Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az államtám...

Szerintetek milyen az államtámogatása a gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy csak szerintem túl nagyok a magyar nők elvárásai?


Mikor megszületik a gyerek, hozzá vágnak 60.000 ft támogatást, és kb semmit nem kell tenni érte, csak megszülni a gyereket. Mi ebből a 60.000 ftból berendeztük a babaszobát (oké, használtan vettünk mindent, de minden szuper állapotú volt) és vettünk egy használt babakocsit.


14 hónapos a lányom, de eddig a gyes+családi pótlék összegéből bőven el tudtam tartani, pedig speciális tápszerre volt szüksége és pelenkából meg popsitörlőből is pamperst vettünk.


Szerintem egyik országban sem adnak ennyi pénzt a gyerekeknek, mégis mi vagyunk elégedetlenek.


Mondjuk a családi pótlékot növelhetnék időarányosan, ahogy nő a gyerek, mert nyílván nem ugyanarra van szüksége egy újszülöttnek, mint egy 6-7 éves iskolás gyereknek, de ettől függetlenül nem panaszkodok.


Ti mit gondoltok erről?


2019. ápr. 8. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 A kérdező kommentje:
Abból, hogy egy anonim oldalon nem erdekel a helyesírásom telefonról, azt szűrted le, hogy nem tudok egy egyetemet elvégezni? Hát, gratulálok, minden elismerésem!
2019. ápr. 8. 11:54
 62/79 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem egy értelmes felnőtt nem mással foglalkozik, hogy mit kap meg mit nem kap, innen jött a törődj magaddal.

Lehet egy pár élethelyzet amikor akaratlanul gyest kap az illető. De nekem eszembe sem jutna sose ezért megszólni meg lenézni mint ahogy ti itt sokan...

2019. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
76%
Könnyű úgy közös kasszán lenni, hogy a kassza legminimálisabb részét kell előtetemteni.
2019. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
12%
Könnyű vagy nem könnyű, nálunk tízen éve az van. Akkor is az volt mikor én még tanultam, akkor is az volt mikor a férjem volt munkanélküli, akkor is közös volt mikor gyerek született, és aztán is az lett ahogy dolgozni mentem. Mindig is az volt.
2019. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
83%

"Szerintem egy értelmes felnőtt nem mással foglalkozik, hogy mit kap meg mit nem kap, innen jött a törődj magaddal."


Na szuper, ez rád is vonatkozik. Innentől így csámcsogjál azon, ki hány évesen milyen munkaviszonyra, mekkora csedre, gyedre szült. Csak az a baj, ez ebbe az irányba már nem működik nálatok. Kigúnyolni a "NASA mérnököt" aki valójában xy alkalmazott xy cégnél akár (de lehet felsővezető), az nagyon megy, de hozzátok egy szót sem...aham, értem.

2019. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 A kérdező kommentje:

Jah értem. Szóval az teljesen normális, hogy az anyuka 0-24 a gyerekkel foglalkozik, és emellett meg ugyanannyi pénzt is adjon a kasszába, mint a férfi?


A közös kassza azért közös kassza, mert vannak élethelyzetek, amikor valamelyik fél kevesebbet tud tenni a közös kasszába, most az anyuka, mert neveli a gyereket,10 ev mulva lehet, hogy az apuka, mert lerokkan és nem tud dolgozni.


Erről kene szólnia a caaládnak, hogy nem dobjuk ki apukát, mert nem tud dolgozni és nem ad a közös kasszába, és nem bántjuk anyukát, mert ő csak 37.000et ad a közös kasszába, míg 0-24 neveli a közös gyereket.


Nálunk legalábbis így működik. A férjem támogat, mert megszültem, nevelem az ő gyerekét is, cserébe bízik abban, hogy ha neki lesz valami gondja később amiért nem tud dolgozni, én is támogatom majd őt, és nem dobom ki egy olyan pasiért aki tud pénzt keresni.


En nem nézem le se azt aki gyedet kap, se azt aki gyest. Mindenki csinalja úgy, ahogy neki és a férjenek jó. Én azokat nézem le, akik csak gyest kapnak, és közben sír a szájul, hogy semmire nem elég.


Ha 300.000 ftos babakocsira van igénye, akkor minek szül gyesre?

2019. ápr. 8. 12:07
 67/79 anonim ***** válasza:
82%

Dettó mint a 39-es. Korai fejlesztésre jártunk a lányommal 1,5 éves korától 6 éves koráig. Ebből 1 évig kaptunk emelt családit és kaptam +1 évig gyest. Dolgozni nem tudtam, mert heti 3 alkalommal mentünk, üzemanyag, plusz a gyógyped és az egyéb terapeuta díja havi 80 e ft volt.

Nem lehetett megoldani állami kereteken belül mert kevés a szakember.

Azt mondom míg szopik egy baba es kapsz egy halom használt cuccot elég ennyi fantasztikus támogatás.

Jelzem a 2. babával küszködünk, holnap megyek ir kivizsgálásra, mert az endokrinológushoz egy szar0s vervételre szeptember 27-re kaptam időpontot. Ha ez össze is jön perkálhatok magánúton végig a terhesség alatt. Aztán örülhetek, ha visszavesznek a munkahelyre. Bölcsis férőhely 2021-től. Te beßoptad a fidesz családbarát propagandáját.

2019. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 A kérdező kommentje:
Nem szoptam be a fidesz családbarát propagandáját, mert eszem ágában nincs 3 gyereket szülni a csok miatt, de egyenlőre még egy másodikat sem :D
2019. ápr. 8. 12:11
 69/79 anonim ***** válasza:
96%

A kerdeseddel az a baj, hogy nem arra élezted ki, hogy aki nem dolgozott az miért picsog h kevés neki a támogatás - a legutóbbi kommentekben már ezt írod, legalábbis. Mert eben teljesen igazad van, aki nem fizette be a minimum adót az ne akarjon Stokke babakocsit meg újat mindenből.


De ettől még az egész rendszer nem lesz jó.

2019. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
*stokke
2019. ápr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!