Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az államtám...

Szerintetek milyen az államtámogatása a gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy csak szerintem túl nagyok a magyar nők elvárásai?


Mikor megszületik a gyerek, hozzá vágnak 60.000 ft támogatást, és kb semmit nem kell tenni érte, csak megszülni a gyereket. Mi ebből a 60.000 ftból berendeztük a babaszobát (oké, használtan vettünk mindent, de minden szuper állapotú volt) és vettünk egy használt babakocsit.


14 hónapos a lányom, de eddig a gyes+családi pótlék összegéből bőven el tudtam tartani, pedig speciális tápszerre volt szüksége és pelenkából meg popsitörlőből is pamperst vettünk.


Szerintem egyik országban sem adnak ennyi pénzt a gyerekeknek, mégis mi vagyunk elégedetlenek.


Mondjuk a családi pótlékot növelhetnék időarányosan, ahogy nő a gyerek, mert nyílván nem ugyanarra van szüksége egy újszülöttnek, mint egy 6-7 éves iskolás gyereknek, de ettől függetlenül nem panaszkodok.


Ti mit gondoltok erről?


2019. ápr. 8. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
78%
Vegyük azt, hogy a magyar nők nem csak bizonytalanra szülnek gyereket. Én pl belekalkuláltam azt is, ha elválnánk a párommal, akkor is el tudom majd tartani? Mert munkát találni nehéz gyerek mellett, és a gyt+csp nem elég ellátni őt...
2019. ápr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
85%

Kis 24 éves vagy, gondolom sosem dolgoztál ,

még iskolás vagy, ne verd a se**ed a foldhoz , majd megtudod mikor dolgozni kezdesz 0 munkatapasztalattal, es egy ovodassal, nem fognak kapkodni utanad!

2019. ápr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
95%
@kérdező, nem az újszülöttel nehéz. Majd rájössz, ha nő a babátok. De kívánom, h 37000-ből megfelelő szinten el tudd látni, később, mikor visszamész dolgozni, megfelelő intézményt találj neki, magadnak pedig családbarát munkahelyet.
2019. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
87%
Nem értitek? Nincs értelme leállni vele. 0 tapasztalata van az életéről. Pottyantott egy gyerekrt, apuka nyomja pénzzel és ennyi. Nem tud semmit az életről, a munkáról, az értékekről, mert valaki mindig eltartotta. De most baromi okosnak hiszi magát. Nem kell vele törődni. Éljen csak a kis álom világában
2019. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van utolsó. Ő bölcs és megfontolt.
2019. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
91%

Jajj kérdező, nagyon édi ahogy el vagy ájulva attól a kemény 60 ezer egyszeri támogatástól, meg a 23 ezres GYES-től amit az imádott államod ránk nőkre szán. De mi van azokkal az emberekkel, akiknek nem célja az, hogy mindenből használtat vegyenek? Vagy a lehető legolcsóbbat? Úgy bírom ezeket a "sikersztorikat" arról hogy valaki 30 ezer ft-ből az egész babakelengyét megvette, és még büszke is magára mennyire igénytelen.

Amúgy meg ahogy előttem is írják, te életben nem tudnál maradni a gyerek apja nélkül, akkor mit ajnározod itt "szeretett" államunkat, de rendkívül okos?? Ajnározd a gyereked apját, aki etet, meg ellát a gyerekeddel együtt.

Te valami rémesen ostoba ember vagy, aki könnyekig hatódva tapsikol az aprópénznek. Majd megtudnád mekkora hatalmas támogatások ezek, ha csak ennyiből kellene kifizetned MINDENT, rájönnél ez a zsebpénznek is nevetséges összeg mire elég.

2019. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
85%

"Mit nem lehet felfogni azon, hogy a 37.000 ft a gyerek alap ellátasához bőven elég?"


Nem elég. Csak a tápszer támogatottan 25 egy hónapra. Pelenkára még éppen jutna, de még turis ruhára sem. Nem beszélve ha gyógytorna kell (sztk-ban várólista, magán 500/alkalom, heti 2-vel csak ez 40 egy hónapra). Nagyobbnak ortopéd cipő (10 alatt nem kapsz)...

Mert az alapellátás az én szótáramban annyit tesz, hogy minden ami ahhoz kell hogy egészséges legyen.

De abban egyetértünk, hogy szerintem se sírjon, aki a szüléstől fogva csak ennyit kap, mert ez is sok ahhoz mérten, hogy nem tett eleget a közös kalapba (hozzád hasonlóan, aki konkrétan még semmit nem dolgozott).

2019. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 A kérdező kommentje:

Én vagyok az ostoba, mikor ti nem tudtok értelmezni egy kérdést?


SENKIT nem búzdítottam arra, hogy gyesre szüljön gyereket.


SEHOL nem írtam azt, hogy nekem vagy bárki másnak könnyű lenne elhelyezkednie később, ahogy azt sem írtam, hogy a kórházi körülmények olyan hű de szuperek lennének magyarországon.


Szimplán annyi volt a kérdés, hogy aki gyesre szül gyereket, az miért sír amiatt, hogy semmire nem elég a gyes, mikor más országban még ennyit se kapna, és más országokhoz képest, egész jól el vannak látva az állam felől a gyerekek az első 3 évben. (Mint írtam a 6 évesre a 12.000 ft családit én is ugyanúgy keveslem, mert az tényleg semmire nem elég)


Köszönöm annak akinek sikerült értelmeznie a kérdést, akinek sikerült megerősíteni abban, hogy feleslegesen sírnak a magyar nök (hollandiai, németországi válaszolók).

2019. ápr. 8. 10:50
 39/79 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk nincsenek nagy igényeink, szinte mindent használtan vettünk, de van egy súlyos agykárosodást szenvedett gyerekünk. Csak a dévény torna havi 32 ezer ft (heti 2 óra es marha kedvezményes 4 ezer ft/óra áron kapjuk). Tiflopedagogus jár hetente házhoz 6 ezer ft/alkalom áron. Korai fejlesztőbe járunk, ez mondjuk ingyenes. A támogatás rá havi 7 ezer ft-tal több mint egy egészséges gyerekre (16 ezer csp helyett 23 ezer), jah es évi 6 ezer ft a közgyógyellátásra. De kellenek étrend kiegészítők, gyenge immunrendszer miatt folyamatosan beteg stb. Maganorvosokra, előre hozott mr-re, utazásra stb kifizettünk egy év alatt több százezer forintot. De nem panaszkodom, mert megoldjuk. Igaz nem iskola után csupasz fenékre szültem a gyerekeket, hanem átgondolva, tervezetten. Bár erre nem lehet felkészülni.
2019. ápr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
75%

Jajj kérdező, te a nulla tapasztaloddal és a 0 eddigi bevételeddel úgy érzed, milyen jó, hogy ad az állam 37.000,- Ft-ot. De akinek eddig volt egy normális fizetése, az az állami támogatással mínuszban van a korábbi bevételéhez képest, de van mellé plusz egy fő a családban.


A Kérdésedre válaszolva szerintem a csed-gyed alapvetően megfelelő támogatás az állam részéről, bár akinek magas fizetése volt, az könnyen eléri a gyed-plafont. Mi az adókedvezményt is ki tudjuk használni (2 gyerekünk van, de 3-nál is ki tudnánk használni).


A családi pótlék édes kevés, de nem panaszkodom.


Ahogy a többiek is írták, a 37.000,- nem elég egy gyerekre. Amíg csak a tápszer van és a pelenka, addig talán. Lehet használt ruhát venni, én is vettem sokszor, és szépek voltak, de amikor már elmúlt egy éves a gyerek onnantól csak újat vettem, mert a használtak olyan leamortizáltak voltak, hogy nem adtam volna rá a fiamra.


A szoba berendezése 60.000,- ből teljesen abszurd. A második fiam rengeteg minden örökölt a nagytól. Bementünk a bababoltba vettünk új matracot az ágyba, újy pelenkázószivacsot, törölközőt, néhány új tetrapelenkát, zenélő körforgót, egy-két apróságot, és a 60 rugót el is költöttük.


A kórházból hazajövet kellett egy mérleget vennünk, hopp, 12.000.


A nagyobb fimanak gond volt a lábfejével, redresszáló szandál kellett neki, és csak évi 1 pár szandit támogat az állam, utána darabja 20.000,- Nesze neked gyes, már el is költötted.


Egy normális gyerekcipő 10.000 - 12.000,-, szezononként kinövi, számolhatod is a családipótlékodat.


És ez csak a jéghegy csúcsa, mert két egészséges gyerekem van.


Ja, és hadd legyen már igényünk bábszínházra, állatkertre strandras stb, végülis élni szeretnénk, nem vegetálni. Nem azt mondom, hogy ezt az államnak kell finanszíroznia, de ne kelljen elájulnom a 12.000,- Ft-os cp-től Vagyis most márr 13.000,- fejenként, mert két gyerek van.


A legnagyobb gond viszont azzal van, hogy részmunkaidős állást nem találok, a bölcsikben alig van férőhely. Az ovi pl. 17 órakor zár, én 16:30-ig dolgoztam, esélytelen volt odaérnem. Ha nem lennének nagyzsülők a közelben, akkor a fizetésemet béviszittree költhettem volna. Szóval majd ha lesz megfelelő bölcso-ovi, normális színvonalú oktatás az iskolában, megfelelő egészségügy (na, erről is tudnék írni), és normális fizetések, részmunkaidős állások, akkor azt mondom, hogy az állam teszi a dolgát. Miután havi nem kevés pénzt fizettem ill. fizet a férjem adók és járulékok formájában, hadd ne essek hasra attól, hogy az állam támogat.

2019. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!