Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az államtám...

Szerintetek milyen az államtámogatása a gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy csak szerintem túl nagyok a magyar nők elvárásai?


Mikor megszületik a gyerek, hozzá vágnak 60.000 ft támogatást, és kb semmit nem kell tenni érte, csak megszülni a gyereket. Mi ebből a 60.000 ftból berendeztük a babaszobát (oké, használtan vettünk mindent, de minden szuper állapotú volt) és vettünk egy használt babakocsit.


14 hónapos a lányom, de eddig a gyes+családi pótlék összegéből bőven el tudtam tartani, pedig speciális tápszerre volt szüksége és pelenkából meg popsitörlőből is pamperst vettünk.


Szerintem egyik országban sem adnak ennyi pénzt a gyerekeknek, mégis mi vagyunk elégedetlenek.


Mondjuk a családi pótlékot növelhetnék időarányosan, ahogy nő a gyerek, mert nyílván nem ugyanarra van szüksége egy újszülöttnek, mint egy 6-7 éves iskolás gyereknek, de ettől függetlenül nem panaszkodok.


Ti mit gondoltok erről?


2019. ápr. 8. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
93%

En vagyok a Vajdasági válaszoló😂

De hidd el rohadt keveset ad az állam nektek és nem pedig az anyukák igénye a nagy. Nézd meg, hogy elmentek az árak a fellegekbe, gondolom nálatok is.

Most lehet, hogy elég de gondolj bele ha majd kezded a hozzátáplálást és venned kell az üveges babakajákat (mivel amit a piacon veszel hogy majd te megcsinálod agyonra van permetezve hiába mosod, pucolod meg. Tudom mert megjártuk, olyan kiütése lett a lányomnak hogy azóta is alig múlt el), és először elég 2 napig egy üveggel, majd naponta egy kis üveg és utána a nagy üveg stb. Persze közben a második étkezést is ki kell majd váltani az már egy nap 2 üveggel.

Mi sem vagyunk nagy igényűek, amit tudtunk szép állapotban használtan vettünk. Mire minden meg lett még az a 280-290 000 ft is simán elment.

Tápszeres lett sajnos így heti kb 6800ft csak a tápszer + ugye a babakaják.

Minden vasárnap megyek a gyógyszertárba bevásárolni (pelus, törlőkendő, babakaja, tápszer) és ott hagyok kb. 12-13 000ft-ot. Ez havonta 48 000ft csak a legszükségesebbekre, itt ruhát még nem is vettem.

Bocsi a kb miatt de próbálom átszámolni.

2019. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
9%

Azért álljon már meg a menet, hogy ti azokból a nőkből űztök kvázi gúnyt akik merészelnek gyedet kapni.


Miért, azok akik gyedet kapnak ezek szerint felsőbbrendű lények azokkal szemben, akiknek csak gyes jár?

Azoknak lehet gúnyolódni meg lenézni őket ismeretlenül? Szerintem mindenki a saját életét éli, ki-ki belátása szerint.

Hagy ne legyen már valaki különb ember csak mert épp kap gyedet vagy semmire kellően éppenert gyest kap. Azért álljon már meg a menet, igazad van.


Mellesleg hallkan megsúgom hogy nálunk minden pénz közös. A gyed/gyes is, a fizetés is. A gyerek is közös. A kiadás is közös. Tudom, nehéz ezt elképzelni.

2019. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
0%
*Hagy ne legyen már valaki különb ember csak mert épp kap gyedet vagy semmire kellő éppen, mert gyest kap. Azért álljon már meg a menet, igazad van.
2019. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 A kérdező kommentje:

Az emagról rendelem a pamperst mindkettőből, nézzd meg szépen mennyibe kerül. 1 havi pelus+ popsitörlő 12.000, te elmeháborodott.


Igen véletlenül rosszul számoltam, ígyis marad 17.000 kb +ban az adókedvezmennyel, ami bőven eleg arra, ha a gyerek 2 havonta beteg, vagy kinőtte a cipőjét, vagy néha veszek neki új ruhát eljárósnak, itthonra, meg játszótérre bőven jó neki a nem foltos, nem szakadt használt ruha is.


Se a gyereknek, se nekem nincs igényem arra, hogy a legújabb m& spencer kollekciós ruhában feküdjön bele a sárba. Nem olyan nő vagyok, aki azért öltözteti a gyereket, hogy nagyzoljon az anyukák előtt.

2019. ápr. 8. 11:34
 55/79 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó nem vagyok felsőbbrendű mert kapok gyedet, de felelősebben gondolkodó ember vagyok, mint aki leszül nagy semmire, aztán még ő veszi a szájára azokat, akiknek nem derogált dolgozni, tanulni.

Kigúnyoltok minket mert nem 20 évesen szülünk...

Nálunk is közös a pénz, de én megtisztelem annyival férjemet, hogy lehetőségeimhez mérten beszállok az anyagiakba. Tudom nehéz elképzelni.

2019. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
16%

Igen, elég nehéz elképzelni, mikor olyan alap dolgok megértése/elfogadása nem megy, hogy nem minden ember/élet egyforma, az igények sem.

Nem kell foglalkozni mással, hogy neki csak gyes jár, amannak meg gyed. A saját dolgokkal kell foglalkozni. Egy is idegent meg becsmérelni azért mert gyest kap, az se vall nagy intelligenciára, mivel semmit nem tudsz miért az jár neki, ami jár...

2019. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 A kérdező kommentje:
51-es. Mióta egy rajzszöget találtam az üveges bébietelbe, inkabb fogom és megfözöm magunknak. Bár próbálom biztonságos helyről beszerezniba dolgokat( klári nénitöl a piacon, aki a kis nyugdíját próbálja kiegészíteni a zöldsegtermesztéssel),de kevésbé káros egy kis permet, mint egy rajzszög a torkában.
2019. ápr. 8. 11:41
 58/79 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, nyugtass meg, hogy ezzel helyesírással te valójában nem egyetemre jársz , hanem maximum az érettségire készülsz ?!

EGY hibátlan mondatod nincs! Nézni is rossz!

2019. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
87%

Én sem vagyok felsőbbrendű, mert gyedet kapok, csupán nem akarom, hogy a férjem kihajszolja a belét reggeltől estig, mert nem volt meg a megfelelő munkaviszonyom a gyedhez. Mert oké, hogy közös kassza, de ne rohadjon már bele az a szerencsétlen tenyészbika a munkába. Azt majd azért sír x kérdező, hogy az ura folyton dolgozik, nem bírja a strapát a gyerekkel. A férfi nem csak tenyészbika, meg pénzkereső. Vágom, hogy közöskassza, de abba egyikőtök sem gondol bele, ha huzamosan az egyik többet rak bele a másiknál, idővel besokall? Mert igen, a felelős gyerekvállalás nem csak az, hogy jaj az uram azt mondta no para, szüljél csak, majd én fizetek mindent. De vajon 5-6 év múlva se sokall be, hogy ő csak pakolpakol és a másik a kis gyes+csp kombot tolja bele? Ez igy igazságos? Aligha.


Kérdező ne verd nagyra magad a 37 ezredtől, most talán elég, de 2-3 éves korában már nem lesz elég. Az állam csak elvár, de nem fog ennél többet adni. A havi nagybevásárlásunk nem jönne ki 37ezerből, nemhogy a gyerek. En nem rajtuk fogok spórolni, mert nwm kell minsig uj ruha, meg cipo. Ha megtetszik valami nekem, nem fogom ott hagyni, csak mert van már ruhácskája.

2019. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom 65%-os miért erőlteted ezt a törődj a magad dolgával szöveget, mikor te kezdted el a cinikus megjegyzéseket arra vonatkozóan hogy más gyedre szül, meg hogy milyen a végzettsége.

Látszólag igen frusztrált vagy, amiért a gyereked születéséig 23 ezer ft-nál többet nem tudtál felmutatni, de ez legyen a te gondod, ne rajtunk köszörüld a nyelved.

A hónap vicce, ahogy a gyed-et valami különleges luxusnak próbálod beállítani cinikusan. Hát felétek lehet luxus, felénk meg alap.

2019. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!