#4 Ha nem tapasztalatból írsz, ne magyarázz! Érdekes, külföldön lakom, és teljesen más a tapasztalatom, mint neked.


Úgy kezdődik, hogy szülés előtti 8 hétben tilos dolgozni, mégis megkapod a fizetésedet, sőt, egy picit még többet is. Ugyanez szülés után 8 hétig.


Ezután a pici 2 éves koráig lehet itthon lenni, attól függően, mennyit maradsz, kapod a juttatást. Legrosszabb esetben is havi ~160.000Ft, plusz a családi pótlék, ami ~50.000Ft.



A kérdeznek pedig annyit válaszolnék, hogy ok, kapsz x összeget, de abból nem csak a gyerekre kell költeni, mert nyilván az anyuka nem dolgozik, ha nincs hova tenni a gyereket. Ez külföldön sokkal jobban megoldott. Nem vágnak pofákat és zárkóznak el, ha a gyerek még nem szobatiszta pl. Van elég bölcsi, ovi. Ha nincs hely államiban, akkor egy magánba sem rokkansz bele anyagilag.

A másik, hogy nem mindenki vágyakozik más levetett dolgait adni a gyerekére. Akár tetszik, akár nem, meg lehet mutogatni, hogy nagyzol, meg úgyis kinövi seperc alatt. Igen, igaz (bár pl. nálunk csak az 56 és a 62 méret volt így), de magamnak is normális ruhát veszek újonnan, nem pedig turkálni járok, és én is max 2 szezont hordok 1-1 ruhadarabot. Később, ha nem ilyen ütemben nő, akkor is turkálni fogsz neki, mert neked max ennyi az igényed, amivel semmi bajom, csak nem mindenki ilyen. Én is felvettem régen tesóm levetett holmijait, de utáltam már gyerekként is, látva a többi gyereket, hogy új ruhákban járnak.

2019. ápr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:

Na hát erről van szó. En nagyon boldog vagyok, hogy sikerült 24 évesen suli után egyből gyereket vállalnunk, mert az állam annyi pénzt ad nekünk amivel az alap ellátása meg van oldva a gyereknek. A gyereknevelés mellett levelezőn egyetemen tanulok, nyelveket tanulok, hogy mire letelik a 3 év és az állam elengedi a kezemet, tudjak találni egy olyan állást, amivel tisztességesen el tudunk tartani a férjemmel egy gyereket. Ha az állam nem támogatná ennyire a gyermekvállalást, akkor várhattam volna 30 éves koromig a gyerekkel. Én nagyon hálás vagyok, hogy az állam segítségével sikerült megvalósítanom az álmomat, gyereket nevelhetek és tanulhatok egyszerre.


Ismerősi körömben, fórumokon mindenki csak sír, hogy semmire nem elég a gyes+családi.


Persze, műkörmöshöz én sem járok belőle, de a gyerek alapellátásához bőven elég.

2019. ápr. 8. 09:07
 8/79 anonim ***** válasza:
37%

Igen, Magyarországon ez nagyon kedvező az anyáknak, úgymond el vagyunk kényeztetve. :)


Amit én ilyen téren problémásnak látok, hogy a gyerektartarást nem fizetőket nem veszik elég keményen elő (nem érint, de az ismerettségi körömben nagyon sok ilyen van), illetve sok nem a gyerekével élő anya/apa megteheti azt, hogy akár 10-15 ezerrel kiszúrja havonta a gyereke szemét és ezen felül nuku...

2019. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
72%

6!


Hol külföldön? A holland rendszert írtam le. Itt élek, nyilvánvalóan tisztában vagyok vele, mi hogy megy.

2019. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
0%
Egyébiránt 6, külföldön forintban fizetnek neked? Érdekes.
2019. ápr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!