Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az államtám...

Szerintetek milyen az államtámogatása a gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy csak szerintem túl nagyok a magyar nők elvárásai?


Mikor megszületik a gyerek, hozzá vágnak 60.000 ft támogatást, és kb semmit nem kell tenni érte, csak megszülni a gyereket. Mi ebből a 60.000 ftból berendeztük a babaszobát (oké, használtan vettünk mindent, de minden szuper állapotú volt) és vettünk egy használt babakocsit.


14 hónapos a lányom, de eddig a gyes+családi pótlék összegéből bőven el tudtam tartani, pedig speciális tápszerre volt szüksége és pelenkából meg popsitörlőből is pamperst vettünk.


Szerintem egyik országban sem adnak ennyi pénzt a gyerekeknek, mégis mi vagyunk elégedetlenek.


Mondjuk a családi pótlékot növelhetnék időarányosan, ahogy nő a gyerek, mert nyílván nem ugyanarra van szüksége egy újszülöttnek, mint egy 6-7 éves iskolás gyereknek, de ettől függetlenül nem panaszkodok.


Ti mit gondoltok erről?


2019. ápr. 8. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:

Én romaniat tudom leírni, mert sok ismerős anyuka el ott.


Ha semmit nem dolgoztál az életben, átszámolva kb 5000 ft támogatást kapsz. És ez aranyosan növekszik azzal, hogy mennyit dolgoztál. Náluk nincs gyed, se gyes külön bontva, a ledolgozott évektől számít mennyit kapsz.

2019. ápr. 8. 09:13
 12/79 A kérdező kommentje:
Ja és romániaban is csak 1 éves korig kapod, onnantól vagy otthon maradsz pénz nélkül, vagy elmész dolgozni.
2019. ápr. 8. 09:15
 13/79 anonim ***** válasza:
90%

Azt cáfolnám, hogy egyik országban sem adnad ennyit a gyerknek.

Én Vajdaságban élek és itt forintba átszámolva kb 280-290 000 ft amit adnak az első baba után. Persze ez egyszeri támogatás.

De ez is csak azért van mert minden fiatal lelép ebből az országból.

2019. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 A kérdező kommentje:

A használt cuccokról meg annyit, hogy nem ugyanaz, egy 2 hónapos babának használt cuccot venni, mint egy 5 évesnek.


Halomban vannak fenn a neten az 1x vagy egyszersem használt babaruhák amik negyed annyiba kerülnek, mint a boltban. Ha valaki egy ilyen babaruhát nem ad rá a gyerekére, csak azért, mert nem a boltban vette, az szimpla proliság és pénzszórás.


A bababútorok ugyanez a kategória. Amit én vettem 10.000 ftért babaágyat, 1x nem aludt benne a másik gyereke, mert végül közöttük aludt. Ez sem összehasonlítható egy 3 gyereket kiszolgált, mindenhol törött babaággyal.

2019. ápr. 8. 09:34
 15/79 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon cuki vagy, de a gondjaid majd ott fognak kezdődni, amikor 3 évesen nem tudod beadni oviba mert nincsen férőhely. Munkát keresel, de nem fogsz találni mert 27 évesen egy gyerekes anyaként időzített bombának vagy minősítve a munkaerőpiacon - vagy azért mert hamarosan szülni akarsz megint, vagy azért mert a szar és túlzsúfolt oviban állandóan beteg a gyereked. Vagy lehetsz az az anyuka is, aki hamis orvosi igazolással beküldi állandóan a beteg gyereket, hogy végigfertőzze a többit.


Állami egészségügy? Csak komoly baja ne legyen a gyerekednek, mert a szétrohadt hazai (gyermek)kórházakban lassan a portásnak kell majd ellátnia.


Nyaralás? Mozi? Állatkert? Gondolom, hogyha ilyen nagyon büszke vagy arra, hogy műkörmösre ugyan nem telik de a legolcsóbb vacakokból pont kijöttök koppra, ezt így felejtse is el a gyereked.


Szóval 1) nem most fogod látni, hogy kicsit se családbarát a rendszer, hanem később 2) nem mindenkinek a használt cucc és legolcsóbb minden az igényszintje. Megbocsáss, de te “csak” egy egyetemista vagy, tényleg orulj annak amit kapsz, de én aki millió forintokat toltam bele az adóba és mellette például ugyanúgy ki kell fizetnem a magánorvost, hadd ne verjem a földhöz a seggemet örömömben, hogy néhány tízezer forinttal kiszúrják a szemem.

2019. ápr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
93%

Szóval azt mondod, hogy cirka 37ezer bőven elég a gyerekre. 60 ezer gondolom az anyasági támogatás, amit szülés után kapsz meg, szóval az odébb van.

Örülök neki, hogy neked bőven elég a gyerekre 60ezer, babakocsival, textilpelussal, kisággyal, fürdőkáddal, pelenkázóval és szekrénnyel együtt a gyerek alap cuccára, de van, aki szeret ezekből újat venni. Akkor már nem 60ezer, hanrm akár 2-300 ezer, ha nem több.

És amugy csak szerinted túl nagyok a magyar nők elvárásai, mert a kormány elvárja, hogy szaporodjanak ezerrel, de nem erőltetik meg magukat, hogy ezt támogassák is. Sem a gyes, csem a csp nem változott összegben már vagy 10 éve, az árak meg folyamatosan mennek fel. De rendbwn, ha neked 37 ezer bőven elég, rendben.

Számomra a gyerek nem csak pelus, popsitörlő, popsikrém és tápszervételből áll. Fizetni kell a rezsit, hogy legyen fűtés, víz itthon, esetlegesen áram. És máris ott vagyunk, hogy a 37 ezer mégsem bőven elég. Mert ugye a gyereknek is kell ruhát venni, van, hogy havonta, van, hogy csak 3 havonta, meg új cipő, esetlegesen játékok, veszel neki fürdetőt, sampont. Aztán az etetése sem marad örökre tápszer, ha kifogsz egy olyan gyereket, aki valamire allergiás, mondjuk a gluténra, hopp máris nem elég ez a pénz.

Szóval azt gondolom, hogy igen, aki nem dolgozott egy percet sem, az kapja csak a gyest. 3 év után már az sem lesz, csak a csp... Na az elég lesz az egyre növekvő gyerekre? 12ezerből is kihozod majd?

És oké, hogy kihoztad a gyereket, de áruld már el, ha egyedul maradnál vele, akkor hol élnél? És te miből tartanád el magad?

Én speciel igenia megveszem az új ruhát, mert ha a nagy kapott újat, a kicsi is megkapja, és nem fogok turiba menni, mert magamnak is újat veszek, nem fogok a gyerekemen spórolni.

Monsjuk én dolgoztam, mielőtt belevágtunk volna a babázáaba, igy csedet és gyedet kapok, mert én nem fogok nyomorogni 37 ezerből.

2019. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy járunk játszóházba, állatkertbe, mindenhova a gyerekkel.


A használt cuccokat pedig már leírtam fentebb. Nem a legócskább tiszta foltos babaruhákat adom rá a gyerekre, de a múltkor például vettem 10 bodyt, 1500 ftért, ami nem hogy nem volt foltos, de meg csak mosási bolyhos sem volt. Minek vettem volna meg boltból 3x annyiért? Szerintem nem itt kezdődik az igénytelenség.


A kórházi ellátást pedig ne hozd ide. Ez nem az a téma. Sehol nem írtam, hogy minden tökéletes lenne az országban, az emberek boldogok és kiegyensúlyozottak, nincsen szegénység stb.


En csak annyit írtam, hogy mindenki sír, hogy kevés a gyes+családi, pedig a gyerek alapellátásához 3 éves korig(még jó hogy a 300 ezres babakocsit nem az állam fogja állni, ha neked erre van igényed), bőven elég.

2019. ápr. 8. 09:42
 18/79 anonim ***** válasza:
87%

És azt se felejtsd el, hogy egyetemista voltál, egy percet se melóztál. Nem fognak kapkodni utánad a munkaerőpiacon úgy, hogy van egy gyereled, aki az első évben kb beteg lesz, mert kialakul a rendes immunrendszere. Utána is legyen nagy a szád.

Nekem ia fél évembe került munká keresni 10 év munkatapasztalattal, neked még nehezebb lesz.

2019. ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
82%
Szóval 37ezerből telik x ezer dorintos állatkerti belépőre. Ahha, mesélj még...
2019. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
81%

Szóval egyből suli után gyerek? Munkád ezek szerint még nem volt. Mesélj műből élsz? Miből fizeted a számlát? Miből van házad v lakásod? Mert ha valaki pumpálja neked folyamatosan a pénzt és más kiadádof sincs csak a gyerek akkor sztem maradj csendben.

Én veszélyeztetett terhesként a 4 hónaptól nem dolgozhatok. Szóval van a férjem fizetése meg a táppénzem. Ebből fizetünk minden számlát, kaját, ruhát..... Stb. Nincsenek óriási igényeim. Nekem jó a használt is, de pl babakocsit 30 alatt nem is láttam és az is csak sima sport volt.

Ha még munkám se lett volna mielőtt babát vállalunk most a táppénz sem lenne.

2019. ápr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!